respublika.lt

Sujungti meilės, sporto ir pergalių

(0)
Publikuota: 2017 spalio 21 10:31:11, Arūnas ABROMAITIS, „Respublikos“ žurnalistas
×
nuotr. 2 nuotr.
ŠEIMYNIŠKAI. Gintarė Šait ir Robertas Šaitas kartu pasitraukė iš didžiojo sporto. Vytauto Dranginio nuotr.

Pirmadienį apie karjeros pabaigą paskelbė geriausia Lietuvos buriuotoja Gintarė Šait (Scheidt), kartu iš didžiojo sporto pasitraukė ir jos vyras Robertas Šaitas. Pasaulyje nėra daug šeimų, kuriose tiek vyras, tiek žmona turi olimpinius medalius, tačiau garsių sportininkų santuokų pasitaiko. Kartais sunku nuspręsti, kuris šeimos narys yra garsesnis sporto pasaulyje.

 

Čempionas ir vicečempionė

Lietuvė Gintarė Volungevičiūtė ir brazilas Robertas Šaitas 2008 m. spalį susituokė Kaune. Kiek anksčiau Gintarė iškovojo skambiausią savo pergalę, tapo Pekino olimpinių žaidynių vicečempione. Gražių momentų buvo ir vėliau. 2012 m. G.Šait laimėjo pasaulio čempionatą, 2016 m. buvo Lietuvos delegacijos vėliavnešė Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Dar vienų žaidynių jau turbūt nebus. „Šiandien aš ir mano vyras esame apsisprendę užbaigti ilgas sportininkų karjeras. Daug daug metų laivelyje su vėju ant vandens ir žmonėmis, siekiančiais savo tikslų. Mylių šį sportą, tačiau nemanau, kad dar kartą galėčiau siekti tų pačių tikslų. Man buvo didelė garbė būti Lietuvos olimpinės komandos nare daugiau nei 15 metų. Ačiū visiems, kurie mane rėmė ir buvo su manimi per visą mano karjerą. Ačiū mano šaliai, šeimai, treneriui Linui Eidukevičiui, pirmajam treneriui Raimondui Komskiui, mano draugams ir visai buriavimo bendruomenei. Tik jūsų dėka visi pasiekimai buvo įmanomi. Nuo šiandien aš su Robertu nebesieksime olimpinių aukštumų, tačiau buriavimas buvo, yra ir bus mano bei mano šeimos gyvenimo aistra. Gero vėjo visiems!“, - socialiniame tinkle apie karjeros pabaigą paskelbė 34 metų buriuotoja.

Jos vyro, 44 metų R.Šaito sąskaitoje yra dar daugiau pergalių. Olimpinėse žaidynėse brazilas 1996 ir 2004 m. iškovojo auksą, 2000 ir 2008 m. - sidabrą, o 2012 m. - bronzą. Pasaulio čempionatą pavyko laimėti net 12 kartų. Vis dėlto medaliai nėra vieninteliai pasiekimai, ir turbūt ne jie svarbiausi, nes Gintarės ir Roberto Šaitų šeimoje auga du sūnūs.

Teniso genijai

Kai 1992 m. vokietė Štefi Graf (Steffi Graf) ir amerikietis Andrė Agasis (Andre Agassi) tapo Vimbldono turnyro čempionais, jie tikrai neįsivaizdavo, kad kažkada sukurs šeimą. Prireikė laiko, kad dvi teniso žvaigždės surastų viena kitą. Šiuo atveju didesnė žvaigždė yra moteris, nes S.Graf vadinama viena geriausių visų laikų žaidėjų. Nuo 1987 iki 1999 m. ji 7 kartus laimėjo Vimbldoną, 6 kartus - atvirą Prancūzijos čempionatą, 5 kartus - atvirą JAV čempionatą ir 4 kartus - atvirą Australijos čempionatą.

22 „Didžiojo kirčio“ turnyrų titulai nėra pasaulio rekordas, čia vokietė šiek tiek nusileidžia australei Margaret Kort (Margaret Court) ir amerikietei Serenai Viljams (Serena Williams). Tačiau Š.Graf rekordiškai ilgai buvo pirmąja pasaulio rakete, reitingo viršūnėje ji laikėsi net 377 savaites. Be to, ji vienintelė pasaulio tenisininkė, tais pačiais metais (1988 m.) laimėjusi ir visus keturis „Didžiojo kirčio“ turnyrus, ir olimpinį auksą.

