respublika.lt

Aikštelės chuliganas išmoko atsipalaiduoti

2019 sausio mėn. 26 d. 14:00:11
Arūnas ABROMAITIS

Krepšininkas Žygimantas Skučas su Lietuvos jaunių ir jaunimo rinktinėmis yra laimėjęs ne vieną trofėjų, o pastaraisiais metais jis garsėjo kietu žaidimo stiliumi ir konfliktais su varžovais. Nešvariu žaidimu puolėją kaltino tokie garsūs treneriai kaip Rimas Kurtinaitis ir Dainius Adomaitis. Visgi neigiamas įvaizdis yra anaiptol ne viskas, ką pasiekė Ž.Skučas. Tik gruodį papildęs Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą, jis per trumpą laiką dukart tapo naudingiausiu Lietuvos krepšinio lygos savaitės žaidėju. Ž.Skučas mano, kad atsidūrė tinkamoje vietoje ir tapo ramesnis. Aikštelės chuligano įvaizdžio jis mielai atsisakytų, nors pripažįsta, kad kartais tas įvaizdis ir padeda.

 

„Manau, kad tai yra neteisinga ir reiktų tokius nešvarius žaidimus sustabdyti“, - 2017 m. gegužę Ž.Skučo veiksmus komentavo tuometinis Vilniaus „Ryto“ treneris R.Kurtinaitis. Dabartinis vilniečių treneris Dainius Adomaitis pačioje 2018 m. pabaigoje jo žaidimą pavadino antikrepšiniu. Galima pagalvoti, kad Ž.Skučas aikštelėje tik tai ir daro - provokuoja, veliasi į konfliktus, bando traumuoti varžovus.

Tačiau tai - tik viena medalio pusė. Net didžiausias kritikas nepaneigtų, kad puolėjas būna naudingas savo komandoms. 2017 m. jis padėjo Panevėžio „Lietkabeliui“ pasiekti LKL ir Karaliaus Mindaugo taurės finalus. Šį sezoną, trumpai pažaidęs Prancūzijos antrojoje lygoje, Ž.Skučas pasirašė sutartį su „Pieno žvaigždėmis“ ir iškart jose tapo svarbiu krepšininku. Gruodžio viduryje Žygimantas buvo paskelbtas naudingiausiu LKL savaitės žaidėju. Šio titulo jis nusipelnė ir praėjusią savaitę, nes laimėtame mače su Alytaus „Dzūkija“ pelnė 25 taškus ir surinko 32 naudingumo balus.

Per septynis mačus Ž.Skučas pataikė 70 proc. dvitaškių ir 41,7 proc. tritaškių, jo taškų vidurkis buvo 11,7, atkovotų kamuolių - 4,6, naudingumo balų - 13,3. Svarbiausia, kad šie rodikliai padeda komandai laimėti. „Pieno žvaigždės“ po sunkaus starto įsibėgėjo ir įsitvirtino penktoje vietoje. „Jaučiuosi patekęs į tinkamą vietą. Tiek man, tiek komandos draugams suteikiama laisvė, mes vienas kitam padedame“, - paprastą sėkmės receptą nurodė Ž.Skučas.

- Pasvalio komanda laimėjo šešerias iš septynerių paskutinių rungtynių. Kas tai lėmė - pasikeitimai sudėtyje ar kažkokios kitos priežastys?

- Manau, pasikeitimai išties padėjo. Atėjo žaidėjai, kurie yra stipresni už buvusius prieš juos. Ir stipresni ne tik krepšinio prasme. Jie galbūt geriau prilipo prie komandos, atmosferos. Dabar viskas yra gerai, nėra jokių kivirčų, viskas sklandu. Todėl taip ir žaidžiame.

- Klube yra penki legionieriai - maždaug pusė komandos. Ar pavyksta išvengti susiskaldymo į dvi stovyklas?

- Daugelis komandos lietuvių Pasvalyje žaidžia ne pirmą sezoną, čia visada būna ir daug legionierių. Esame su tuo susigyvenę, o dabartiniai legionieriai yra draugiški, komunikabilūs, linksmi, visada šypsosi. Jokių problemų nekyla.

- Grįžęs iš Prancūzijos sakėte, kad ten jums nepatiko trenerio sprendimas jus pastumti į vidurio puolėjo poziciją. Tačiau „Pieno žvaigždėse“ irgi neretai tenka užimti šią poziciją. Kas Pasvalyje yra kitaip nei Prancūzijoje.

