Spragos dar neužlopytosnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 07 d. 14:22:11 Perskaitė 220

Artūras Juškėnas galėtų vardyti ir vardyti, ko Klaipėdos „Dragūno“ žaidėjams trūko pirmosiose Europos rankinio federacijos (EHF) taurės turnyro pirmojo atrankos etapo rungtynėse išvykoje. Problemos aiškios, tačiau nuo to Lietuvos čempionams ne lengviau. Mat atsakomoji dvikova su „Selfoss“ iš Islandijos artėja, bet žaidybinė drausmė negerėja.

 

Pirmosiose rungtynėse, kaip jau rašėme, „Dragūnas“ svečiuose 28:34 (13:17) pralaimėjo „Selfoss“ komandai. Visą rungtynių laiką Klaipėdos klubas stengėsi pasivyti varžovus, tačiau to padaryti nepavyko. Koją mūsiškiams vis kišo klaidos.

„Nėra vieno ar dviejų dalykų, ką būtų galima išskirti, ko Islandijoje trūko iki pergalės, geresnio rezultato, - „Vakaro žinioms“ sakė „Dragūno“ vyriausiasis treneris A.Juškėnas. - Visose situacijose trūko smulkmenų, buvo klaidų, kas ir nulėmė tokią rungtynių baigtį. Pavyzdžiui, juk kai kamuolys niekieno, jį tiesiog reikia pasiimti ir atakuoti. Tačiau mes to nepadarydavome. Atakuodavo Islandijos rankininkai, o ne mes. Kai turi gerą progą, reikia mesti, o ne gauti įvartį į savo vartus. Tiesiog, kai reikia mesti, tai mesk, o kai nereikia - ne. Visą laiką rezultatas buvo minus vienas, minus aštuoni, net minus devyni. Nepirmavome nė karto. Daug smulkmenų nulėmė rezultatą. Deja, jis toks - mums nepalankus.“

Tai buvo pirmosios Lietuvos čempionų naujojo sezono rungtynės. A.Juškėno teigimu, tai taip pat suvaidino savo vaidmenį mūsiškių pasirodyme.

„Sezono pradžia, taigi susikaupimo pas žaidėjus ne tiek ir daug. Trūko susižaidimo. Trūko vienas kito supratimo, pajautimo žaidime. Sezono pradžioje mums to visada trūksta. Rugsėjo mėnesį niekada nežaidžiame gerai. Normaliai pradedame žaisti tik spalio viduryje ar pabaigoje. Tačiau šią problemą žinome. Deja, kaip matome, jos vis dar nepavyko išspręsti“, - apgailestavo uostamiesčio klubo strategas.

Kalbėdamas apie varžovus, A.Juškėnas išskyrė greitį. Tai gana techniški, individualiai drąsūs ir stiprūs rankininkai.

„Islandai gerai pasiruošę individualiai. Jie, žaisdami prieš mus, puikiai išnaudojo savo individualias fizines savybes. Jie geriau išpildydavo susikurtas progas nei mes, demonstravo brandesnį žaidimą. Islandai žaidė protingai, aktyviai gynėsi“, - pridūrė treneris.

Sporte be traumų retai kada išsiverti. Taigi ir Lietuvos čempionai turi „netekčių“.

„Didžiausia „netektis“ - Lukas Vanagas. Jį pakeitė Karolis Stropus. Tačiau jis dar neįsiliejo į komandą tiek, kiek turėtų, neduoda dar tokio rezultato, kokį turėtų. Islandijoje žaidėme be traumą, tiesa, nelabai rimtą, patyrusio Beno Butkaus. Taigi turime visokių smulkių traumų, bet nesiskundžiame. Juk ir varžovai jų gali turėti. Nereikia dėl nieko verkti. Į aikštelę eis septyni žmonės, kurie, tikiu, stengsis ir kovos dėl pergalės“, - kalbėjo A.Juškėnas.

Antrąsias rungtynes „Dragūnas“ ir „Selfoss“ Klaipėdoje žais rytoj 18 val. Treneris pripažino, jog prieš atsakomąją dvikovą yra ir noro keisti gynybos sistemą, yra ir noras žaisti daug agresyviau. Tačiau treniruotės parodė, kad net per jas nelabai pavyksta tai padaryti. Tad belieka tikėtis, kad rungtynių metu žaidimas bus kitoks, jog pavyks viską pakeisti.

„Taip pat tikimės, kad namų faktorius padės. Atvyks apie 40 islandų sirgalių. Jeigu jie bus garsesni už mūsų 200-300 sirgalių, bus negerai. Tokiu atveju atmosfera primins mačą svečiuose. Tikimės, kad taip neįvyks. Kviečiame visus klaipėdiečius ir miesto svečius mus palaikyti, - sakė A.Juškėnas. - Visada tikiu pergale. Varžovai - įveikiami. Tačiau pirmiausia, norint tai pasiekti, mums reikia žaidybinės drausmės. Kol kas to mums nepavyksta išgauti. Jeigu neišspręsime visų tų problemų, kurias puikai žinome, vadinasi, tiek mes ir teverti.“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net