respublika.lt
LRDT LYRAS

Geriau išlikti kukliems nei prasiskolinti

2018 liepos mėn. 30 d. 06:55:05
Arūnas ABROMAITIS

Liepos mėnesį, kai krepšininkai ilsisi arba tobulina savo įgūdžius, klubų vadovams yra pats darbymetis. Nėra lengva surinkti komandą, jei esi Lietuvos krepšinio lygos vidutiniokas ir neturi didelės piniginės. Juo labiau kad lietuviai kiekvienais metais prašo vis didesnių atlyginimų. Pastarąją savaitę žaidėjų medžioklėje pasižymėjo Utenos klubas „Juventus“, per kelias dienas pasirašęs sutartis su keturiais krepšininkais. Pasak „Juventus“ direktoriaus Eimanto Skersio, daug lėšų neturinčios komandos žaidėjus gali privilioti stabilumu. Geriau pasiūlyti mažiau, nei pažadėti aukso kalnus ir dėl to prasiskolinti arba pažadų neištesėti.

 

Likus mažiau nei dviem mėnesiams iki LKL čempionato pradžios, klubų padėtis yra visiškai skirtinga. Čempionas Kauno „Žalgiris“ jau beveik baigė komplektaciją, bet yra ir komandų, šią vasarą dar nepaskelbusių nė vienos žinutės apie sutartis su krepšininkais. „Juventus“ yra maždaug viduryje tarp šių kraštutinumų.

Septintąją vietą LKL pirmenybėse užėmęs klubas turėjo galiojančią sutartį su įžaidėju Doviu Bičkauskiu ir dar gegužės pabaigoje pratęsė kontraktą su atakuojančiu gynėju Keniu Geinsu (Kenny Gaines). Liepos viduryje uteniškiai sukirto rankomis su puolėju iš Rusijos Aleksandru Zacharovu, o pastarąją savaitę komplektacija įsibėgėjo. Klubui pavyko išsaugoti du puolėjus - Arvydą Šikšnių ir Karolį Guščiką. Netrukus paskelbta apie sutartį su naudingiausiu praėjusio sezono Nacionalinės krepšinio lygos žaidėju Gyčiu Radzevičiumi. Negana to, trečiadienį „Juventus“ susitarė su snaiperiu iš JAV Konoru Barčfildu (Connor Burchfield).

- Savaitės pradžioje buvote sukomplektavę maždaug pusę komandos. Kaip vertinate atliktus darbus? Koks žodis labiau tinka padėčiai apibūdinti - „normali“, o galbūt „gera“? - paklausėme Eimanto SKERSIO.

- Manau, kad padėtis yra gera. Dar ir dėl to, kad dabar didžioji dalis sutarčių pasirašyta su lietuviais, kuriuos privilioti tokiu metu yra labai sunku. Su legionieriais nėra didelio skirtumo - duodi pinigus, ir jis pasirašo sutartį. O lietuviai dažniausiai laukia, nori daugiau pinigų, kelia savo vertę rinkoje. Ir tai yra normalu. Artėjant liepos pabaigai turėti pusę komandos yra gerai, o mes dar turime žmonių, apie kuriuos nėra paskelbta, bet liko tik paskutiniai štrichai. Juo labiau kad kol kas renkame tuos žmones, kurių norėjome. Visada turi planą A, planą B ir planą C. Esame labai patenkinti, kad kol kas sekasi įgyvendinti planą A. Nesinori girtis, bet šiuo metu savo darbu esame patenkinti.

- Kodėl lietuviai pirmoje vasaros pusėje neskuba pasirašyti sutarčių su LKL klubais?

- Nesakyčiau, kad neskuba. Jie tiesiog turi didelius lūkesčius ir ambicijas. Ir jų kainos yra didelės, o Lietuvos klubai vidutiniokai mokėti tokių pinigų tiesiog negali. Jie yra per maži, kad šiuo metu mokėtų tokius pinigus. Žaidėjai nori daug, klubai gali duoti tik tiek, kiek gali. Taip viskas ir tempiasi - krepšininkai laukia, o klubai neturi kito varianto, kaip tik irgi laukti.

- Lietuvos krepšininkų kainos kyla kiekvienais metais?

