Puikų pasirodymą trečiajame kėlinyje pademonstravusi „Energija - Geležinis Vilkas" iškovojo pergalę

(0)
Publikuota: 2020 spalio 14 23:38:07, hockey.lt inf.
×
Tito Pacausko nuotr.

Trečiadienį Kaune ant ledo pasirodė dvi savo ambicijų pakovoti dėl aukso neslepiančios komandos - praėjusių metų nugalėtojas „Kaunas Hockey" ir po metų pertraukos sugrįžusi daugkartinė šalies čempionė „Energija - Geležinis Vilkas". Rungtynėse netrūko įvarčių, o pergalę rezultatu 7:3 iškovojo puikiai lemiamu metu sužaidusi Elektrėnų komanda.

Jau pirmąją mačo minutę svečiai gavo dviejų minučių nuobaudą, o jai tiksint prie pabaigos „Kaunas Hockey" susikūrė puikią progą pasižymėti. Egidijaus Binkulio metimą atrėmė Martinas Petiulis, o Remigijui Guogai pritrūko tikslumo siekiant pakartotiniu metimu pasiųsti ritulį į vartus.

Kiek vėliau žaidimas išsilygino, o situaciją pakeitė tik dvi vienu metu gautos kauniečių pražangos. Situacijos nepalengvino ir tai, kad vienu metu ant nubaustųjų suolelio sėdosi du labiausiai patyrę šeimininkų gynėjai Vasilijus Fedotovas ir Petras Nausėda. Dvigubos kiekybinės persvaros metu „Energija - Geležinis Vilkas" įsitvirtino prie oponentų vartų, bet nepaisant daugybės atliktų metimų, Pavelas Davydyukas šaltakraujiškai sustabdė visus į jo vartų pusę skriejusius ritulius.

Prasidėjus antrajam kėliniui „Energija - Geležinis Vilkas" pagaliau pasiuntė ritulį į savo oponentų vartus, bet pasitelkdami peržiūrą teisėjai priėmė sprendimą, kad dėl taisyklių pažeidimo įvartis įskaitytas nebuvo. Palankaus teisėjų sprendimo įkvėpti kauniečiai netrukus surengė pavyzdingą kontrataką, kurioje į Lietuvą po kelių sezonų kaimyninėse šalyse sugrįžęs Egidijus Binkulis išvedė „Kaunas Hockey" į priekį (21:12, rez. perd. Ylia Malashkevichius)

Pirmasis susitikimo įvartis gerokai pagyvino rungtynes, o dar dvi greitos kauniečių pražangos leido jų oponentams dar kartą įsidėstyti dvigubai kiekybinei persvarai. Jei pirmuoju bandymu „Energijos - Geležinio Vilko" atstovai liko nieko nepešę, tai dabar jie situaciją išnaudojo tiesiog nepriekaištingai. Iš pradžių metimu iš toli Aurimas Gaidauskas realizavo dviejų žaidėjų pranašumą (24:05, rez. perd. Avgustinas Silinas), o vėliau iš krašto pasižymėjęs Rolandas Aliukonis pasiuntė ritulį į vartus ir žaidžiant penki prieš keturis (24:49, rez. perd. Edgaras Rybakovas, Donatas Kumeliauskas).

„Kaunas Hockey" klubui situacija dar labiau pablogėjo po to, kai už oponentų vartų kovą laimėjęs Edgaras Rybakovas gudriai pasiuntė ritulį prieš vartus, kur jo tykojęs Donatas Kumeliauskas nieko nelaukdamas atliko savo darbą išnaudodamas progą įvarčiui (29:59, rez. perd. E. Rybakovas, Patrikas Misiukas).

Antroje kėlinio dalyje situacija pasikeitė ir jau „Energija - Geležinis Vilkas" pražangomis leido varžovams įsitvirtinti prie jų vartų. Jei pirmosios dvigubos kiekybinės persvaros „Kaunas Hockey" ledo ritulininkams realizuoti nepavyko, tai netrukus sekusiu antruoju bandymu Petras Nausėda metimu nuo mėlynosios linijos sumažino deficitą iki minimumo (36:11, rez. perd. Eduardas Chekmaryovas, Romanas Reshetnikovas). Negana to, netrukus krito dar vienas įvartis kiekybinio pranašumo metu, kai E. Binkulis iš arti nukreipė ritulį į M. Petiulio vartus (37:12, rez. perd. Pavelas Pravilo, Y. Malashevichius).

Nuo pat trečiojo kėlinio starto abiejų komandų atstovai kūrė progas prie savo varžovų vartų, o arčiausiai tikslo buvo šeimininkai, savo metimu pataikę į vartų skersinį. Savųjų progų neišnaudojusiems kauniečiams vėliau jau teko bandyti atlaikyti „Energijos - Geležinio Vilko" spaudimą, kai šie turėjo kiekybinę daugumą. Nepaisant šeimininkų pastangų, E. Rybakovas pamatė, kad po jo paties metimo vartininkas neprispaudė ritulio ir nieko nelaukdamas iš arti nukreipė jį į vartus (49:01, rez. perd. D. Kumeliauskas, R. Aliukonis).

Nors įvartį praleidusiai „Kaunas Hockey" komandai vos po kelių akimirkų pavyko išprovokuoti elektrėniškių nuobaudą, neatsakingai sužaidę šeimininkai buvo nubausti penktuoju įvarčiu. Vienas prieš penkis varžovus į oponentų zoną įsiveržęs Edvinas Boroška surado erdvės metimui ir nors metimas nebuvo stiprus, P. Davydyukas jo sulaikyti nesugebėjo (50:56).

