respublika.lt

Vandensvydis užprogramuotas genuosenuotraukos

2018 gegužės mėn. 12 d. 15:44:11
Aistė LABINAITĖ

Gyvenant Lietuvoje, kur krepšinis tituluojamas antrąja religija, ir pamačius vaikiną, kurio ūgis daugiau kaip 200 cm, iškart į galvą lenda mintis: „Jis - tikrai krepšininkas“. Tačiau Aurimas Jonkus šį stereotipą sugriauna. Jo ūgis - 204 cm ir jis puikiai žaidžia vandensvydį. 22-ejų sportininkas su Vilniaus MSC „Baltic Amadeus“ komanda šiemet tapo Lietuvos čempionu. Apginti titulą klubui pavyko jau 12-ąjį kartą iš eilės. Tiesa, krepšinio vaikino gyvenime taip pat būta.

 

Finalinį Lietuvos čempionato turą šiemet pasiekė „Baltic Amadeus“, Elektrėnų „Žaibo“, Alytaus SRS „Dzūkijos vandenio“ ir Kauno PM komandos. Tačiau vilniečiai titulo neatidavė. Sostinės ekipa surinko maksimalų taškų skaičių - 14. Antrąją vietą užėmė alytiškiai (11 tšk.), trečiąją - „Žaibas“ (10 tšk.). Paskutiniai liko kauniečiai (1 tšk.). A.Jonkus su 75 pelnytais įvarčiais tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju. Geriausiu čempionato žaidėju paskelbtas Marius Jakimčikas („Baltic Amadeus“). Geriausiu vartininku tituluotas „Žaibo“ atstovas Skirmantas Motuzas.

- Po finalinių kovų jūsų klubo ir nacionalinės komandos treneris Nerijus Papaurėlis sakė, kad šis sezonas buvo turbūt sunkiausias per visus Nepriklausomybės metus. Pritariate jam?, - „Sporto gyvenimas“ paklausė Aurimo Jonkaus.

- Iš tikrųjų šiame sezone buvo visko. Juk rudenį teko su Lietuvos rinktine ruoštis ir antrajam Europos čempionato atrankos varžybų etapui Portugalijoje. Po to turėjome 2-3 mėnesių pertrauką, o vėliau žaidėme atrankos varžybas prieš olandus. Visi buvo susikoncentravę būtent į pasirengimą Senojo žemyno atrankai. Kai kurie mūsų vandensvydininkai dėl to net darbus atidėdavo, aukojo atostogas ar net laiką su šeima. Tai veikiausiai kažkiek palietė ir šalies pirmenybes, kuriose per visą sezoną buvo ir pakilimų, ir nuosmukių. Tačiau bet kuriuo atveju, šis sezonas buvo vienas iš įdomesnių. Nes iki šiol turbūt nebūčiau galėjęs prisiminti, kada buvome pralaimėję Lietuvos čempionate. Visada atvažiuodavome į rungtynes, varžovai pradžioje dar pasipriešindavo, o paskui vis tiek galiausiai laimėdavome. O šiemet antrajame ture Alytaus ir Elektrėnų komandos, pasikvietusios baltarusius legionierius, mus nugalėjo, tada net intriga grįžo. Dingo atsipalaidavimas, susikaupimas prieš kiekvienas rungtynes buvo 100 proc. Teko imtis kitokių sprendimų. Tačiau nuo to čempionate atsirado tik daugiau spalvų.

- Lietuvos čempionų titulą jūsų komanda apgynė 12-ąjį kartą iš eilės. Ar jūs tokie stiprūs, ar varžovai tokie silpni, kur Vilniaus komandos sėkmės paslaptis?

- Dauguma mūsų komandos žaidėjų yra Lietuvos rinktinės kandidatai. Taigi, galima sakyti, tie žaidėjai yra pajėgiausi šalyje. Visą laiką mūsų komanda būna kartu, išlaiko branduolį. Taigi puikiai žinome, kaip kiekvienas žaidžia. Galbūt kitose komandose mažiau susižaidimo, galbūt pasiruošimas jų šlubuodavo. Tačiau nesakyčiau, kad varžovai visada būna silpni.

- Esate rezultatyviausias čempionato žaidėjas. Kiek jums svarbūs individualūs laimėjimai?


