Ačiū užsienio klubamsnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 08 d. 14:03:21 Perskaitė 384

Lietuvos krepšinio rinktinė vakar Vilniuje pradėjo pasirengimą 2019 m. pasaulio čempionato atrankos rungtynėms su kroatais ir olandais. Treneriui Dainiui Adomaičiui teko dar kartą apgailestauti, kad rinktinė tapo priklausoma nuo klubų malonės. Dėl to joje yra tik vienas Kauno „Žalgirio“ atstovas. Laimei, užsienio klubai buvo geranoriški. Mindaugas Kuzminskas džiaugiasi, kad Milano „AX Armani“ jį išleido be jokių trikdžių.

 

Dar pristatydamas kandidatų sąrašą, D.Adomaitis neslėpė apmaudo, kad krepšininkai pastatomi į keblią padėtį. Jie neva renkasi, ar atvykti į rinktinę, ar tęsti pasirengimą sezonui klubuose, bet kartais pasirinkimo tiesiog nėra. Klubai moka žaidėjams algą ir turi daug svertų. Vakar D.Adomaitis sakė, kad nori žiūrėti į ateitį ir koncentruotis darbui su atvykusiais žaidėjais, bet išvengti nemalonios temos vis tiek nepavyko.

„Pasikartosiu, man labiausiai gaila žaidėjų. Situacijos beprasmybė yra tame, kad žaidėjai turi apsispręsti. Tai - visiška nesąmonė. Žaidėjai neturi būti tokioje situacijoje, kad jie spręstų, ar rungtyniaus rinktinėje oficialiose rungtynėse, ar ruošis sezonui klubuose“, - sakė treneris. Į kandidatų sąrašą jis įtraukė tik du žalgiriečius, nors teoriškai jų galėjo būti gerokai daugiau. Edgaras Ulanovas atvyko į rinktinę, Mindaugo Grigonio komandoje nėra. Paklaustas, kuo tai motyvavo „Žalgiris“, treneris atsakė trumpai: „M.Grigonis nenori atvykti į rinktinę. Tai yra žaidėjo sprendimas.“

Rinktinės krepšininkai neslepia, jog iš tiesų tai, kas vadinama žaidėjo sprendimu, gali būti visai ne jo sprendimas. „Noro yra daug, bet puikiai žinome, kad tai priklauso ne vien nuo krepšininko. Oficialiai gali būti viena versija, bet viskas gali būti kitaip“, - teigė kapitonas Mantas Kalnietis. „Oficialiai žaidėjo galbūt negalima neišleisti, bet jei klubas pasako nevažiuoti, tai toks čia ir tarimasis“, - sakė M.Kuzminskas.

Šie krepšininkai problemų neturėjo. „Milanas mane išleido labai paprastai. Klubas būtų išleidęs ir anksčiau, nuo rugpjūčio 30 d. Jie geranoriškai žiūri į rinktinės reikalus ir dėl to labai džiugu“, - pasakojo M.Kuzminskas. „Aš dar prieš pasirašydamas sutartį klausiau, prašiau, kad išleistų į rinktinę. Klubas neprieštaravo, didelių problemų nebuvo“, - teigė M.Kalnietis. Jis atvyko iš Prancūzijos, Vilerbano klubo „Asvel“.

Kandidatų sąraše buvo 15 žaidėjų, bet, kaip jau rašėme, jame neliko Mindaugo Girdžiūno, Arnoldo Kulbokos bei Martyno Echodo. Ir, be abejo, M.Grigonio. 12-uoju krepšininku tapo Deividas Gailius. „Jei dabar pakviestume 14 krepšininkų, du iš jų negalėtų žaisti. Jie prarastų laiką savo klubuose. Kažkokia rizika gal ir yra, bet šis laiko tarpas yra trumpas“, - sprendimą trumpinti sąrašą iki 12-os paaiškino D.Adomaitis.

Pirmoje treniruotėje dalyvavo tik devyni žaidėjai. D.Gailius prie rinktinės turėjo prisijungti vakar vakare, o Renaldas Seibutis ir Rokas Giedraitis planuoja atvykti rytoj. R.Seibutis ir R.Giedraitis turbūt nežais rytoj Vilniuje vyksiančių draugiškų rungtynių su latviais. Rinktinė rengiasi atrankos varžybų antrojo etapo pirmajam „langui“. Rugsėjo 14 d. lietuviai išvykoje susitiks su kroatais, rugsėjo 17 d. Vilniuje mūsiškių varžovais bus olandai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net