(0)
Publikuota: 2019 birželio 23 19:38:56, Dominykas Genevičius, Elta
×
LRF nuotr.

Lietuvos vyrų mažojo regbio (regbis-7) rinktinė padarė tai, kas atrodė neįmanoma. Lietuviai sekmadienį dramatiškai triumfavo Europos čempionato „Trophy“ diviziono antrajame etape Bosnijoje ir Hercegovinoje ir po trejų metų pertraukus sugrįžta į elitinį „Grand Prix“ divizioną!

Viską nulėmusiame turnyro finale lietuviai sekmadienį po atkaklios kovos 24:19 (12:7) nugalėjo Ukrainos komandą.

Rungtynių pradžioje už neleistiną veiksmą vienas iš Ukrainos žaidėjų buvo 2 min. pašalintas iš aikštės ir lietuviai netruko tuo pasinaudoti. Martynas Lianzbergas pelnė pirmuosius taškus. Vėliau rezultatyvią ataką surengė Jonas Mikalčius, o realizacijos smūgį tiksliai atliko Donatas Vilimavičius (12:0).

Visgi ukrainiečiai sugebėjo antrajame kėlinyje priartėti (12:7). Tuomet varžovų klaidą išnaudojęs Vytaras Bloškys vėl atstatė saugesnę persvarą (19:7). Vėliau vyko kieta ir atkakli kova. Po ukrainiečių atakos vėl lietuvių likimas pakibo ant plauko (19:14), bet tuomet milžiniškos valios pastangomis M. Lianzbergas prispaudė kamuolį varžovų įskaitiniame plote ir lietuviai nutolo 24:14. Tuomet lietuviai pavyzdingai gynėsi, o paskutinius taškus Ukraina pelnė jau pasibaigus laikui, todėl tai mačo baigties jau nebepakeitė.

Pusfinalyje Lietuvos rinktinės laukė pirmojo etapo nugalėtojai belgai. Būtent Belgija nugalėjo lietuvius pirmojo etapo Zagrebe pusfinalyje ir turėjo geriausias galimybes iškovoti bilietą į elitinį divizioną.

Užsivedę lietuviai fantastiškai pradėjo rungtynes ir jau antrąją minutę pirmavo 14:0. Žeminimus pelnė Vytaras Bloškys ir Tautvydas Krasauskas, o realizacijos smūgius pridėjo Donatas Vilimavičius. Vėliau taškus pelnė Jonas Mikalčius ir lietuviai įpusėjus mačui pirmavo 21:5.

Antrajame kėlinyje belgai išlygino žaidimą, o įgiję kiekybinį pranašumą, ėmė mažinti atsilikimą. Likus žaisti 1 min., belgai priartėjo iki 6 taškų (15:21). Lietuviams praradus kamuolį, Belgijos rinktinė turėjo galimybę išplėšti pergalę, bet lietuviai apsigynė ir šventė svarbią pergalę.

Sudėtinga ir paini situacija kovojant dėl aukščiausių pozicijų vertė visas turnyro favorites siekti pergalių kuo didesniais skirtumais. Ketvirtfinalyje Lietuvos regbininkai 38:7 (7:7) sutriuškino Liuksemburgą.

Rungtynių pradžioje iš aikštės 2 min. buvo pašalintas Lietuvos rinktinės žaidėjas, tačiau lietuviai sugebėjo būdami mažumoje išsiveržti į priekį. Tačiau vėliau lietuviai klydo ir Liuksemburgas sugebėjo išlyginti rezultatą. Vis dėlto antrajame kėlinyje lietuviai parodė savo jėgą ir po Armando Kalinausko, Donato Trumpicko ir kitų regbininkų atakų mūsiškiai šventė triuškinamą pergalę.

Trečiąją vietą užėmė belgai, kurie dramatiškame mažajame finale 28:26 nugalėjo čekus.

Susumavus abiejų etapų rezultatus, Lietuva, Ukraina ir Belgija surinko po 36 taškus. Pagal geriausią pelnytų praleistų taškų santykį lietuviai tapo čempionais. Antra liko Ukraina, trečia - Belgija.

Lietuvos vyrų rinktinės sudėtis: Armandas Kalinauskas, Vytaras Bloškys, Donatas Trumpickas, Donatas Vilimavičius, Dovydas Taujanskas, Jonas Mikalčius, Martynas Lianzbergas, Norbertas Radzevičius, Tautvydas Krasauskas, Žygimantas Radžius, Arnas Urbonas, Matas Miežys, Alanas Alasauskis. Treneris - Patrickas Allenas-Rossas, vadovas - Paulius Zubavičius, gydytojas - Almantas Viruišis.

Kitais metais Lietuvos rinktinė žais elitiniame „Grand Prix“ divizione, kur rungtyniauja visos stipriausios Europos regbio šalys - Anglija, Velsas, Airija, Prancūzija ir kt.

Taip pat Lietuvos regbininkai iškovojo teisę žaisti olimpiniame atrankos turnyre.