Rusai po pratęsimo tapo olimpiniais ledo ritulio čempionais

Publikuota: 2018 vasario 25 09:52:14, Dominykas Genevičius, Elta
×
nuotr. 4 nuotr.
Rusijos ledo ritulininkai tapo olimpiniais čempionais. EPA-ELTA nuotr.

Pjongčange (Pietų Korėja) besibaigiančių 23-iųjų žiemos olimpinių žaidynių vyrų ledo ritulio turnyre triumfavo Olimpinių atletų iš Rusijos komanda. Rusai finale po dramatiškos kovos ir pratęsimo 4:3 (1:0, 0:1, 2:2; 1:0) nugalėjo Vokietijos rinktinę.

Paskutinę pirmojo kėlinio sekundę rusus į priekį išvedė Viačelavas Voinovas, o antrojo kėlinio viduryje (30 min.) rezultatą išlygino Felixas Schutzas.

Tikra drama vyko trečiajame kėlinyje. 54-ąją min. Nikita Gusevas vėl sugrąžino rusams minimalią persvarą, bet vos po 10 sek. Dominikas Kahunas atstatė pusiausvyrą. 57-ąją min. vokietis Jonas Mulleris išvedė savo komandą į priekį, o po akimirkos rusas Sergejus Kalininas buvo nubaustas 2 min. pašalinimu.

Žaisdami mažumoje rusai pakeitė vartininką penktu aikštės žaidėju ir, vos prasidėjus paskutinei trečiojo kėlinio minutei, N. Gusevas sugebėjo išlyginti rezultatą.

10-ąją pratęsimo minutę vokietis Patrickas Reimeris už žaidimą aukštai pakelta lazda buvo 2 min. pašalintas iš aikštės ir po kelių akimirkų kiekybinę persvarą išnaudojęs rusas Kirilas Kaprizovas pelnė pergalingą įvartį.

Rusijos ledo ritulininkai olimpinius medalius iškovojo pirmą kartą nuo 2002 metų, kuomet pelnė bronzą. 1992 metais aukso medalius iškovojo tuometinė „Jungtinė“ komanda.

Vokietijos rinktinė olimpine vicečempione tapo pirmąjį kartą. Anksčiau jie du kartus buvo iškovoję bronzos apdovanojimus - 1932 ir 1976 metais.