respublika.lt

2018 vasario 25, sekmadienis

Sartų lenktynėse uteniškis E.Gudonis apgynė tituląnuotraukos

2018 vasario mėn. 10 d. 18:00:22
Dominykas Genevičius, Elta

Šeštadienio popietę Dusetose finišavo tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“, kurias organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe. Šventė šiemet buvo įtraukta į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui skirtų renginių sąrašą.

 

Lenktynėse dalyvavo 55 eiklieji ristūnai, kuriuos tramdė 31 Lietuvos, Latvijos ir Estijos sportininkas.

Bemaž visi bėgimai, kurių lenktynių programoje buvo 8, pasižymėjo aštria, nekompromisine kova, tačiau kelios dešimtys tūkstančių žiūrovų Dusetų hipodrome labiausia laukė paskutiniojo važiavimo, kurio dalyviai kovėsi dėl garbingiausiojo apdovanojimo - Didžiojo žiemos prizo. Jį tradiciškai steigia lenktynių organizatorė, žemės ūkio ministerija. Šis prizas pagrįstai laikomas visų lenktynių ašimi, o jo laimėtojas - nekarūnuotu lenktynių karaliumi. Iki kitų metų, iki kitų „Sartai 2019“ lenktynių.

Karštais žiūrovų aplodismentais buvo sutiktas pernykščių lenktynių laimėtojas, uteniškis Egidijus Gudonis, kuris su tuo pačiu Gardens Fairytale ir šiemet pirmas kirto finišo liniją.

Tiesa, pernykštis rekordinis pasiekimas, kai 1609 metrų distancija buvo įveikta per 2 min. 0,165 sek., šiemet liko nepagerintas, tačiau nugalėtojo užfiksuotas laikas 2 min. 1,382 sek. byloja apie šio sportininko ir žirgo tandemo stabilumą.

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas šiltai pasveikino nugalėtoją ir įteikė jam pagrindinį lenktynių prizą.

Antras šio bėgimo finišą su Tosca de Chanterne kirto irgi uteniškis Žydrūnas Vasilionka (2min. 4,164 sek.), o trečias - Eimantas Klebauskas su Ingo Sanna (2 min. 4,184 sek.)

Tapo jau įprasta, jog Sartų šventės šurmulį pradeda ne pirmasis ristūnų bėgimas ir net ne ovacijos jo laimėtojui.

Pirmieji šventę paskelbė nacionalinių amatų puoselėtojai ir tautodailininkai, ūkininkai ir prekybininkai. Iki lenktynių pradžios likus daugiau nei dviem valandoms Dusetose ėmė šurmuliuoti neatsiejama renginio sudėtinė dalis - varžybas lydinti mugė, kurioje iš anksto vietas užsisakė itin gausus nacionalinio kultūrinio paveldo ir amatų puoselėtojų būrys, savo gaminiais stebinęs ir įnoringiausią svečią.

Mugės mąstą iškalbingai liudija net trijų hektarų plotas, į kurį lankytojus viliojo prekybininkai, o apetitą žadinantys garuojančių valgių ir gėrimų kvapai žiūrovus viliojo iš tolo. Tad dėl lauktuvių neteko sukti galvos - pradedant įvairiais sūdytais, rūkytais, dar kadagio dūmais tebekvepiančiais skilandžiais, dešromis, duona ir sūriais, įvairiai paruošta žuvimi ar tradiciniais lietuviškais šakočiais ir baigiant moliniais puodais bei puodynėmis, unikaliais suvenyrais iš keramikos, kalvystės gaminiais ir kitais tik čia randamais siurprizais.

Renginio uvertiūrą savitomis spalvomis papildė net trylikos liaudies kapelijų, folklorinių ansamblių muzikantai iš Lietuvos ir Latvijos miestų ir miestelių.