Dabar Š.Graf yra 48-eri. Metais jaunesnis A.Agasis taip pat yra olimpinis čempionas ir buvęs reitingo lyderis. Olimpinį auksą amerikietis iškovojo 1996 m., bet jo pasiekimai žmonos pasiekimams neprilygsta. „Didžiojo kirčio“ turnyrus A.Agasis laimėjo „tik“ 8 kartus. Ir pirmąja pasaulio rakete jis išbuvo „tik“ 101 savaitę. Beje, 1997 m. atrodė, kad talentingojo tenisininko karjera praktiškai baigta. Amerikietis buvo apkaltintas dopingo vartojimu, nesutarė su tuometine žmona, aktore Bruk Šylds (Brooke Shields), prarado motyvaciją ir nusirito į 141-ąją vietą reitinge.

Š.Graf padėjo nenueiti šunkeliais. Tenisininkai pradėjo susitikinėti po 1999 m. Prancūzijos čempionato, paskutinio Štefi laimėto „Didžiojo kirčio“ turnyro. Tais pačiais metais vokietė baigė karjerą, o amerikietis vėliau dar sugebėjo nustebinti. 2000, 2001 ir 2003 m. jis triumfavo Australijos čempionate. Pora susituokė 2001 m. spalį, jie gyvena Las Vegase ir augina sūnų bei dukrą.

Gražuolė ir kapitonas


Viena garsiausių sportininkų šeimų pasaulyje yra tenisininkė Ana Ivanovič ir buvęs Vokietijos futbolo rinktinės kapitonas Bastianas Švainštaigeris (Bastian Schweinsteiger). Žinoma, A.Ivanovič kortuose nėra iškovojusi tiek titulų kiek Š.Graf, tačiau Serbijos gražuolė gali pasivaržyti su bet kuria sportininke pagal tai, kiek kartų atsidūrė ant populiarių žurnalų viršelių. Savo ruožtu jos vyras yra pasaulio čempionas ir Čempionų lygos laimėtojas.

Nors nuolatinį fotografų dėmesį serbei lėmė ne tik meistriškumas, bet ir išvaizda, jos pergalių tikrai negalima nuvertinti. 2008 m. A.Ivanovič pasiekė Australijos čempionato finalą ir laimėjo Prancūzijos čempionatą, o tai leido pakilti į pirmąją vietą reitinge. Tiesa, reitingo lydere Ana išbuvo tik 12 savaičių. Susitvarkyti su užgriuvusia šlove jai apskritai buvo sunku. Rezultatai vis prastėjo, kol 2010 m. A.Ivanovič nusirito į 65-ąją vietą reitinge. Po to būta ir pakilimų, tačiau ne iki pačios viršūnės. Nuo 2009 m. iki karjeros pabaigos serbė tik kartą pateko į „Didžiojo kirčio“ turnyrų pusfinalį. O apie pabaigą traumų kamuota sportininkė paskelbė 2016 m. pabaigoje, būdama 29-erių.

B.Švainštaigeriui dabar 33-eji, karjeros jis dar nebaigė, nors pernai atsisveikino su Vokietijos rinktine, kurioje kurį laiką teko pabūti ir kapitonu. Nacionalinei komandai Švainis atidavė 12 metų. 2008 m. jis tapo Europos vicečempionu, 2014 m. - pasaulio čempionu. Su Miuncheno klubu „Bayern“ pavyko laimėti 2013 m. Čempionų lygą. Karjeros saulėlydžiu pakvipo po perėjimo į „Manchester United“, ypač tada, kai treneris Žozė Mourinjas (Jose Mourinho) išsiuntė veteraną treniruotis į jaunimo komandą.

Tačiau vienur praradęs, kitur gali kažką atrasti. 2014 m. Švainis pradėjo bendrauti su A.Ivanovič, o 2016 m. liepą pora susituokė Venecijoje. Dabar niekas jiems netrukdo skirti laiko asmeniniam gyvenimui, nes Ana jau nežaidžia, o Bastianas rungtyniauja ne elitinėje lygoje. Kovą jis tapo „Chicago Fire“ klubo nariu ir patraukė į JAV, kur karjerą ramiai užbaigė jau ne vienas garsus futbolininkas.