Kauniečiams bandant surasti būdų sušvelninti skirtumą, D. Kumeliauskas iš aštraus kampo pelnė jau aštuntąjį savo įvartį šiame sezone bei dar labiau įtvirtino tiek ir komandos persvarą, tiek ir lyderio poziciją geriausių lygos snaiperių rikiuotėje (55:08, rez. perd. P. Misiukas, R. Aliukonis).

Mačui artėjant prie pabaigos „Kaunas Hockey" net ir mažumoje sugebėjo dukart pabėgti į pasimatymą su M. Petiuliu, bet iš pradžių Pavelas Pravilo pataikė į skersinį, o su Eduardo Chekmaryovo bandymu susitvarkė svečių vartininkas. Po tokių epizodų vis mažėjusias šeimininkų viltis išsigelbėti galutinai nužudė antrąjį savo mačo įvartį pelnęs A. Gaidauskas (58:04, rez. perd. Justinas Vėželis, Gediminas Jadkauskas).

Tiksint paskutinei mačo minutei rungtynių baigtis jau buvo aiški, tačiau nepaisant to emocijų protrūkių išvengta nebuvo. Ant ledo netrūko kontakto, kol galiausiai D. Kumeliauskas peržengė pražangos ribas keliu patiesdamas Y. Malashkevichių ant ledo, o šis nieko nelaukdamas puolė varžovą auklėti kumščiais. Rungtynių teisėjai įvertinę šiuos epizodus abu žaidėjus nubaudė 5+20 minučių nuobaudomis ir anksčiau laiko nusiuntė į rūbinę.

Pasibaigus rungtynėms „Energijos - Geležinio Vilko" komandos pergalingo įvarčio autorius Edgaras Rybakovas pagrindine pergalės priežastimi išskyrė geresnį savo pasirodymą žaidžiant nelygiomis sudėtimis.

„Šiandien buvo įdomios rungtynės, daug pražangų iš abiejų komandų ir mano nuomone, rezultatą lėmė žaidimas nelygiomis sudėtimis. Progų išnaudojome tiek mes, tiek ir jie, tačiau mums pasisekė šiek tiek labiau.

Manyčiau, kad pirmajame kėlinyje dar vyko žvalgyba, kadangi tiek mūsų, tiek ir jų sudėtis yra nauja. Nuo antrojo kėlinio pripratome prie vienas kito, įsivažiavome į ledo ritulio ritmą ir prasidėjo tikra ledo ritulio kova, su įvarčiais, baudos minutėmis ir kova. Mūsų komandoje daug nepatyrusių žaidėjų, kurie šiandien labai puikiai kovojo. Esame jauna komanda ir su tobulėjame su lyg kiekvienomis rungtynėmis."

Prieš tai vykusiose rungtynėse sekmadienį elektrėniškiai patyrė pirmąją sezono nesėkmę, o vieno iš labiausiai patyrusių komandos žaidėjo teigimu, po šio mačo ekipa padarė išvadas.

„Aptarėme klaidas po rungtynių, apie tai kalbėjomės rūbinėje tiek tarp žaidėjų, tiek ir su treneriais. Atlikome ir video peržiūrą, tad klaidas ištaisėme, jaunimas pridėjo mums pajėgumo ir šį kartą jau laimėjome."

Kalbėdamas apie susitikimo pabaigoje vykusias muštynes E. Rybakovas per daug jų sureikšminti nenorėjo, pasidžiaugdamas tuo, jog Lietuvos čempionate vis daugėja įtemptų mačų, kurie turėtų patikti jų žiūrovams.

„Tai buvo emocijos. Kai rungtynės būna įtemptos, skirtumai ne tokie dideli - to neišvengsi. Atsiranda energijos trūkumas ir prasideda muštynės. Sakyčiau, kad rungtynės tikrai buvo geros tiek ir žiūrovams arenoje, tiek ir stebėjusiems transliaciją. Manau, jei ir toliau judėsime tokiais tempais, ledo ritulys Lietuvoje tik augs."

Tuo tarpu „Kaunas Hockey" puolėjo Remigijaus Guogos teigimu, šiandien jų gretose labiausiai pritrūko komandinio žaidimo.

„Šiandien pritrūko komandinio žaidimo. Vienas kitam nepadėjome ir dėl to gavome įvarčius bei tokį galutinį rezultatą. Du greiti varžovų įvarčiai antrajame kėlinyje mus tikrai išmušė iš vėžių. Pasimetėme ir leidome jiems laisvai žaisti gaudami baudos minutes. Situacija pasikeitė po trenerio raginimų ir nurodymų nepasiduoti - įmušėme vieną, kitą įvartį ir sugrįžome į rungtynes.

Visas mūsų žaidimas sugriuvo trečiajame kėlinyje. Nebeliko jokio komandinio žaidimo, visi žaidė po vieną, o taip žaidžiant nieko nepavyko. Rungtynes oponentams atidavėme patys.

Šiandien dešimtbalėje maksimaliai komandai galėčiau duoti penketą. Tam, kad pasiektume dešimtuko vertą žaidimą dar trūksta susižaidimo. Visgi, neabejoju, jog jis ateis, o tam tereikia laiko. Kai ilgai nečiuožėme, dabar taip ir gaunasi."

Kalbėdamas apie mačo pabaigą R. Guoga pritarė savo kolegai, kad muštynės tebuvo išsiveržęs emocijų protrūkis.

„Buvo rungtynių pabaiga, kuri nieko nelėmė ir tai tik emocijos. Vyrai draugiškai pasistumdė ir viskas."