Argentinos krepšininkai po 17 metų pertraukos žais pasaulio čempionato finale

Publikuota: 2019 rugsėjo 13 17:07:16, Dominykas Genevičius, Elta
×
nuotr. 5 nuotr.
Argentinos krepšininkai pateko į pasaulio čempionato finalą. EPA-Eltos nuotr.

Kinijoje vykstančio pasaulio vyrų krepšinio čempionato antrajame pusfinalyje penktadienį Argentinos rinktinė 80:66 (21:18, 18:14, 21:16, 20:18) nugalėjo Prancūzijos ekipą ir žengė į finalą.

Argentinos krepšininkai pirmavo visų rungtynių metu. Trečiajame kėlinyje argentiniečiai tris kartus įgijo 15 taškų pranašumą. Ketvirtajame kėlinyje prancūzai sumažino atsilikimą iki 8 taškų (55:63), bet vėliau nesulaikomai žaidęs 39-erių metų Luisas Scola pataikė du tritaškius iš eilės ir Argentina vėl nutolo - 74:59. Per paskutines minutes argentiniečiai išsaugojo pranašumą ir iškovojo pergalę.

Nugalėtojams L. Scola per 32 min. pelnė 28 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir surinko 32 naudingumo balus. 13 taškų surinko Gabrielis Deckas, 12 - Facundo Campazzo, 10 - Luca Vildoza.

Prancūzijos komandai po 16 taškų pelnė Frankas Ntilikina ir Evanas Fournier, 11 - Nando de Colo.

Finale Argentinos komanda žais su Ispanijos rinktine. Ispanai pirmajame pusfinalyje po dviejų pratęsimų 95:88 (22:21, 10:16, 19:18, 20:16; 9:9, 15:8) įveikė Australijos krepšininkus.

Argentinos rinktinė pasaulio čempionato finale žais trečiąjį kartą. 1950 metais argentiniečiai tapo čempionais, o 2002 metais iškovojo sidabro medalius.