respublika.lt

2018 birželio 20, trečiadienis

Ginklavimosi varžybose pirmauja „Žalgiris“nuotraukos

2017 liepos mėn. 16 d. 10:43:19
Arūnas ABROMAITIS, „Respublikos“ žurnalistas

Nuo Lietuvos krepšinio lygos sezono pabaigos prabėgo daugiau nei mėnuo. Per tokį laiką galima sukomplektuoti visą komandą, o galima ir nieko nepadaryti. Visą komandą sukomplektavo tik čempionas Kauno „Žalgiris“. Klubų, dar nepasirašiusių nė vienos sutarties, yra daugiau. „Sporto gyvenimo“ apžvalgoje galima pamatyti, ką per mėnesį sugebėjo nuveikti LKL komandų vadovai.

 

Kauno „Žalgiris“

Lietuvos čempionų veiksmai žaidėjų rinkoje buvo žaibiški, ir tai įrodo, kad „Žalgiris“ rimtai padirbėjo dar sezono metu. Pirmiausia reikėjo sulaukti trenerio Šarūno Jasikevičiaus patvirtinimo, kad jis lieka komandoje. Jo sulaukus, sutartys su krepšininkais pasipylė kaip iš gausybės rago. Netgi tada, kai Lukas Lekavičius nustebino klubo vadovybę persikėlimu į Atėnų „Panathinaikos“, pamaina jam surasta labai greitai.

Taigi dabar „Žalgirio“ sąraše matome penkis naujus legionierius: įžaidėjus Vasiliję Mičičių ir Di Bostą (Dee Bost), puolėjus Roisą O’Nilą (Royce O’Neale) ir Aroną Vaitą (Aaron White) bei vidurio puolėją Brendoną Deivisą (Brandon Davis). Be abejo, komandai trūks Leo Vestermano (Leo Westermann) sugebėjimo organizuoti žaidimą, L.Lekavičiaus staigumo ir Broko Motumo (Brock Motum) universalumo puolant, tačiau naujoji sudėtis bus atletiškesnė. Problema gali tapti patirties stoka. Trys iš penkių naujokų nėra rungtyniavę Eurolygoje. V.Mičičius joje sužaidė du sezonus, D.Bostas - vieną.

R.O’Nilas pasiliko teisę palikti „Žalgirį“, jei sulauks NBA klubų pasiūlymų. Kuklūs pasirodymai NBA vasaros lygoje leidžia tikėtis, kad taip neįvyks. Jei R.O’Nilas žais „Žalgiryje“, kauniečiams beliks sudėlioti kai kurias smulkmenas, tai yra nuspręsti, kas iš jaunųjų krepšininkų nusipelnė kvietimo į pagrindinę komandą. Kažkas iš tų jaunuolių turės pakeisti karjerą baigusį ir sporto direktoriumi tapusį Robertą Javtoką. Galbūt į komandą tiesiog sugrįš 43-iuoju šaukimu NBA naujokų biržoje pakviestas Izaja Hartenštainas (Isaiah Hartenstein). Jis klubo „Houston Rockets“ nariu dar netapo.

Panevėžio „Lietkabelis“

LKL vicečempionu tapęs Panevėžio klubas ilgai sprendė, kas pakeis į Klaipėdos „Neptūną“ persikėlusį trenerį Kazį Maksvytį. Gandų pastarosiomis savaitėmis vis daugėjo, šalia Dainiaus Adomaičio pretendentais pradėti vadinti latvis Arturas Štalbergas ir rusas Jevgenijus Pašutinas. Galų gale pasirinktas A.Štalbergas, o žaidėjų rinkoje „Lietkabelis“ spėjo šiek tiek padirbėti dar iki šio sprendimo.

Sezonui pasibaigus, sutartis su klubu turėjo tik puolėjas Donatas Tarolis ir gynėjas Lukas Aukštikalnis, kuris buvo paskolintas „Šiauliams“. Geriausia naujiena „Lietkabelio“ sirgaliams tapo pranešimas, kad susitarta ir toliau bendradarbiauti su broliais Darjušu bei Kšištofu Lavrinovičiais. Netrukus paskelbta, kad priekinėje linijoje jiems padės vienas produktyviausių LKL „centrų“ Vaidas Čepukaitis. Jis Utenos „Juventus“ gretose surinkdavo 12,3 tšk. ir atkovodavo 6,7 kamuolio.

