Įspūdingą atkarpą laimėjęs „Žalgiris“ Vilniuje nugalėjo „Ryto“ krepšininkus

(0)
Publikuota: 2018 spalio 08 00:00:10, Dominykas Genevičius, Elta
×
Įspūdingą atkarpą laimėjęs „Žalgiris“ Vilniuje nugalėjo „Ryto“ krepšininkus . Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Pirmojoje naujojo sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderių akistatoje sekmadienį čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ svečiuose 76:69 (23:16, 18:26, 11:21, 24:6) nugalėjo Vilniaus „Ryto“ komandą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo žalgiriečiai, kurie, sužaidus kiek daugiau nei 3 min., įgijo dviženklę persvarą (16:5). Iki pirmojo ketvirčio pabaigos šeimininkams pavyko kiek sušvelninti atsilikimą (16:23). Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ persvara ėmė tirpti, o po D. J. Seeley tritaškio metimo „Rytas“ išsiveržė į priekį 39:37. Panašus rezultatas išsilaikė iki didžiosios pertraukos (42:41).

Trečiojo kėlinio viduryje „Rytas“ pataikė keturis tritaškius be atsako ir įgijo 13 taškų pranašumą (61:48). Toje atkarpoje tris tritaškius pataikė D. J. Seeley, vieną - jaunasis Deividas Sirvydis. Po 30 min. Vilniaus klubas turėjo 11 taškų persvarą (63:52).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje dar vieną tritaškį pataikė D. Sirvydis (66:52), bet tuomet „Žalgiris“ laimėjo atkarpą net 24:2 ir po Nathano Wolterso bei Mariaus Grigonio metimu svečiai išsiveržė į priekį 76:68. Tašką po ilgos pertraukos vilniečiai pelnė tik likus žaisti mažiau nei 15 sek.

Kauno ekipai 20 taškų pelnė Nathanas Woltersas, 12 - Marius Grigonis, 10 - Brandonas Daviesas, po 6 - Antanas Kavaliauskas ir Laurynas Birutis, po 5 - Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas ir Aaronas White'as, 4 - Thomas Walkupas, 3 - Artūras Milaknis.

„Ryto“ komandoje 22 taškus surinko D. J. Seeley, 8 - Dominique'as Suttonas, 7 - Margiris Normantas, po 6 - Mindaugas Girdžiūnas, Arnas Butkevičius, Martynas Echodas ir Deividas Sirvydis, 5 - Eimantas Bendžius, 3 - Evaldas Kairys.

„Žalgiriui“ tai buvo penktoji pergalė iš eilė, o „Rytas“ yra laimėjęs tris susitikimas per keturis mačus.

Š. Jasikevičius: abi komandos dar toli nuo savo geriausio veido

Po pergalės prieš Vilniaus „Ryto“ komandą, Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius teigė, kad pergalę lėmė parodytas charakteris, bet didesnių išvadų iš šio mačo nedaro.

Vilniuje vykusioje Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderių akistatoje „Žalgiris“ iškovojo pergalę 76:69. „Ryto“ krepšininkai ketvirtojo kėlinio pradžioje dar pirmavo 14 taškų skirtumu 66:52, bet vėliau „Žalgiris“ laimėjo atkarpą net 24:2 ir iškovojo pergalę.

„Malonu laimėti tokias rungtynes. Jos buvo tokios, kokių ir tikėjomės. Žaidėjams reikia iš naujo pajusti tokią atmosferą. Naujokams reikia prie jos prisitaikyti. Šiai dienai abi komandos yra toli nuo savo geriausio veido, bet su laiku jį pasieks. Smagu dėl iškovoto taško ir einame toliau“, - spaudos konferencijoje kalbėjo Š. Jasikevičius.

Paklaustas apie laimėtą įspūdingą atkarpą, „Žalgirio“ treneris išskyrė mažas detales.

„Pavyko nedaryti kvailų klaidų. Taip jau yra, kad žaidėjams reikia viską praeiti. Jeigu trečiajame kėlinyje praleidžiame 21 tašką ir dar nesuprantame kai kurių detalių, tai jos kainuoja. Reikia suprasti, kur mes rizikuojame, ką darome. Iki to momento „Rytas“ baudė už kiekvieną mūsų klaidą. Kur tik mes nesuspėdavome, mus bausdavo. D. J. Seeley sužaidė fantastiškas rungtynes, Eimantas Bendžius pasirodė neblogai, o mūsų žaidėjai nesuprato, kur rizikuoja. Bet daug išvadų iš šių rungtynių nedaryčiau, nes abi komandos dar turi kur gerinti žaidimą“, - sakė „Žalgirio“ strategas.

„Žalgiris“ jau ateinantį penktadienį pradės kovas Eurolygoje. Š. Jasikevičius tikisi, kad jo auklėtiniai bus pasirengę naujiems išbandymams.

