Ilgiausios pergalių serijos NBA istorijojenuotraukos

2017 gruodžio mėn. 07 d. 00:01:13 Perskaitė 735

Tarpsezoniu gerokai sustiprėjęs Bostono „Celtics“ klubas jau pačioje NBA sezono pradžioje virto siaubu visiems varžovams. Sezono pradžia nieko gero nežadėjo, nes jau pirmajame mače šiurpią traumą patyrė klubo žvaigždė G. Haywardas, o „Celtics“ pralaimėjo du mačus iš eilės. Tačiau atsigavę po smūgio Bostono krepšininkai sugebėjo iškovoti net 16 pergalių iš eilės.

 

Po tokios serijos „Celtics“ užkariavo ne tik Rytų konferenciją, bet ir visą NBA viršūnę, o ir lažybos, kad Bostono klubas triumfuos NBA, nebeatrodo tokios nerealios. Tiesa, sporto lažybų ekspertai prognozuoja, kad tikimybė, jog Bostonas laimės NBA yra tik 9 proc.

Įspūdinga „Celtics“ pergalių serija jau nutrūko, tačiau 16 laimėjimų iš eilės leido Bostono krepšininkams dar kartą įrašyti klubo vardą į lygos metraščius. Legendinis „Celtics“ klubas jau penktą kartą ekipos istorijoje reguliariajame sezone užfiksuoja ilgesnę nei 15-os iš eilės pergalių seriją. Daugiau jokia kita ekipa šioje lygoje nėra tiek kartų turėjusi tokių ilgų pergalių serijų.

Tie patys „Celtics“ 2008-2009 metų sezone yra laimėję 19 rungtynių iš eilės – tai klubo rekordas. Tačiau tą sezoną NBA čempionų titulą gynę Bostono krepšininkai krito dar Rytų konferencijos pusfinalyje.

Absoliutus lygos rekordas priklauso Los Andželo „Lakers“ komandai. 1972-1973 metų sezone Los Andželo krepšininkai laimėjo net 33 kartus iš eilės, o apskritai per visą sezoną patyrė vos 13 pralaimėjimų. Klubas nukeliavo iki pat NBA finalo, jame 4:1 nugalėjo Niujorko „Knicks“ ir triumfavo stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje.

Įspūdinga pasiekimą vos prieš porą sezonų užfiksavo ir „Golden State Warriors“ ekipa. Oklando ekipos krepšininkai iškovojo 28 pergales iš eilės. Tiesa, pagal NBA taisykles rekordas užfiksuotas susumavus dviejų sezonų rezultatus. „Warriors“ 2014-2015 metų reguliarųjį sezoną užbaigė 4 pergalėmis, o kitą sezoną pradėjo 24 pergalėmis iš eilės. Vis dėlto, net ir tokia serija jiems neatnešė čempionų titulo 2015-2016 metų sezone. „Warriors“ finale dramatiškai nusileido „Cavaliers“ 3:4.

Trečias rezultatas istorijoje priklauso NBA karaliui L. Jamesui ir Majamio „Heat“ ekipai. Į didįjį trejetą susibūrę L. Jamesas, D. Wade‘as ir Ch. Boshas 2012-2013 metų sezone laimėjo 27 kartus iš eilės. Įspūdingai rungtyniavusios NBA superžvaigždės finale nugalėjo San Antonijaus „Spurs“, o L. Jamesas ir Ch. Boshas tą sezoną iškovojo savo pirmuosius čempionų žiedus.

Tiesa, ilgos pergalių serijos negarantuoja NBA čempionų titulo. Ilgas pergalių serijas per vieną sezoną užfiksavusios komandos, čempionėmis tapo tik 50 proc. kartų.

Nors šį sezoną „Celtics“ bent jau kol kas užfiksavo ilgiausią pergalių seriją tarp visų komandų, sporto lažybų ekspertai geriau vertina „Warriors“, „Rockets“ ir „Cavaliers“ šansus laimėti NBA čempionatą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net