Pridėjus D.Tarolį, darbas aukštaūgių grandyje atrodo beveik baigtas. Kitaip yra su perimetro žaidėjais. „Lietkabelis“ pratęsė sutartį su Gintaru Leonavičiumi, bet žinių kol kas tik tiek. Aišku, kad komandoje nežais Žygimantas Janavičius, Lorensas Viljamsas (Lorenzo Williams) ir Benas Medženas (Ben Madgen). Net jei „Lietkabelyje“ liks Mindaugas Lukauskis, gynėjų ir lengvojo krašto puolėjų pozicijose dar bus nemažai spragų.

Vilniaus „Lietuvos rytas“

Nuo to laiko, kai klubo valdymą perėmė Antanas Guoga, naujienų lyg netrūksta. Direktoriumi tapo Darius Gudelis, prie vadovybės prisijungė Linas Kleiza, sugrįžo trenerio asistentas Albertas Blankas (Alberto Blanco) ir publikos numylėtinis masažuotojas Juozas Petkevičius. Būtų galima sudaryti visą penketą, jei jie būtų krepšininkai. Minėti asmenys į aikštelę neišbėgs, o naujokas žaidėjas kol kas surastas tik vienas - iš Panevėžio atvyksiantis B.Medženas.

Sutartis su sostinės klubu turi aštuoni krepšininkai ir būrelis jaunimo iš dublerių komandos. Tačiau vargu ar visas šis aštuntukas žais Vilniuje ateinantį sezoną. Kai kurie krepšininkai, pavyzdžiui, Adamas Lapeta, nėra reikalingi ekipai. Pervilioti Artūrą Gudaitį vis taikosi užsienio klubai, bet A.Guoga vis patikina, kad vidurio puolėjo neatiduos. Aišku, kad komandai reikia pastiprinimo visose grandyse, išskyrus atakuojančio gynėjo poziciją, kurioje yra Džimis Beironas (Jimmy Baron) ir B.Medženas.

Klaipėdos „Neptūnas“


Uostamiesčio klubas jau atliko du svarbius ėjimus. Po dviejų sezonų pertraukos į „Neptūną“ grįžo treneris K.Maksvytis, prie komandos prisijungė aukštaūgis Edgaras Želionis. „Ventspils“ klube žaidęs 207 cm ūgio puolėjas yra judrus, gali pataikyti iš toli, todėl Klaipėdos kolektyve turėtų puikiai tikti. Iš praėjusio sezono ekipoje liko Mindaugas Girdžiūnas, Arnas Butkevičius, Mindaugas Kačinas, Laurynas Beliauskas ir Matas Jucikas. Du pastarieji žaidė mažai. Taigi „Neptūnui“ reikia dar maždaug penkių krepšininkų, kad komandos sudėtis būtų pilna.

Utenos „Juventus“

Užpernai uteniškiai iškovojo LKL bronzą, pernai liko ketvirti, šiemet - penkti. Tokie stabiliai geri pasirodymai stebina žinant, kokia nestabili yra „Juventus“ sudėtis. Per vasarą pasikeičia beveik visa komanda. Pernai joje buvo likęs tik Arminas Urbutis, bet ir jis greitai patyrė traumą. Šiemet liko tik atsarginis įžaidėjas Dovis Bičkauskis, jei neskaičiuosime dviejų beveik nerungtyniavusių jaunuolių - Ugniaus Nikitino ir Jono Zako.

Pernai pokyčių nereikėjo bent trenerių štabe. Šiemet teko atsisveikinti su Antanu Sireika, kurį pakeitė Gediminas Petrauskas. V.Čepukaitis pasirinko Panevėžį, Gytis Sirutavičius nutarė žaisti antrojoje Prancūzijos lygoje, sutarties su Aronu Bestu (Aaron Best) nepanoro pratęsti pats klubas. Pasiūlymų iš kitur tikrai netrūks Vytautui Šulskiui ir Džamarui Digsui (Jamar Diggs), todėl ateinantį LKL sezoną vėl išvysime iš esmės naują Utenos komandą.

Prienų-Birštono „Vytautas“

Jei Prienuose lieka treneris Virginijus Šeškus, vadinasi, viskas yra gerai. V.Šeškus niekur nepabėgo, o „Vytautas“ dar ir turi sutartis su septyniais krepšininkais, žaidusiais komandoje praėjusį sezoną. LKL vidutiniokai retai gali pasigirti tokiu tęstinumu, ar tai būtų „Vytautas“, ar bet kuris kitas klubas. Sutartį su Prienų ekipa nutraukė Saulius Kulvietis, į Vokietiją persikraustė Vytenis Lipkevičius. Reikės pakeisti juos ir Tomą Delininkaitį bei Darių Gvezdauską. Vakar „Vytautas“ išvyko į draugišką turnyrą Taivane, kur ketina išbandyti potencialius naujokus.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“

Jei Pasvalio klubas per mėnesį ką ir nuveikė, kol kas jo veiksmai skendi paslaptyje. Nėra jokių sutarčių, jokių naujokų. Iš praėjusio sezono „Pieno žvaigždėse“ liko tik nedaug žaidęs puolėjas Ignas Fiodorovas. Kai kurie krepšininkai jau surado kitas komanda, Osvaldas Olisevičius persikels į Vokietiją, Evaldas Žabas - į Belgiją. Pasvalio klubas kol kas nepaskelbė ir to, kas trenerio poste pakeis Ramūną Cvirką. Tarp pretendentų minimi Donaldas Kairys ir Marius Kiltinavičius.