- Nebūčiau tiek įvarčių pelnęs be komandos draugų pagalbos. Galbūt kažkiek sau susikurdavau progas, bet be jų aikštės matymo, be jų atliekamų perdavimų, be jų pastangų puolime ar gynyboje, nieko nebūčiau padaręs. Turiu už viską padėkoti komandos draugams. Visi labai gerai žaidė. Niekas niekam negailėjo perdavimų. Galbūt kartais noras kažką individualiai padaryti ir pasireikšdavo, bet vis tiek kaip komanda turėjome laimėti visi kartu. Kalbant apie asmeninius laimėjimus, visada malonu būti pripažintam. Tačiau ir rezultatyviausio žaidėjo prizą skirčiau komandai.

- Kiek metų žaidžiate „Baltic Amadeus“ komandoje, tai kol kas vienintelė jūsų karjeros vandensvydyje stotelė?

- Vandensvydį pradėjau žaisti būdamas šešerių. Tada tėtis pirmą kartą įmetė į Lazdynų baseiną (šypsosi). Galima sakyti, jis buvo mano pirmasis treneris. Tėtis pats nuo vaikystės žaidė vandensvydį ir dabar treneriams padeda. Po to jis mane nuvedė pas brolio Edgaro trenerį Liudą Putrimą, kuris supažindino su vandensvydžio pagrindais. Iš tikrųjų metus dar lankiau ir plaukimą, o būdamas antrokas perėjau pas trenerį N.Papaurėlį, ir tuomet buvo pradėta burti Vilniaus komanda. Treniruotes lankydavome dviem pamainomis - vieni eidavo rytais, kiti vakarais. Priklausė nuo pamokų tvarkaraščio. Čia susipažinau ir su savo geriausiu draugu Juliumi Goštautu. Jis - taip pat vienas geriausių Vilniaus komandos žaidėjų. Pamažu atsirado bendrumas, kovojome vienas už kitą.

- Kuo labiausiai sužavėjo vandensvydis, kodėl nepasirinkote plaukimo?

- Individualus sportas mane nelabai traukė. Visada norėjosi kažką pasiekti bendrai su komandos draugais. Kalbant apie plaukimą, dalyvavau ir tos sporto šakos varžybose. Tačiau tuomet dar buvau visai mažas. Po to vandensvydžio vartai, žaidybinis azartas ir genai padarė savo.

- Kalbant apie genus, galėjote pasirinkti ir krepšinį, juk mama - buvusi krepšininkė, o jūsų ūgis 204 cm.

- Daug kas dėl ūgio taip sakė. Mama visą laiką žaidė krepšinį. Pradėjo Šiauliuose, paskui žaidė Kauno „Bangoje“, Slovėnijoje, Suomijoje. Paskui ir Ispanijoje, kur buvau išskridęs kartu su ja keletą metų gyventi. Žaidžiau ir aš krepšinį. Buvau iš vandensvydžio „pabėgęs“... Būdamas dešimtokas važiavau į varžybas Alytuje. Tuomet nugalėjome Rusijos vicečempionę Maskvos „Torpedo“. Mums buvo tikrai didelis įvykis. Tačiau per rungtynes gavau alkūne į dantis ir kuriam laikui teko pamiršti vandensvydį. Iš tiesų tada atsirado baimė, kad vėl tai nepasikartotų. Išėjau į krepšinį. Dvejus metus lankiau krepšinio mokyklą pas trenerį Vytenį Tupčiauską. Paskui žaidžiau Lietuvos mėgėjų C lygoje. O vėliau atsirado galimybė grįžti į vandensvydį. Visiškai šio žingsnio nesigailiu.

- Daugumai vandensvydininkų tenka derinti darbą su treniruotėmis. Ar nepritrūksta entuziazmo?

- Ne. Juk darai dėl savęs, dėl draugų. Tai tave tiesiog „veža“. Aišku, kartais atrodo, kad nesinori eiti į treniruotę, gal kažką skauda, juk visą dieną dirbau, bet galiausiai vis tiek nueini (A.Jonkus sporto klube dirba plaukimo treneriu - aut. past.). Su komanda apkeliavau didžiąją Europos dalį, daug pamatėme, žaidėme prieš stiprius varžovus. Tiesa, kartą teko ir Graikijoje stovykloje pabūti, kur treniravosi Pirėjo „Olympiacos“. Taigi buvau baseine su trimis olimpiniais čempionais. Tokios patirtys išties malonios.

