Publikuota: 2014 rugpjūčio 23 23:01:07, Respublika.lt, Eltos inf.
×
nuotr. 3 nuotr.
Mantas Kalnietis. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Pasaulio vyrų krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė Liublianoje vykstančio draugiško turnyro paskutinėse rungtynėse šeštadienį 72:74 (13:16, 22:26, 18:12, 19:20) pralaimėjo šeimininkams Slovėnijos krepšininkams.

Tai buvo pirmoji lietuvių nesėkmė draugiškų rungtynių cikle. Prieš tai mūsų šalies ekipa laimėjo visus 12 susitikimų.

Lietuviai po 10 žaidimo minučių atsiliko 13:16, o po dviejų kėlinių - 35:42. 28-ąją min. iš toli pataikęs Jonas Mačiulis persvėrė rezultatą mūsų šalies komandos naudai 52:50, tačiau slovėnai netrukus susigrąžino nedidelį pranašumą ir po 30 žaidimo minučių pirmavo 54:53. Ketvirtojo kėlinio pradžioje mūsiškiai vėl buvo išsiveržę į priekį 57:54, bet turnyro šeimininkai laimėjo atkarpą 10:0 ir nutolo 64:57. 38-ąją min. lietuviams pavyko išlyginti rezultatą 71:71. Slovėnai atsakė tritaškiu - 74:71. Likus žaisti 40 sek., Mantas Kalnietis pataikė tik vieną baudą iš dviejų, o per likusį laiką komandoms taškų pelnyti nebepavyko.

Lietuvos rinktinei M. Kalnietis (6 rez. perd.), Darjušas Lavrinovičius (9 atk. kam.) ir Donatas Motiejūnas (7 atk. kam.) pelnė po 15 taškų, J. Mačiulis - 10, Kšištofas Lavrinovičius - 5, Martynas Pocius ir Mindaugas Kuzminskas - po 4, Paulius Jankūnas ir Simas Jasaitis - po 2.

Slovėnijos ekipoje 18 taškų surinko Domenas Lorbekas, po 10 - Jurė Balažičius ir Goranas Dragičius.

Lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 38-28.

Lietuvos rinktinė paskutinį draugišką mačą žais rugpjūčio 28 dieną išvykoje su Kroatijos komanda.