Gimnastikos legenda

Rumunė Nadia Komaneči (Nadia Comaneci) - bene garsiausia visų laikų meninės gimnastikos atstovė. 1976 m. Monrealyje ji tapo pirmąja gimnaste, olimpinėse žaidynėse gavusia maksimalų 10 balų įvertinimą. N.Komaneči olimpine čempione tapo 5, pasaulio - 2, Europos - 9 kartus. Jos vyras Bartas Koneris (Bart Conner) iškovojo du aukso medalius 1984 m. Los Andželo olimpinėse žaidynėse. Be to, jis laimėjo 1979 m. pasaulio čempionatą.

Gimnastika tikrai padėjo šiems sutuoktiniams surasti vienas kitą, nors ryšys užsimezgė neiškart. 1976 m. N.Komaneči dalyvavo varžybose JAV, kur pirmą kartą susitiko su B.Koneriu. Rumunei tuo metu buvo tik 14, amerikiečiui - 18 metų. B.Koneris pirmąjį susitikimą atsimena iki šiol, o N.Komaneči - ne. Niekas nepasikeitė ir per Monrealio žaidynes. „Ten manęs niekas nepažinojo ir ji tikrai neatkreipė į mane dėmesio“, - jaunystę prisiminė B.Koneris.

1981 m. gimnastai dar kartą susitiko ir tada rumunė jau pastebėjo, kad amerikietis yra, kaip ji vėliau sakė, „mielas vaikinas“. Galimybė susitikti dažniau atsirado tada, kai N.Komaneči jau buvo baigusi karjerą. 1989 m. ji su grupe kitų rumunų pabėgo iš komunistinės Rumunijos į JAV. B.Koneris ilgai ieškojo progos susitikti ir vis jos nerasdavo, kol galų gale tai pavyko per TV laidos filmavimą. Vėliau pora tikino, kad nieko romantiško tokiame amerikiečio dėmesyje nebuvo, jis tiesiog norėjo padėti atvykėlei.

Netrukus B.Koneris pakvietė N.Komaneči dirbti jo gimnastikos mokykloje. Kurį laiką santykiai buvo tik draugiški, bet 1996 m. pora susituokė, vėliau susilaukė sūnaus. Vestuvės įvyko Bukarešte ir parodė, ką Rumunijos žmonėms reiškia ši sportininkė. Ceremonija buvo transliuojama per televiziją, gatvėje laukė 10 tūkst. į jaunuosius norėjusių pažiūrėti smalsuolių.

Daugiakovės įsimylėjėliai

Lengvosios atletikos dešimtkovės rungties pasaulio rekordininkas Eštonas Ytonas (Ashton Eaton) su savo kolege Briane Taisen (Brianne Theisen) susipažino dar 2006 m., studijuodamas Oregono universitete. Jis - amerikietis, ji - kanadietė. Po metų abu dešimtkovininkai dalyvavo Amerikos jaunių čempionate, kur B.Taisen iškovojo auksą. Ten sportininkai ir įsimylėjo vienas kitą. Kad būtų arčiau Eštono, Brianė įstojo į Oregono universitetą.

Daugiakovės varžybose E.Ytonas pasiekė daugiau už žmoną. 2012 m. jis tapo olimpiniu čempionu, o 2016 m. apgynė titulą. Pasaulio čempionatus stadionuose amerikietis laimėjo du, o uždarose patalpose - tris kartus. Jam priklauso dešimtkovės pasaulio rekordas (9045 tšk.). E.Ytonas apskritai yra tik antrasis daugiakovininkas, perkopęs 9000 tšk. ribą. Čempiono žmona 2016 m. olimpinėse žaidynėse tenkinosi bronzos medaliu. Pernai ji laimėjo uždarų patalpų pasaulio čempionatą, o vasaros planetos pirmenybėse 2013 ir 2015 m. pavyko iškovoti bronzą.

2013 m. liepą susituokę daugiakovininkai gyvena San Fransiske. Iš didžiojo sporto jie pasitraukė tikrai šeimyniškai, visai kaip Gintarė ir Robertas Šaitai. Sausio 3 d. Eštonas ir Brianė kartu paskelbė, kad baigia karjerą.

Parengta pagal savaitraščio „Respublika“ priedą „Sporto gyvenimas“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kiek kiaušinių suvalgote per Velykas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s