respublika.lt

Sveikata aukščiau už visus laimėjimus

(0)
Publikuota: 2018 gruodžio 22 09:14:14, Aistė LABINAITĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Ignas Navakauskas ir Emilija Serapinaitė jau antras Kalėdas švęs kartu. Stasio Žumbio nuotr.

Daug metų šiuolaikinei penkiakovei atidavusią Emiliją Serapinaitę nuo šiol reikėtų vadinti fechtuotoja. Su sportu atsisveikinti ketinusi 23-ejų mergina galiausiai nusprendė karjerą tęsti fechtavime. Tokiam jos sprendimui įtakos turėjo sunki trauma. „Sveikata svarbiau nei sportas (šypsosi). Visiems nuoširdžiai linkiu išvengti traumų, nes esu įsitikinusi, jei bus sveikata, pavyks įgyvendinti visus tikslus“, - sakė E.Serapinaitė.

 

- Kaip ir kodėl penkiakovininkė tapo fechtuotoja? - „Vakaro žinios“ paklausė Emilijos Serapinaitės.

- Prieš porą metų patyriau traumą. Tuomet supratau, kad sveikata yra svarbiau už sportą. Taigi, norėdama apsisaugoti, nusprendžiau baigti savo sportinę karjerą. Tačiau tada sulaukiau pasiūlymo pereiti į fechtavimą. Nusprendžiau išmėginti savo jėgas, jeigu, žinoma, vėl trauma neatsinaujins. Pamačiau, jog tai man ir mano sveikatai saugesnė sporto šaka. Taigi džiaugiuosi, kad ir toliau sportuoju.

- Ar daug turėjote fechtavimo varžybų per šiuos besibaigiančius metus?

- Šiais metais pirmą kartą dalyvavau Europos fechtavimo čempionate. Kadangi tai buvo debiutas, nežinojau ko tikėtis - pasižiūrėjau, kas vyksta tokiose varžybose, išmokau nemažai dalykų ir pasisėmiau patirties. Iš paprastesnių varžybų, dar dalyvavau kasmetinėse Lietuvos fechtavimo taurės varžybose, kur užėmiau antrąją vietą. Taigi 2018 m. daug startų fechtavime neturėjau.

- Didžiąją gyvenimo dalį, apie 12 metų, atidavėte šiuolaikinei penkiakovei, ar buvo sunku su ja atsisveikinti?


- Buvo labai sunku. Juk sportavau beveik visą gyvenimą. Tačiau taip nutiko, kad, kaip minėjau, gavau rimtą traumą. Jeigu būčiau sportavusi toliau, nežinau, kokia būtų buvusi mano ateitis. Galbūt situacija būtų buvusi dar blogesnė. Tiesiog nusprendžiau, kad sveikata svarbiau. Išėjau iš profesionaliojo sporto ir treniravausi tiesiog dėl savęs. Nereikalavau iš savęs rezultatų. Tačiau fechtavimo pasiūlymas sudomino, nes varžybų jaudulio, adrenalino vis tiek norisi.

- Ar pastaraisiais metais jūsų sportinėje karjeroje buvo daugiau džiugių akimirkų, ar nusivylimų?

- Manau, viskas eina gera linkme. Galbūt ir turėjo kažkas atsitikti, kad įvyktų permainos. O jos visą laiką eina į naudą. Žinoma, kai užsiiminėjau šiuolaikine penkiakove, ji užimdavo beveik visą mano laiką. Dabar mano sporto šakos treniruočių trukmė yra šiek tiek trumpesnė, todėl galiu daugiau laiko skirti sau. Šiuo metu dirbu, mokslus jau baigiau praėjusiais metais.

- Ko tikitės iš 2019-ųjų?

- Kaip ir kiekvienas sportininkas, noriu patekti į svarbiausias metų varžybas - Europos ir pasaulio čempionatus. Tačiau kadangi man fechtavimas - nauja sporto šaka, tiesiog tikiuosi dalyvauti, įgyti patirties ir laikui bėgant kelti vis aukštesnius tikslus.

- Dabar žiema, kai šalta, tamsu, ar netrūksta šiuo metų laiku motyvacijos sportuoti? Kuris metų laikas jums mieliausias?