„Sartų 2018“ šventės atidaryme bei prieš tai vykusioje spaudos konferencijoje sportininkus ir žiūrovus, linkėdami vieniems greitų sekundžių, o kitiems - įspūdingo reginio, sveikino žemės ūkio ministras B. Markauskas, Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, šventės organizacinio komiteto pirmininkas, žemės ūkio viceministras Saulius Savickis, šventę rengiančios „Promo events“ vadovas Darius Jonušis, Dusetų seniūnas Saulius Kėblys ir kiti.

Šventės vėliavą pakėlė pernykščių lenktynių nugalėtojas ir trasos rekordininkas uteniškis E. Gudonis, o garbė uždegti šventės ugnį buvo suteikta vyriausiam teisėjui Romaldui Pikauskui.

Sportines batalijas Dusetose šeštadienį pirmieji pradėjo suaugusių B reitingo žirgų vadeliotojai, kovęsi dėl varžybų šeimininkų - Zarasų savivaldybės prizo.

Meras N. Gusevas jį įteikė patyrusiam sportininkui Kaziui Trotai, kuris su Kouros Broline 1609 m. distancijoje sugaišo 2 min. 05,902 sek.

Antras su Raise Hand finišo liniją kirto Ž. Vasilionka (2 min. 6,359 sek.), o trečias - Juozas Kvakšys su Miražu, distanciją baigęs per 2 min. 6,510 sek.)

Dėl „Linas Agro Group“ prizo lenktynininkai varžėsi ilgiausioje šių varžybų programoje - 2400 metrų distancijoje. Šis prizas, kurį nugalėtojui įteikė „Linas Agro Group“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Andrius Pranckevičius, iškeliavo į Estiją. Vienas geriausių šios šalies važnyčiotojų Jevgenijus Ivanovas su Asko Q ryškiai dominavo trasoje ir distancijoje sugaišo 3 min. 12,789 sek.

Antras liko Mindaugas Seržantas su Bucky Augustinu (3min. 14,157 sek.), o trečias - latvis Maris Ežmalis su Gabriel Heel (3 min. 14,709 sek.)

Labai atkakli kova vyko dėl Lietuvos vyriausybės „Eikliojo žirgo“ prizo, kurį po dramatiškos kovos laimėjo Alvydas Banėnas su Felicija, 1609 m trasoje sugaišęs 2 min. 0,62 sek.

Kovos įtampą bene iškalbingiausiai liudija tik 5 tūkstantosios sekundės, kurių iki aukščiausiojo nugalėtojų pakylos laiptelio stigo antrąją vietą iškovojusiam Dainiui Perednikui, vadeliojusiam Gala.

Trečias liko dar vieną prizinę vietą iškovojęs J. Kvakšys, šįkart su Moon Light Star distanciją įveikęs per 2 min. 12,700 sek.

Antrojo važiavimo laimėtojui J. Ivanovui neliko skolinga ir jo žmona Jelena Fironova, į Estiją išsivežusi Kūno kultūros ir sporto departamento prizą. Ji su Danzel Eson 1609 m distanciją įveikė per 2 min. 07,694 sek. ir pranoko antrąją ir trečiąją vietą užėmusius Latvijos sportininkus Sandrą Soikonę ir M. Ežmalį.

Aštuoni važnyčiotojai varžėsi dėl AB „AUGA ekologinio važiavimo“ prizo, o didžiausia sėkmė čia lydėjo Gintarą Radzevičių, kuris su Delavaru distanciją įveikė per 2 min. 4,662 sek. Nugalėtoją pasveikino ir prizą įteikė AB „Auga Group“ valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius.

G. Radzevičius pranoko antrąją vietą laimėjusį Algį Vilkinį (Favoritas, 2 min. 04,846 sek.) ir trečioje likusią Gedvilę Vinslauskaitę (Pivonija, 2min. 05,198 sek.)

Dėl tradicinio „Dusetų krašto“ prizo, kurį jau daugel metų steigia UAB „Vasaknos“, šįkart varžėsi septyni važnyčiotojai, o prizą iš bendrovės direktoriaus Algirdo Šiukščiaus rankų atsiėmė nugalėtoja tapusi Renata Pažusienė, su Arėju distancijoje užtrukusi 2 min. 10,374 sek. ir pranokusi Janį Ruškulį su Hipnozu (2min. 10,630 sek.) ir E.Klebauską, vadeliojusį Partos (2min. 11,246 sek.)