- Prasitarėte, kad turite galimybę išbandyti jėgas Vokietijoje. Kokie šansai ten įsitvirtinti?

- Kol kas atsirado proga ten nuvykti tiesiog parodyti, ką sugebu. Sakė, bus 2-3 treniruotės. Treneris stebės, kaip judu, kaip suprantu žaidimą. Matysime, kaip seksis. Kodėl nepabandžius? Galbūt tai būtų legionieriaus karjeros pradžia, o galbūt tiesiog kažko įdomaus ir gražaus pradžia.

- Kada vandensvydininkai pasiekia karjeros piką?

- Manau, žaidėjai brandą pasiekia būdami 21-27 metų. Tada sportinė forma būna optimali, dar gali augti, tobulėti. Vėliau tiesiog turi išlaikyti formą. Vandensvydininkai žaidžia ilgai, jų karjeros netrumpos.

- Apie ką svajoja vandensvydininkas A.Jonkus? Koks jūsų pagrindinis karjeros tikslas?


- Norėtųsi patekti į Europos čempionatą su Lietuvos rinktine. Kad suburtume stipriausią komandą, net brolis gal galėtų atvažiuoti. Šis tikslas galėtų būti įgyvendintas per kokius 5-7 metus. Tai tikrai realu. O „nerealesnis“ tikslas - norėčiau žaisti Italijoje, „Pro Recco“ komandoje. Bent minutei norėčiau išbandyti jėgas oficialiose rungtynėse. Galbūt pasižymėti ir neišeitų, tačiau norėtųsi pabūti toje aplinkoje. Jų rungtynes atvirajame baseine stebi apie 4000 žiūrovų.

- Kaip Lietuvoje išpopuliarinti vandensvydį, kad ir pas mus plūstų žiūrovai?

- Sunku pasakyti. Mes, vilniečiai, patys treniruojamės Elektrėnuose, nes neturime kur tai daryti sostinėje. Tačiau šia sporto šaka jaunimas domisi. Lietuvos pirmenybėse dalyvavo šešios komandos, anksčiau būdavo tik keturios. Vadinasi, einame į priekį. Nors visi puikiai žino, kad Lietuvoje karaliauja krepšinis. Visi nori būti kitu Arvydu Saboniu. Vaikai nuolat mato krepšinio rungtynes per televizorių, turi savo idealus. Galbūt vieną dieną kas nors pasakys, kad nori būti kitas Aurimas Jonkus, kai pamatys, kad vandensvydis aukšto lygio. Gaila, kad mūsų miestai neturi baseinų, nėra galimybių treniruotis savo bazėse. Tačiau nesiskundžiame. Vis tiek išpopuliarinsime vandensvydį.

- O jūs turite savo idealą, į kurio pasiekimus lygiuojatės?


- Mačiau, kaip tėtis žaidė. Būdamas mažas, važinėdavau su juo į varžybas. Pilni namai apdovanojimų, nuotraukų. Jis yra svarbi priežastis to, kas esu šiandien. Brolis taip pat daug įtakos turėjo. Jis septyneriais metais už mane vyresnis. Norėjau būti toks, kaip jis. Tai du didžiausi mano, kaip vandensvydininko, įkvėpimo šaltiniai. Žinoma, ir mūsų komanda mane įkvepia. Ta tarpusavio konkurencija ypač motyvuoja.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SUŽALOTAS: penktadienį Vilniuje per kilusį konfliktą tarp dviejų vyrų vienas jų sužalotas aštriu daiktu.
  • SUŽALOJO: penktadienį Prienų rajone, namuose, Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojams išvežant iš nesaugios aplinkos tris mažamečius vaikus, neblaivus tėvas pasipriešino ir sužalojo pareigūną.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar pasitikite privačiais pensijų fondais?

balsuoti rezultatai

Kiek laiko per dieną internete praleidžiate ne darbo reikalais?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-3      0 C

  -7     C

 

-12.  -14  C

-5. -7 C

   -1     C

 

  -8    -10  C

4-5 m/s

5-6 m/s

 

2 m/s

 

USD - 1.1402 PLN - 4.2931
RUB - 75.6267 CHF - 1.1331
GBP - 0.8813 NOK - 9.7218
reklama
Kalėdos 2018