- Manau, daugumos sportininkų (išskyrus žiemos sporto šakų atstovų) sezonas prasideda vasarą, kuomet vyksta pagrindiniai startai. Tas pats ir fechtavime. Pasiruošimas sezonui bei atrankos į varžybas vyksta žiemą ir pavasarį. Vasarą laukia Senojo žemyno ir pasaulio čempionatai. Taigi realiai pasirengimo režimas tas pats. Ruošiesi vasarai, svarbiausioms metų varžyboms. Man patinka tiek žiema, tiek vasara. Pati esu gimusi žiemą, todėl labai mėgstu grožėtis gamta, kai aplink visur tik balta, o vasarą patinka mėgautis šiluma ir saule. Jei kalbant apie motyvaciją, jos netrūksta, nesvarbu, ar ruduo, ar žiema, ar karšta vasaros diena. Šiuolaikinė penkiakovė užgrūdino sportuoti visomis sąlygomis (juokiasi). Nebūna taip, kad, jeigu lyja ar sninga, atsisakau sportuoti. Ne, tiesiog suprantu, kad yra treniruotės ir turiu jas atlikti.

- Artėja šventės. Ar esate iš tų žmonių, kurie joms ruoštis pradeda iš anksto?

- O taip! Man Kalėdos - vienos gražiausių švenčių, kurių labai laukiu, todėl vos tik prasidėjus gruodžio mėnesiui, pradedame puošti eglutę bei namus. Turime gražią tradiciją - kiekvienais metais per Kalėdas visa šeima susirenkame į tėvų namus, keičiamės dovanėlėmis, šnekučiuojamės ir visi smagiai leidžiame laiką. Šio momento labiausiai laukiu.

- Nepaliekate dovanų pirkimo paskutinei minutei?

- Ne. Viską mėgstu daryti iš anksto. Gruodžio pradžioje jau pradedu galvoti apie dovanas.

- Labiau mėgstate gauti ar dovanoti dovanas?

- Dovanoti. Patinka matyti žmonių nuotaikas, emocijas, kai gauna dovaną. Nors, žinoma, ir pačiai gauti dovaną visada malonu, smagu. Tačiau lengviau duoti nei imti.

- Kur su 29-erių širdies draugu baidarininku Ignu Navakausku sutiksite šventes?

- Kūčių vakarą važiuojame pas Igno šeimą, į jo gimtąją Marijampolę. O per Kalėdas, kaip jau minėjau, turime gražią tradiciją - renkamės pas mano tėvelius Vilniuje. Visuomet stengiamės aplankyti per šventes visus.

- Ar laikotės visų šventinių tradicijų, pavyzdžiui, ant Kūčių stalo būna 12 patiekalų?

- Stengiamės laikytis tradicijų, tačiau, bent jau kalbant apie patiekalų skaičių, manau, daugumai nepavyksta - visada būna daugiau (juokiasi). Juk daug žmonių susirenka, taigi ir patiekalų daug!

- Ar padedate mamai ruošti šventinį stalą?

- Visada! Turiu dar dvi seses, kurios irgi padeda mamytei.

- Ar per sportinę karjerą būdavo, kad, pavyzdžiui, dėl varžybų tekdavo praleisti šventes ar laiką su šeima?

- Kiek pamenu, yra buvę varžybos ar stovykla, iš kurios grįžome Kūčių dieną per pietus. Tačiau vakare jau sėdome prie stalo. Manau, per karjerą tokių atvejų yra buvę porą kartų. Tiesiog treneriai į tai atsižvelgdavo ir visi grįždavo namo laiku.

- Galbūt turite brangiausią šventinį prisiminimą, „įstrigusią“ dovaną?

- Man geriausi prisiminimai asocijuojasi su tuo laiku, kai visa giminė gali atvykti švęsti kartu. Kai niekas neserga, visi gali susėsti prie bendro stalo ir pabūti kartu. Tai man smagiausia ir svarbiausia. Žinoma, kai buvau vaikas, domino, ir kada Kalėdų Senelis ateis, ir dovanos. Tačiau augant imi suprasti, kad tai nėra svarbiausi dalykai. Svarbu, kad nebūtų ligų ir visi per Kalėdas būtų kartu.

- Ko švenčių proga palinkėtumėte sau, kitiems sportininkams, sporto gerbėjams?

- Linkiu, kad išsipildytų visi tikslai, kuriuos yra užsibrėžę, jog nebūtų traumų. Jeigu bus sveikatos, žmonės bus ir laimingi. Tai aš supratau po traumos. Sveikata svarbiau nei sportas. Jeigu bus sveikata, pavyks įgyvendinti visus tikslus.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s