„Rokiškio sūris“ prizą laimėjo Saulius Matulevičius, su Elegance Cass 1609 m distanciją įveikęs per 2 min. 5,508 sek.

Saulius pranoko antrosios vietos laimėtoją A. Banėną (Euro Star, 2 min. 6,399 sek.) ir trečiąją vietą iškovojusią Moniką Vinskutę, vadeliojusią Gladiatorių (2 min. 7,071 sek.)

Neliko be dėmesio ir vyriausias bei jauniausias lenktynių dalyviai.

„Volfas Engelman“ specialus prizas už ristūnų žirgų sporto puoselėjimą ir džentelmeniškumą sporte įteiktas 67-erių Edvardui Vinskui, o jauniausias, septyniolikmetis vadeliotojas Dainius Perednikas apdovanotas šiomis lenktynėmis itin gyvai besidomėjusio Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko 500 eurų prizu, kurį įsteigė Lietuvos socialdemokratų partija.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
 

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
2. ŠVENTINIS VITO TOMKAUS REPORTAŽAS IŠ DAR ŠVENTIŠKESNIŲ SEIMO RŪMŲ
3. PATRIARCHAI
4. Visą šalį sukrėtusios pedofilijos istorijos chronologija ir vertinimas
5. „Vakaro žinių“ ir „Respublikos“ auditorija sparčiai auga
6. Regimanto Adomaičio laiškas tėvynainiams: Kviečiu į susitaikymą
7. Skulptorius R.Vilčiauskas apie tobulinamą jo kurtą „Kiaušinį“: jaučiuosi, lyg sapnuočiau košmarą
8. Rolandas Paksas: Apie alternatyvą Lietuvai bijoma net prasižioti
9. Olava Strikulienė: Penki lietuvio stebuklai, saugoję valstybę
10. Euras ir toliau plaunamas
11. Prezidentas V.Adamkus: Augau Lietuvos trispalvės šešėlyje
12. Disidentas, buvęs VSD vadovas P.Plumpa: Teisėsauga tarnauja politikams
13. F.Kauzonas: Už Vasario 16-osios šviesą! (beveik tostas, tik ne itin linksmas)
14. Kritikuoti valdžią uždrausta ir provincijoje
15. Akcija „Apšmeižk žinomą asmenybę“. Valomės ar purvinamės?
16. Prižiūrėtojai su kaliniais jau susikeitė vietomis
17. Skandinavai stumia šnipą į prezidentūrą
18. Slaptas skandinavų planas jau vykdomas
19. Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadas J.Milius: Išteisinkite arba pasodinkite
20. „Ką jūs padarėte su Lietuvos dvasia“?.. (Dviejų patriarchų performansas)
21. „TELESKYDINĖJE“ - Artūro Račo iškrova
22. Gintautas Kėvišas mokys serbus, kaip tratinti pinigus
23. N.Mačiulis ves laidą „Labanakt, vaikučiai“nuotraukos
24. Briuselis imituoja rūpinimąsi žmonėmis
25. Uostamiestyje įsiplieskė gaisras: žmonės evakuoti iš „Philip Morris Lietuva“ fabriko

Kodėl ministrams sudaromos sąlygos kenkti valstybei nebaudžiamiems?

balsuoti rezultatai

Ar sau leidžiate valgyti restoranuose ar kavinėse?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -19   -12 C

   -23  -17 C

 

   -17  -15 C

    -9   -6 C

   -11  -7 C

 

   -11  -9 C

    5-7 m/s

    1-2 m/s

 

      1-6 m/s

 

USD - 1.2299 PLN - 4.1698
RUB - 69.4480 CHF - 1.1505
GBP - 0.8794 NOK - 9.6770
reklama
Velyke2017