Baigusi karjerą bandys atrasti savenuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 09 d. 09:53:22 Perskaitė 408

Daug metų atiduota krepšiniui, daug prakaito išlieta treniruotėse, daug pastangų įdėta per rungtynes siekiant pergalių, tačiau anksčiau ar vėliau viskam ateina pabaiga. Vieni profesionalios sportinės karjeros ribą nubrėžia dėl amžiaus, kiti - dėl traumų, o treti - nes jau „atėjo laikas priimti teisingus sprendimus“. Pastaraisiais žodžiais Klaipėdos „Fortūnos“ žaidėja Roberta Mizgerytė atsisveikino su krepšininkės karjera. „Pasirinkau tai, kas geriau man“, - sakė 22 metų 188 cm ūgio puolėja.

 

- Ar seniai galvojote apie sprendimą baigti profesionalios sportininkės karjerą? Sunku buvo padėti tašką? - „Vakaro žinios“ paklausė Robertos Mizgerytės.

- Buvau pasirašiusi ilgalaikę sutartį su „Fortūnos“ moterų krepšinio klubu. Po pastarojo sezono sutarties galiojimas baigėsi. Žinojau, kad būtent tas sezonas bus svarbiausias mano karjeroje, nes po jo turėsiu priimti sprendimą. Iš tiesų sezono metu apie pasitraukimą negalvojau, nes nežinojau, kokių pasiūlymų sulauksiu jam pasibaigus. Viskas pamažu pradėjo dėliotis šią vasarą. Tiesą sakant, padėti tašką karjeroje buvo gana sunku, nes išlieta labai daug prakaito, įdėta labai daug pastangų. Tačiau nusprendžiau žiūrėti į ateitį ir pasirinkau tai, kas geriau man.

- Kokia buvo pagrindinė priežastis, nulėmusi tokį pasirinkimą?

- Šį klausimą jau teko išgirsti iš žurnalistų. O atsakymas į jį yra toks, kad nebuvo vienos konkrečios priežasties. Tačiau savo straipsniuose jie nurodė tik vieną ir išpūtė didžiulį burbulą. Taip, viena iš priežasčių buvo finansai. Nors, sakydama, kad moterys gauna daug mažesnes pinigų sumas nei vyrai, niekada neturėjau omenyje, jog turėtų gauti tiek pat, kiek ir vyrai krepšininkai. O dabar susidarė toks įspūdis, kad „iškritau iš dangaus“ ir užsigeidžiau Lietuvos krepšinio lygos žaidėjų atlyginimų. Tiesiog situacija yra tokia, kad moterys, žaisdamos Lietuvos moterų krepšinio lygoje ir gaudamos atlyginimą, nelabai iš jo gali išgyventi. Mokami tik keli šimtai eurų ir tik septynis mėnesius per metus. Tad oriai gyventi yra labai sunku. Įvertinau savo lygį, supratau, kad Eurolygos lygio žaidėja nebūsiu. Iš tiesų gavau daug pasiūlymų, tačiau finansine prasme manęs jie netenkino. Supratau, kad būdama krepšininke neužsidirbsiu visam gyvenimui, darbo stažas nesikaupia ir socialinių garantijų nėra. Taigi, baigi karjerą, ir tuomet kyla tik vienas klausimas - ką daryti dabar? Dar viena priežastis buvo, kurios nenurodė kiti žurnalistai, rašydami apie mane, kad mano draugas (krepšininkas Karolis Vaškys - buvusio krepšininko Augenijaus Vaškio sūnus - aut. past.) gyvena Danijoje. Atskirai prabuvome ketverius metus, pagaliau norėjosi būti kartu.

- Ar sunku buvo atsisveikinti su gimtojo miesto komanda, kurioje praleidote visą savo karjerą?

- Labai sunku. Tai man buvo kaip namai, kuriuose užaugau ne tik kaip sportininkė, tačiau ir kaip asmenybė. Šis klubas davė man labai daug, nors tai mano vienintelis klubas karjeroje, labai džiaugiuosi, kad ją praleidau būtent ten.

- LMKL debiutavote 2009 metais, žaidėte devynis sezonus, kuris buvo įsimintiniausias? Kurie titulai brangiausi širdžiai?

- Kiekvienas sezonas buvo įsimintinas, tačiau labiausiai įstrigo paskutinis. Tiesiog per jį pasiekėme daug gražių pergalių, demonstravome kovingą charakterį ir sukūrėme nemažai stebuklų. Gaila tik, kad nepavyko laimėti medalių. Asmeniniai titulai man niekada nebuvo svarbūs. Svarbiausios buvo komandos pergalės. Įsimintiniausios, brangiausios pergalės buvo tos, kai bronzinėse serijose pralaimėdamos 0-2, sugebėdavome atsitiesti ir laimėti 3-2. Taip buvo dvejus metus iš eilės. Labai gaila, kad šios istorijos nepavyko pakartoti praėjusį sezoną.