Alytaus „Dzūkija“

Dzūkijos komanda jau kelerius metus vasarą būna viena paslaptingiausių. Sudėtį ji surenka vėlai, nemažai žaidėjų išbandoma ir pakeičiama sezono išvakarėse ar jam prasidėjus. Atrodo, kad šie metai netaps išimtimi. Kol kas aišku tiek, kad naujuoju klubo vadovu tapo Antanas Sakavickas. Svarbiausias klausimas - ar liks treneris Andrejus Urlepas. 2014 m. į Alytų atvykęs slovėnas yra ilgiausiai be pertraukų viename LKL klube dirbantis strategas. Sutartis su „Dzūkija“ po sezono turėjo vienas komandos lyderių Julius Kazakauskas ir atsarginis įžaidėjas Paulius Danisevičius. Sklinda gandai, kad sutartis su J.Kazakausku bus nutraukta abipusiu sutarimu. Kad ir kaip būtų, komandą reikės burti beveik nuo nulio.

Kėdainių „Nevėžis“

Kitaip nei kitos LKL lentelės apačioje buvusios komandos, „Nevėžis“ nepradeda nuo balto lapo. Kėdainiuose liko treneris Paulius Juodis, gynėjas Džermeinas Lovas (Jermaine Love), puolėjas Vaidotas Volkus ir vidurio puolėjas Antanas Bertašius. Be to, „Nevėžis“ jau paskelbė apie sutartis su trimis naujokais. Iš Nacionalinės krepšinio lygos čempionės Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ atvyko įžaidėjas Rytis Juknevičius ir puolėjas Gintautas Matulis. Sutartis pasirašyta ir su nuolat klubus keičiančiu aukštaūgiu Laurynu Mikalausku. Iš šios trijulės savo vertę LKL čempionate kol kas yra įrodęs tik G.Matulis, kuris 2009-2014 m. žaidė Utenoje. Dabartinis „Nevėžio“ krepšininkų sąrašas neatrodo įspūdingai, tačiau jis bent jau yra, ir jame - daugiau nei dvi ar trys pavardės.

„Šiauliai“

Tik šešias pergales praėjusį sezoną pasiekusiam ir su skolomis kovojančiam klubui reikėjo gaivaus oro gurkšnio. „Šiaulių“ gerbėjai jo sulaukė, gelbėti savo miesto krepšinio grįžo A.Sireika. Tiesa, pinigais dėl to lyti nepradės, žvaigždės neatvažiuos. A.Sireika sako, kad nori suburti jauną ir ambicingą komandą. Šiuo metu sutartis su ja turi trys krepšininkai, žaidę „Šiauliuose“ ir praėjusį sezoną, - Donatas Sabeckis, Tomas Lekūnas bei Rytis Pipiras.

Parengta pagal savaitraščio „Respublika“ priedą „Sporto gyvenimas“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
 

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • KELIAI: vyriausybė trečiadienį nusprendė Kelių priežiūros ir plėtros programai skirti 18,8 mln. eurų; šios lėšos bus panaudotos valstybinės reikšmės ir vietiniams keliams bei gatvėms rekonstruoti, taip pat darbų kokybės kontroliniams patikrinimams atlikti.
  • VICEMINISTRAS: trečiadienį žemės ūkio viceministro pareigas pradeda eiti Darius Liutikas; numatoma paskirtojo viceministro veiklos sritis - kaimo plėtros ir žuvininkystės koordinavimas.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Kas kaltas dėl 2009-2010 metų krizės?

balsuoti rezultatai

Ar kada buvote apgauti, kai nuomojotės būstą?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +12   +14 C

   +12  +15 C

 

   +11  +14 C

  +19   +25 C

   +23  +29 C

 

   +17   +20 C

    8-13 m/s

   2-6 m/s

 

     2-5 m/s

 

USD - 1.1534 PLN - 4.3143
RUB - 73.8050 CHF - 1.1501
GBP - 0.8769 NOK - 9.4895
reklama
Prenumerat 2018