„Rungtynėse su „Rytu“ buvo ir gerų momentų. Parodėme charakterį ištraukdami tokias rungtynes. Pamatėme, kad mažos detalės kainuoja daug taškų. Tą reikia gerinti. Surinkome šiemet gerus vyrus, ekipoje liko taip pat puikūs vyrai. Jie nori, stengiasi, bet kad ateitų automatizmas, dar turi praeiti laiko. Reikia praeiti ir gerus, ir blogus dalykus“, - svarstė Š. Jasikevičius.

Po metų pertraukos į „Žalgirį“ sugrįžęs prancūzas Leo Westermannas vis dar neatranda savojo žaidimo, bet Š. Jasikevičius įsitikinęs, kad tai - tik laiko klausimas.

„Jis žino mūsų sistemą, tačiau yra ilgai nežaidęs. Esu įsitikinęs, kad jis yra toks žaidėjams, kokio mums ir reikėjo. Tereikia laukti. Jo darbštumas yra aukščiausio lygio“, - teigė Š. Jasikevičius, už kovingumą pagyręs Marių Grigonį.

„Ryto“ treneris Dainius Adomaitis mano, kad pralaimėjimą lėmė neteisingi sprendimai ketvirtajame kėlinyje.

„Krepšinis yra labai paprastas žaidimas. Tai - sprendimų žaidimas. Mūsų sprendimai iki ketvirtojo kėlinio buvo neblogi - tiek gynyboje, tiek puolime, bet ketvirtajame ketvirtyje subyrėjome. 7-8 klaidos virto lengvais taškais į mūsų krepšį. Ten, kur turėjome rizikuoti gynyboje, mes pametėme galvą ir nevykdėme plano. Už tai „Žalgiris“ mus nubaudė. Į tokias situacijas mes pateksime sezono metu, kuomet būsime pavargę, bet turėsime išmokti priimti geresnius sprendimus tokiais momentais“, - kalbėjo „Ryto“ strategas.

D. Adomaitis nenorėjo visko suversti nuovargiui ir tikisi artimiausiu metu sulaukti papildymo. Šiuo metu „Rytui“ negali padėti įžaidėjas Chrisas Krameris, o mače su „Žalgiriui“ susižeidė ir Margiris Normantas.

„Taip, mūsų rotacija siaura, ją gerinsime ir ateityje bus lengviau. Džiugina jaunų žaidėjų pasirodymas. M. Normantas pirmoje rungtynių pusėje žaidė taip, kaip tikėjomės, Deividas Sirvydis yra metikas ir sumetė savo metimus. Svarbiausia, kad jie liktų rotacijoje ir negautų kvailų traumų“, - teigė D. Adomaitis.

„Ryto“ treneris atskleidė, kad komanda Ch. Krameriui pamainos neieškos, nes tikisi artimiausiomis savaitėmis sulaukti jo sugrįžtančio. Tuo tarpu kitų pozicijų žaidėjų yra dairomasi rinkoje.

„Lietkabelio“ ekipa rungtynių pabaigoje pranoko „Juventus“ klubą

Lietuvos vyrų krepšinio lygoje (LKL) sekmadienį Panevėžio „Lietkabelio“ komanda namuose 81:77 (15:17, 21:25, 22:23, 23:12) nugalėjo Utenos „Juventus“ ekipą.

Utenos klubas ketvirtojo kėlinio pradžioje dar turėjo dviženklę persvarą, bet paskutinėmis minutėmis „Lietkabelis“ sugebėjo perimti iniciatyvą ir iškovoti pergalę.

„Lietkabeliui“ (3 pergalės/1 pralaimėjimas) 17 taškų pelnė Paulius Valinskas, 15 - Saulius Kulvietis, 13 - Michaelas Morrisonas, 12 - Donatas Tarolis.

„Juventus“ (2/3) ekipoje po 12 taškų surinko Alexanderis Hamiltonas, Dovis Bičkauskis bei Marius Runkauskas.

„Neptūno“ krepšininkai užtikrintai nugalėjo „Skycop“ ekipą

Lietuvos vyrų krepšinio lygos (LKL) čempionate sekmadienį Klaipėdos „Neptūno“ komanda savo žiūrovų akivaizdoje 92:67 (14:21, 29:16, 25:8, 24:22) nugalėjo Prienų „Skycop“ klubą.

Svečiai laimėjo pirmąjį kėlinį 7 taškų skirtumu (21:14), bet įpusėjus rungtynėms, priekyje jau buvo klaipėdiečiai 43:37. Trečiąjį kėlinį „Neptūnas“ laimėjo net 25:8 ir rungtynių laimėtojas tapo aiškus.

Nugalėtojams 16 taškų pelnė Tomas Delininkaitis, 10 - Jerai'us Grantas, po 8 - Kyle'as Weaveris, Simas Galdikas bei Osvaldas Olisevičius (8 atk. kam.).

Prienų ekipoje 21 tašką surinko Mindaugas Lukauskis, 11 - Michaelas Bruesewitzas, 9 - Martynas Gecevičius.

„Neptūno“ sąskaitoje - keturios pergalės ir viena nesėkmė, o „Skycop“ - du laimėjimai ir trys nesėkmės.