- Čia gal netgi daugiau žaidžiu vidurio puolėjo pozicijoje. Iš pradžių joje žaidžiau beveik visą laiką, dabar jau gaunu laiko pasireikšti ir sunkiojo puolėjo pozicijoje. Manau, Lietuvoje krepšininkų intelektas yra aukštesnis, todėl žaidimas čia šiek tiek lengvesnis. Išnaudodamas mažiau jėgų gali pasiekti geresnį rezultatą. Iškart atsiranda visai kitokia nuotaika. Prancūzijoje buvo ir labai dideli treniruočių krūviai. Dabar jaučiu ir naudą, galbūt esu greitesnis už kitus, bet Prancūzijoje nelikdavo jėgų rungtynėms. O juk reikėdavo su kuo nors visą laiką stumdytis.

- Per visą karjerą ši trumpa išvyka į Prancūziją buvo pirmas bandymas žaisti ne Lietuvos klube. Anksčiau trūkdavo gerų pasiūlymų ar legionieriaus gyvenimas apskritai nelabai vilioja?

- Visada buvau atviras, bet, kiek kalbėjau su agentais, visada sakydavau, kad jei išvažiuosiu, tai išvažiuosiu į krepšinio valstybę, o ne ten, kur geriausias pasiūlymas. Sudėjus norą žaisti krepšinio valstybėje ir finansinį aspektą, dažniausiai išeidavo, kad geriausias pasiūlymas būdavo iš Lietuvos. Pasilieku laisvę išvažiuoti, bet taip tiesiog išeidavo. Juo labiau kad Lietuvoje tikrai yra ką veikti. Kai patekau į LKL, žaidžiau Kauno „Atlete“. Lygoje buvo ir Vilniaus „Sakalai“, Palangos komanda. Nežinau, ar šios komandos dabartinėje LKL iškovotų bent vieną pergalę. Lygis yra žymiai aukštesnis.

- Esate vadinamas krepšinio chuliganu, skundai dėl jūsų žaidimo stiliaus jau turbūt tapo kliše. Jums pačiam patinka tas krepšinio chuligano įvaizdis ar mielai jo atsikratytumėte?

- Sukrenta daug aspektų. Jei reikėtų atsakyti tik „taip“ arba „ne“, turbūt to įvaizdžio mielai atsisakyčiau, bet kartais būna ir teigiamų aspektų. Dabar jau gal yra lengviau, nes per porą paskutinių metų tas didelis dėmesys peraugo į dėmesį mano varžovams. Jei prieš mane kas nors prasižengia, teisėjai visada pamato ir tai. Šia prasme viskas atsivertė į gera. Ir šnekos tapo gal labiau klišės išnaudojimu nei tiesa. Anksčiau visi galvojo, kad tai yra tiesa, dabar matome, kad kartais treneriai tokiu būdu pasiteisina. Gal ir pats prie to pripratau, ir artimiems žmonėms tapo įprasta, jie jau nereaguoja taip skaudžiai. Dabar gyventi lengviau nei anksčiau.

- Tačiau sausio pradžioje, po rungtynių su „Rytu“, lyga jus oficialiai įspėjo dėl agresyvių veiksmų, pavojingų kitų žaidėjų sveikatai. Ar po to pasikeitė jūsų požiūris, žaidimas?

- Krepšinis apskritai yra instinktyvus žaidimas. Reikėtų ilgai dirbti papildomai, kad žaistum kitaip, sakykime, „švariau“. Šiaip dabar mažiau stengiuosi daryti ne savo darbą. Kai gerai jausdavausi ir būdavau pilnas energijos, visada stengiausi daryti ir už save, ir už kitus, ir ką reikia, ir ko nereikia. Taip ir įsitraukdavau į tuos konfliktus. Ir perdegdavau, ir varžovai išprovokuodavo. Dabar gal esu labiau atsipalaidavęs. Nežinau, ar galima taip sakyti, bet gal daugiau patinginiauju. Kai kurie žaidėjai kartais jaučia motyvacijos trūkumą, o pas mane jos dažnai būdavo per daug.

- Ar lygoje yra komandų, rungtynėse su kuriomis stengiatės būti dar aktyvesnis, agresyvesnis nei įprastai?

- Aš save galiu taip motyvuoti, kad baigiasi perdegimu ir greitomis pražangomis, taip dažnai ir išeidavo. Dėl to prieš rungtynes turiu save nuraminti. Žinoma, visada norisi geriau pasirodyti rungtynėse su stipresnėmis komandomis. Taip įrodai, kad esi tų komandų lygio krepšininkas, galėtum jose žaisti ir nukonkuruoti jų žaidėjus. Visos komandos, esančios žemiau ketvertuko, gali gerai žaisti viena su kita, bet tai nereiškia, kad esame Klaipėdos „Neptūno“ ar Panevėžio „Lietkabelio“ lygio. Taigi su stipriomis komandomis norisi sužaisti kuo geriau.