- Taip, tai yra faktas. Priežastis paprasta - Lietuvos krepšininkų trūkumas. Jie yra paklausi prekė visoje Europoje, ir ne tik Europoje. Pavyzdžiui, Osvaldas Matulionis praėjusį sezoną sugebėjo išvažiuoti net į Braziliją. O žmonių yra nedaug, tie patys žaidėjai vis sukasi ratu. Konkurencijos nėra, automatiškai kyla kainos kaip bet kuriame versle. Su Žydrūnu Urbonu („Juventus“ prezidentas ir treneris) kartais juokaujame, kad mūsų darbas yra prekiauti žmonėmis. Kai nėra didelio pasirinkimo, kaina yra didelė. Panašiai kadaise buvo su mobiliaisiais telefonais. Kol neatsirado daugiau operatorių, kaina buvo didelė.

- Daugumos LKL klubų biudžetai viešai neskelbiami, bet jūs turbūt žinote padėtį. Kokią vietą pagal biudžetą lygoje užima „Juventus“?


- Manau, kad septintoji vieta, kurią praėjusį sezoną užėmėme lentelėje, gali būti ir pagal biudžetą. Dabar dar yra daug klaustukų dėl Alytaus ir kai kurių kitų klubų, bet sakykime, kad esame septinti. Galbūt dar galėtume lygintis su „Šiauliais“. Jie skelbė apie 750 tūkst. eurų biudžetą. Manau, pas mus bus panašiai.

- Tai daugiau pinigų turės praėjusio sezono pirmasis ketvertas ir Pasvalio „Pieno žvaigždės“?


- Manau, kad taip.

- Jei piniginė nėra stora, kuo klubas gali pritraukti žaidėjus?

- Stabilumu. Mes esame sakę, kad šiemet dėl tam tikrų rėmėjų neįvykdytų lūkesčių turėjome šiokį tokį minusą, bet su žaidėjais vis tiek esame atsiskaitę. Dabar neturime jokių skolų. Tuo ir traukiame žmones, kad stengiamės surinkti sudėtį už tiek pinigų, kiek jų turime. Nebandome šokti aukščiau bambos, prisidaryti skolų ir paskui jas daug metų mokėti. Yra buvęs ne vienas pavyzdys, kai praeina 3-4 sezono mėnesiai, ir staiga baigiasi pinigai. Mes to nenorime, renkame komandą pagal tai, kiek galime mokėti. Jei krepšininkas gaus net ir mažiau nei galėtų gauti kažkur kitur, jis tikrai žino, kad tuos pinigus gaus. Ir nereikės laukti metus, dvejus ar trejus.

- Tačiau verslo logika sako, kad kartais verta pasiskolinti, jei tikimasi, kad paskui tai padės pakilti aukščiau. Ar krepšinio klubų versle tokia logika negalioja?

- Suprantu, kad, laikydamiesi savo principų, mes turbūt niekada netapsime Lietuvos čempionais. Tačiau bent jau ramiai miegosime, žinodami, kad vykdome įsipareigojimus. Jei kviesime žaidėjus žinodami, kad negalėsime jiems mokėti, tai reikš, kad jiems meluosime. O jei pradėsime meluoti žaidėjams, tai klausimas - kaip ilgai išsilaikysime.

- Sprendžiant pagal pirmuosius vasaros darbus, atrodo, kad prioritetas buvo praėjusio sezono sudėties išlaikymas?


- Nebūtinai. Turėjome galimybių išlaikyti dar tris žaidėjus - Simą Buterlevičių, Diną Pitą ir Entonį Airlendą (Anthony Ireland), bet tomis galimybėmis nepasinaudojome. Prioritetas yra ne išlaikyti sudėtį, o surinkti tokią komandą, kokią nori matyti treneris. Jam imponavo Arvydas ir Karolis. Pasirinkome žmones, kuriuos norėjo matyti treneris. Faktas, kad jei pažįsti žmogų, geriau žinai jo galimybes. Arvydas buvo mūsų kapitonas ir vienas stabiliausių žaidėjų. Karolis yra vis dar tobulėjantis, nemažą pažangą padaręs krepšininkas. Tikimės, kad jis žengs dar vieną žingsnį į priekį.

- Kiek krepšininkų dar planuojate pasikviesti?


