2018 rugsėjo 25, antradienis

16-metės Lietuvos krepšininkės po pratęsimo įveikė olandes

2018 rugpjūčio mėn. 22 d. 22:49:16
Ingrida Petuchovaitė, Elta

Kaune vykstančio Europos jaunučių (iki 16 metų) merginų krepšinio čempionato ketvirtfinalyje dėl 9-16 vietų trečiadienį Tado Stankevičiaus treniruojama Lietuvos rinktinė po pratęsimo 63:59 (16:11, 10:11, 8:13, 18:17; 11:7) įveikė Olandijos krepšininkes ir išsaugojo vietą A divizione.

Lietuvės geriau pradėjo rungtynes ir antroje pirmojo kėlinio pusėje nutolo, įgydamos penkių taškų pranašumą (16:11), tačiau rungtynėse nei vienai komandai pirmoje pusėje nepavyko įrodyti aiškesnio savo pranašumo. Antrąjį kėlinį laimėjo olandės, tačiau lietuvės išsaugojo savo pranašumą (26:22).

Antroji rungtynių pusė lietuvėms prasidėjo sunkiau. T. Stankevičiaus auklėtinės sunkiai rado kelią varžovių krepšio link, trečiąjį ketvirtį pralaimėjo penkiais taškais ir jau turėjo vieno taško deficitą (34:35). Viskas sprendėsi per paskutines 10 minučių, o rungtynių rezultatas buvo lyg svarstyklės. Prasidėjus paskutinei ketvirto kėlinio minutei, olandės pirmavo 52:50, tačiau lietuvės surengė rezultatyvią ataką - Klaudija Janionytė atliko rezultatyvų perdavimą, o Aistė Švegždaitė išlygino rezultatą 52:52. Per likusį laiką abi komandos apsikeitė netaikliais tolimais metimais.

Pratęsimo metu daugiau jėgų išsaugojusios buvo lietuvės, kurios nuo pat pradžių šovė į priekį, nutolo keturiais taškais ir rungtynių iš savo rankų nebepaleido. Viešnios dar bandė gelbėtis tolimais metimais, tačiau pergalę šventė lietuvės.

Mūsų šalies komandai 21 tašką pelnė Audronė Zdanevičiūtė (7 atk. kam., 6 rez. perd., 7 klaidos), 12 - Simona Visockaitė (13 atk. kam.), 10 - Klaudija Janionytė (5 rez. perd.).

„Palaima, kad po tokių rungtynių vakar, šiandien pavyko atsitiesti. Nuteikinėjome merginas, kad jos visą mėnesį dirbo ne tam, kad per vieną dieną viską sugadintų lengva ranka. Vakarykštės rungtynės vis dar neišeina iš galvos ir tai buvo puikus stimulas, kad šiandien privalome atrodyti visai kitaip. Mes buvome su kita energija, su kitu noru ir užsidegimu. Mes mirėme viena už kitą aikštelėje. Aišku nereikia slėpti - sėkmė buvo mūsų pusėje. Labai džiaugiamės pergale“, - sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris T. Stankevičius.

Lietuvos rinktinė kovoje dėl 9-12 vietų penktadienį susitiks su bendraamžėmis iš Latvijos.

14-16 vietas čempionate užimsiančios komandos iškris į B divizioną.

Pasidalink: Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai

• NUŽUDYTA: Kazachstano sostinėje Astanoje nužudyta interneto portalo „Nur.kz“ žurnalistė Irina Beketova.
  • UGNIS: šiaurės Londono laisvalaikio centre įsiplieskė gaisras, ugnis apėmė Haiburio rajone esančio vieno aukšto pastato stogą.