- Ar jaučiate, kad dabar, būdamas 26-erių, jau pasiekėte brandą, krepšininko aukso amžių?

- Anksčiau kiekvieną dieną galvodavau, kaip viską padaryti geriau, užkopti kuo aukščiau. Dabar irgi stengiuosi kuo labiau sumažinti trūkumus, viską išpildyti geriau. Pavyzdžiui, pagerinti metimą. Štai paskutinėse rungtynėse pataikiau tris tritaškius. Visada stengiuosi sumažinti trūkumus, bet jau taip nesiverčiu per galvą, esu ramesnis, profesionalesnis. Aikštelėje yra mažiau netikėtumų. Išties jaučiu brandą. Aišku, šiais laikais 26 metai yra nedaug. Broliai Lavrinovičiai sakė, kad tik nuo 30 ar 32 metų apskritai suprato, ką krepšinyje reikia daryti. Visgi šis sezonas yra turbūt pirmasis, kai jaučiuosi labiau subrendęs.

- Pasvalio komanda LKL čempionate dar nėkart neperžengė ketvirtfinalio barjero. Manote, kad šį sezoną realu tai padaryti?

- Kai Pasvalyje žaidžiau savo pirmąjį sezoną, turėjome galbūt net geresnę komandą. Iki ketvertuko trūko gal tik vienos pergalės. Daug žaidėjų sezono pabaigoje buvo traumuoti, buvo labai gaila. Šį sezoną net negaliu pasakyti, kaip mes laimime. Jei pažiūrėtume į žaidėjus, jie visi yra tikrai talentingi vyrai, bet nesakyčiau, kad mūsų sudėtis stipresnė už artimiausių konkurentų. Visgi mes laimime. Tai reiškia, kad kažką darome gerai. Jei taip, pradedi tikėti, jog galime patekti į ketvertuką, nors turi sutapti daug faktorių. Dar reikia įdėti daug darbo ne tik technine prasme, bet ir emociškai išsiugdyti lyderio mąstymą. Suprasti, kad ne visada bus viskas paduota ant lėkštutės, bet ir nebūtina visiems perplėšti gerkles. Reikia surasti aukso viduriuką, tada galėtume patekti į ketvertuką.

***

Faktai

Žygimantas Skučas

Gimė 1992 m. kovo 18 d. Kaune.

Ūgis - 201 cm.

Pasiekimai:

2010 m. Europos jaunių

(iki 18 metų) čempionas,

2011 m. pasaulio jaunių

(iki 19 metų) čempionas,

2012 m. Europos jaunimo

(iki 20 metų) čempionas,

2017 m. LKL vicečempionas.

Komandos:

Kauno „Žalgiris-Sabonio mokyk-
la“ (2010-2012 m.),

Kauno „LSU-Atletas“ (2012-2014 m.),

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (2014-2016 ir 2018-2019 m.),

Panevėžio „Lietkabelis“

(2016-2018 m.),

Graso „Oberhoffen“ (Prancūzija, 2018 m.).


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • AUGO: pirmą šių metų ketvirtį Japonijos ekonomika augo labiau, negu tikėtasi, ir jos ūkio plėtra sudarė 0,5 proc., parodė oficialūs pirmadienį paskelbti duomenys, nors analitikai įspėjo, kad trečia pagal dydį pasaulio ekonomika vis dar turi sunkumų.
  • AKCIJA: pirmadienį Lietuvoje prasideda jau aštuntus metus iš eilės organizuojama akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“; šiemet norima raginti piliečius netoleruoti šešėlinės ekonomikos ir kiekvienam tapti pokyčių dalimi.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar gerai, kad paplūdimiuose nebus galima prekiauti alkoholiu?

balsuoti rezultatai

Už ką balsuosite antrajame Prezidento rinkimų ture?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

 +14 +16 C

  +16  +18 C

 

 +13 +15 C

+23 +25 C

 +25 +27 C

 

+21  +22 C

4-6 m/s

 4-5 m/s

 

 2-3 m/s

 

USD - 1.1172 PLN - 4.3031
RUB - 1.1172 CHF - 1.1283
GBP - 1.1172 NOK - 1.1283
reklama
Ūkis
reklama
Sveikata ir grožis