- Kokių klubų pasiūlymų sulaukėte pasibaigus sezonui? Neviliojo legionierės duona?

- Pasiūlymų buvo nemažai - keli iš Prancūzijos ir Italijos. Taip pat susidomėjimas buvo ir iš Lenkijos, Švedijos, Vokietijos. Tačiau legionierės duona neviliojo, nes tai nebuvo pasiūlymai, kurie užtikrintų man saugią ateitį.

- Prisiminkite pačią pradžią, kaip ir kada atėjote į krepšinį? Kodėl pasirinkote būtent šią sporto šaką?

- Į krepšinį atėjau būdama antroke. Giminėje krepšinis buvo pirmoji religija. Pusbroliai ir pusseserės lankė krepšinio treniruotes. Tad jau būdama pirmoje klasėje pasakiau mamai, kad ir aš lankysiu tik krepšinį. Mama užrašė į sporto mokyklą ir beliko sulaukti, kada susidarys grupė.

- Kitą sezoną Moterų krepšinio lygoje bus daug naujovių. Čempionatą į savo rankas perima Lietuvos krepšinio federacija, pasikeitė lygos vadovai, pirmenybės bus vykdomos dviem divizionais, prisidės Latvijos klubai ir pan. Kaip vertinate šias permainas? Manote, jų imtasi laiku, ar jau per vėlai?

- Manau, permainos visada yra gerai, ypač kai tokia situacija. Mano nuomone, jau seniai reikėjo LMKL susijungti su Latvijos lyga. Tuomet gal ir lygis būtų buvęs aukštesnis, čempionatai įdomesni, galbūt būtų pavykę išsaugoti Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ ir Marijampolės „Sūduvą“. Tačiau, kaip sakoma, per vėlu niekada nebūna. Labai tikiuosi, kad pavyks atgaivinti moterų krepšinį Lietuvoje.

- Baigėte krepšininkės karjerą, taigi, ką veiksite dabar?

- Planuoju kelerius metus pagyventi Danijoje, atrasti save ir tuomet grįžti į Lietuvą. Nežinau, kiek laiko teks praleisti svetur. Tačiau esu įsitikinusi 100 proc., kad ateityje gyvensiu Lietuvoje.

Situaciją komentuoja „Fortūnos“ prezidentė Ramunė Kumpienė:

Ar Robertos situacija man buvo žinoma, nustebino? Atvirai sakant, ir taip, ir ne. Girdėjau iš žaidėjų, kad gali būti toks variantas. Tačiau labai tikėjausi, kad Roberta jo nepasirinks. Tikėjausi, kad ji tęs krepšininkės karjerą. Galbūt ne mūsų klube, galbūt užsienyje. Ji turėjo pasiūlymą iš Prancūzijos klubo, tikrai rekomendavau jai ten važiuoti. Sakiau, kad ji to verta. Juk mokslai pabaigti, esi laisvas nuo šio įsipareigojimo. Tačiau ji priėmė savo sprendimą, tai jos valia. Vis dėlto tikiuosi ir viliuosi, kad padariusi šią pertrauką, dar pamąstys ir persigalvos. Ji dar gana jauna ir galės grįžti į krepšinį. Tikiuosi to. Mano nuomone, tai buvo gana drastiškas sprendimas. Roberta niekada nepraleisdavo treniruočių. Žinoma, galbūt kartais kai kuriose vietose reikėjo dėti daugiau pastangų, kad kažką labiau išlavintum, pavyzdžiui, metimą, greitį. Tiesiog viskas priklauso nuo sportininko įdėtų pastangų. Tačiau ji visada dirbo nuoširdžiai, aukojosi. Į rungtynes eidavo net sirgdama, jeigu reikėdavo žaisti. Jos atsidavimo ir pareigos savybės buvo aukšto lygio. Ji tikrai galėjo toliau sportuoti ir siekti tikslų. Sportininkai tikslus pasiekia, kai juos užsibrėžia. Svarbiausia juos turėti. Ir moterų krepšinyje galima uždirbti. Roberta sakė, kad moterys krepšinyje uždirba septynis kartus mažiau nei vyrai. Tačiau yra ir moterų, kurios septynis kartus daugiau uždirba už vyrus. Viskas priklauso nuo paties sportininko ir jo įdedamų pastangų. Mano nuomone, pateisinama priežastis tokiame jauname amžiuje baigti karjerą būtų tik traumos, kai gydytojai uždraudžia sportuoti dėl pavojaus sveikatai. Tačiau, kai tu esi sveikas, jaunas žmogus, man šiek tiek yra nesuprantamas dalykas. Kažkoks paradoksas. Tiems, kurie nori sportuoti, jiems neleidžia sveikata. O tie, kuriems leidžia sveikata, nebenori sportuoti.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net