Favoritų pusiaukelė

2019 gegužės mėn. 16 d. 09:29:21
Arūnas ABROMAITIS

Kauno „Žalgiris“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išsiveržė į priekį Lietuvos krepšinio lygos ketvirtfinalio serijoje, kurioje bus žaidžiama iki dviejų pergalių. Žemesnes vietas reguliariajame sezone užėmusios komandos - Alytaus „Dzūkija“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždės“ - su favoritais kaip lygios kovojo tik pusę rungtynių.

LKL čempiono titulą ginantis „Žalgiris“ (1-oji vieta reguliariajame sezone) namie 89:70 pranoko „Dzūkiją“ (8), kuri šauniai kovojo iki pertraukos, o netrukus po jos netgi buvo trumpam išsiveržusi į priekį. Visgi tuomet kauniečiai spurtavo 20:5 ir viską sustatė į savo vietas.

„Malonu atkrintamąsias varžybas pradėti pergale. Ji nebuvo lengva, atkrintamosiose varžybose lengvų ir nesitikime. Padidinę koncentraciją ir pakeitę gynybos sistemą išsprendėme reikalus. Antra pusė buvo žymiai geresnė. Pavyko kontroliuoti rungtynes dėl geros gynybos, tai patvirtina per antrąją pusę praleisti 29 taškai“, - sakė „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius.

Pergalė nebuvo ir labai sunki. Rezultatyviausias „Žalgirio“ krepšininkas Brendonas Deivisas (Brandon Davis) 18 taškų spėjo pelnyti per 12 min., o ilgiausiai - 25 min. - žaidė 19-metis Lukas Uleckas, taigi kauniečiai tikrai nepervargo.

Svečiams net 30 taškų surinko 5 iš 8 tritaškių pataikęs Keremas Kanteris. LKL atkrintamosiose varžybose tiek taškų niekas nebuvo pelnęs nuo 2015 m. „Jis yra labai geras žaidėjas puolime. Deja, nėra labai pastovus, todėl taip nežaidė kiekvienose rungtynėse. Šiandien mes jam nesuteikėme pakankamai pagalbos. K.Kanteris sužaidė nuostabią pirmąją rungtynių pusę, tačiau jie pradėjo žaisti prieš jį agresyviau, jis pavargo ir po pertraukos prametė tuos metimus, kuriuos pataikė pirmoje pusėje“, - teigė „Dzūkijos“ treneris Andrejus Urlepas.

„Šiandien K.Kanteris labai jau gerai pataikė, net ir sunkius metimus. Mes žinome, kur rizikuojame. Iš penkių jo tritaškių keturi yra taktikos dalis. Dar kokius 15-17 taškų jis pelnė dėl mūsų nesusipratimų. Bet antrojoje pusėje su K.Kanteriu susitvarkėme geriau“, - svarstė
Š.Jasikevičius.

„Lietkabelis“ (4) savo aikštelėje 95:87 įveikė „Pieno žvaigždes“ (5). Baigiantis antrajam ketvirčiui, pasvaliečiai buvo sumažinę skirtumą iki 3 taškų, bet netrukus po pertraukos šeimininkai sukaupė dviženklę persvarą. Ketvirtajame kėlinyje ji padidėjo iki 15 taškų. Nors mačo pabaigoje svečiai sumažino skirtumą, rimtas pavojus „Lietkabeliui“ neiškilo.

Panevėžiečiai pataikė net 13 iš 21 tritaškio, o pavojingiausias atakuojant iš toli buvo geriausias savo rungtynes sužaidęs Paulius Valinskas. Jo sąskaitoje - 6 iš 6 tritaškių, 26 taškai ir 34 naudingumo balai. Visi šie rodikliai yra P.Valinsko karjeros rekordai.

Iškovoti kelialapius į pusfinalį „Žalgiris“ ir „Lietkabelis“ galės jau šiandien. Antrosios serijų rungtynės vyks Alytuje ir Pasvalyje.