- Mums reikia dviejų vidurio puolėjų. Esame sutarę su lengvuoju krašto puolėju ir netrukus paskelbsime apie sutartį. Dar reikia vieno metiko, kuris turbūt bus legionierius. Vidurio puolėjų grandį tikimės užpildyti lietuviais. Ir reikia dar vieno įžaidėjo. Taigi iš viso trūksta penkių krepšininkų (pokalbis vyko dar iki pranešimo apie sutartis su G.Radzevičiumi ir K.Barčfildu, - aut. past.). O dar vieną ar dvi vietas skirsime jaunimui. Esame nusižiūrėję mus dominančius žmones. Prieš porą savaičių rengėme stovyklėlę, buvome pasikvietę 12 žaidėjų iš Nacionalinės krepšinio lygos, atsirinkome tuos, kurie atrodė įdomūs, turintys potencialą. Su vienu arba dviem iš jų planuojame sudaryti ilgalaikes sutartis.

- Ar žiūrėdamas į konkurentų darbus jau drįstumėte prognozuoti, kad ateinantį sezoną LKL bus šiek tiek kitoks jėgų santykis? Galbūt kažkam gresia nuosmukis, kažkas gali „iššauti“?

- Taip, Utena nebus taip žemai (juokiasi). Jei rimtai, kol kas sunku vertinti. Dalis klubų yra pasirašę sutartis tik su vienu ar dviem žaidėjais. „Žalgiris“ komplektuojasi greičiausiai, bet jis - kita lyga. Į jį vargu ar reikėtų lygiuotis. Vilniaus „Rytas“ renka įdomią sudėtį, turbūt su žvilgsniu į perspektyvą. Bet, su visa pagarba Dainiui Adomaičiui ir tam, ką jis nuveikė mūsų klube, manau, kad jam bus sunku kažką pakeisti „Ryto“ kovose su „Žalgiriu“. Kitas komandas sunku vertinti, bet galvoju, kad ir mes, ir Pasvalys, ir Šiauliai kausis tiek su Panevėžio „Lietkabeliu“, tiek su Klaipėdos „Neptūnu“. Galbūt net ir su „Rytu“. Manau, čempionatas vėl bus įdomus. Galbūt jis bus netgi lygesnis nei praėjusį sezoną. Pernai mes startavome labai blogai, „Pieno žvaigždės“ žaidė banguotai. Tai leido pabėgti keturioms komandoms ir nuo trečio rato vidurio buvo beveik aišku, kas bus ketvertuke. Tikiuosi, šiemet bus kitaip. Mes pasimokėme iš klaidų, Pasvalys komandą burs su treneriu Gediminu Petrausku. Šįkart jis galės pats pasirinkti žaidėjus. Įdomią, jauną sudėtį buria „Šiauliai“. Aišku, jiems bus sunku, nes jie prarado keturis krepšininkus iš starto penketo. Sunkiau kažką pasakyti apie Prienus, Alytų, Kėdainius. Tačiau žinant, kaip viskas buvo anksčiau, tikrai teks muštis. Su jais niekada nebūna lengva. Nemanau, kad šįkart pirmasis ketvertas bus aiškus po dviejų ratų.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • REMONTAS: nuo kovo 25-osios iki balandžio 5 d. dėl planuotos inžinerinių tinklų rekonstrukcijos laikinai bus susiaurinta Upės gatvės važiuojamoji gatvės dalis ties G. Baravyko gatve; darbų zoną rekomenduojama apvažiuoti Konstitucijos prospektu ir Kalvarijų gatve.
  • KELIAI: per savaitę, kovo 15-21 dienomis, Lietuvos keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 42 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės; žuvo 57-erių pėsčiasis ir 73 metų keleivė.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
PABUDIMAS

Kaip vertinate įstatymą, leidžiantį kirsti verslo plėtrai trukdančius miškus?

balsuoti rezultatai

Ar mokate užsienio kalbų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +3    +6 C

-4    -1 C

 

 +1    +3 C

+7   +8 C

+7  +11 C

 

   +6  +10 C

8-13 m/s

2-3 m/s

 

3-4 m/s

 

USD - 1.1387 PLN - 4.2807
RUB - 72.5435 CHF - 1.1309
GBP - 0.8665 NOK - 9.6178
reklama
samba
reklama
Sveikata ir grožis