Trigubas karatė auksasnuotraukos

2019 balandžio mėn. 16 d. 11:00:36
Aistė LABINAITĖ

Užlipti ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio namų sienos padėjo trims lietuviams. Vilniuje vykusiame Europos pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate auksą iškovojo Inga Mikštaitė, Erika Žeburtovič ir Edgardas Sečinskis. Iš viso pirmenybių šeimininkės Lietuvos sąskaitoje 17 medalių.

×
nuotr. 5 nuotr.
Erika Žeburtovič Europos čempione tapo svorio kategorijoje iki 50 kg. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Pirmąją čempionato dieną lietuviai kumitė rungtyje „nuskynė“ keturis medalius. Tituluočiausiai Lietuvos rinktinės narei I.Mikštaitei tai buvo jau 11-asis Europos čempionės titulas. Pakeliui į 55-60 kg svorio kategorijos viršūnę kaunietė nugalėjo ispanę Maitanę Fernandes (Maitane Fernandez), norvegę Žanetą Johanesen (Jeanette Johannessen), pusfinalyje įrodė, kad yra stipresnė už kylančią žvaigždę iš Vengrijos Lili Mezo, o finale palaužė Solmaz Zejnali (Solmaz Zeynalli) iš Azerbaidžano.

E.Žeburtovič svorio kategorijoje iki 50 kg pranoko Sakartvelo atstovę Žansają Zinčenko ir vengrę Norą Nagi (Nora Nagy), pusfinalyje palaužė kitą Lietuvos rinktinės narę Ramintą Makackaitę, o finale įveikė titulą gynusią patyrusią ukrainietę Alioną Veresniak. R.Makackaitė pelnė bronzą. Čempionato antrajame etape ji nugalėjo lenkę Moniką Podorą.

Sidabrą Lietuvai iškovojo Justinas Kvietka. Vyrų 65-75 kg svorio kategorijoje didžiausiu įvykiu tapo jo kelias į finalą. Mūsiškis pirmajame etape tvirtai nugalėjo belgą Martiną Tauvoję (Martin Thauvoye), antrajame - bulgarą Lačezarą Dimitrovą, o ketvirtfinalyje po trijų pratęsimų laimėjo prieš gruziną Romeo Gablają. Pusfinalyje J.Kvietka palaužė vengrą Farkasą mor Feketę, o finale turėjo pripažinti Michailio Ciklaurio iš Sakartvelo pergalę.

Antrąją pirmenybių dieną į lietuvių kraitį „įkrito“ 10 medalių. E.Sečinskis triumfavo vyrų 85-95 kg svorio kategorijoje. Lietuvis finale nugalėjo ukrainietį Anatolijų Žuravelį, kuris pusfinalyje sustabdė Oresto Abazoriaus žygį. Pakeliui į finalą E.Sečinskis nugalėjo olandą Mičelą de Bontą (Mitchell de Bont), lenką Mareką Volnį (Marek Wolny) ir gruziną Levaną Verulidzę. Trečiąja vieta galutinėje įskaitoje džiaugęsis O.Abazorius aštuntfinalyje įveikė bulgarą Todorą Todorovą, o ketvirtfinalyje - vengrą Leventę Magjarą (Levente Magyar).

Dar keturi finalai, kuriuose dalyvavo lietuviai, baigėsi ne mūsiškių naudai. Europos vicečempionais tapo Juras Sokolovas, Paulius Žimantas (virš 95 kg) bei seserys Magdalena (iki 65 kg) ir Brigita Gustaitytės (virš 60 kg). Svorio kategorijoje iki 85 kg lietuviai metė iššūkį karatė ikonai Valerijui Dimitrovui, tačiau Europos čempiono titulas - jau 19-asis karjeroje - vis tiek atiteko bulgarui. Pusfinalyje Kęstutis Radvila privertė tituluotą varžovą kautis visas įmanomas 9 min. (3 pratęsimai), o finale J.Sokolovas - 7 min. (2 pratęsimai).

Bronzos medaliais iš mūsiškių dar pasipuošė Vytautas Cėpla (iki 85 kg), Aneta Meškauskienė (iki 65 kg) bei Antanas Klibavičius (virš 95 kg).

Moterų katos rungtyje Raminta Makackaitė užėmė antrąją vietą, o Diana Mačiūtė ir Justina Zykutė pasidalijo trečiąją poziciją. Pirmąja Europos čempione tapo belgė An Driesens-Polimeno. Vyrų katos rungtyje lietuvių trijulei Artūrui Zavalnui, Matui Jonauskui ir Edvinui Kolmogorovui nepavyko įveikti pirmo etapo barjero, o Europos čempiono titulu džiaugėsi ukrainietis Jaroslavas Kovalčukas. Antroji vieta atiteko lenkui Konradui Kozubovskiui (Konrad Kozubowski), o trečiąją pasidalijo jo tautietis Filipas Šeleris (Filip Szeller) ir šveicaras Sirilas Bačli (Ciril Bachli).

Pasidalink: Pasidalink: Facebook

Ar tikite, jog Punios šilą reikia kirsti?

Ar žinotumėte, kaip elgtis atominės avarijos atveju?