2018 rugsėjo 20, ketvirtadienis

Prisiminė medalių skonįnuotraukos

2018 rugpjūčio mėn. 28 d. 10:17:11
Aistė LABINAITĖ

Pastarąjį kartą iš pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato medalį į Lietuvą 2014 m. parvežė Jevgenijus Šuklinas. Tuomet kanojininkas Rusijoje iškovojo bronzą. Mūsiškių medalių badas buvo nutrauktas Portugalijoje. 2018 m. planetos pirmenybių vicečempionu tapo baidarininkas Artūras Seja, o kanojininkas Henrikas Žustautas bei baidarininkai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas pasipuošė bronziniais apdovanojimais.

Portugalijoje vykusio pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato vyrų vienviečių baidarių 200 m distancijos finale 22-ejų A.Seja 0,107 sek. pralaimėjo čempionu tapusiam ispanui Karlosui Garotei (Carlos Garrote). Pastarasis finišavo per 35,259 sek. Po starto lietuvis kiek atsiliko nuo lyderių, bet distancijos metu sugebėjo juos pasivyti ir pakovoti dėl aukščiausios vietos. Trečiąją poziciją užėmė rusas Jevgenijus Lukancovas (+0,253 sek.). Finale varžėsi devyni baidarininkai.

„Esu labai laimingas. Tai svarbiausias medalis karjeroje. Tikiuosi, ateityje pavyks jį iškeisti į aukso. Finale nedaug trūko iki pasaulio čempiono titulo, pirmą vietą kainavo smulki klaidelė. Nepavyko startuoti taip, kaip galiu ir pusė distancijos teko vytis varžovus. Tačiau užteko jėgų kovoti iki galo, prisivijau varžovus, pavyko galingai finišuoti ir patekau tarp prizininkų. Neaplenkiau tik ispano K.Garotės, kuris triumfavo ir šių metų Europos čempionate“, - kalbėjo A.Seja.

Lietuvos baidarininkų apdovanojimų kraitį bronza papildė R.Nekriošius su A.Olijniku. Vyrų dviviečių baidarių 500 m distancijos varžybų finale aukso medalius iškovojo rusai Artiomas Kuzachmetovas ir Vladislavas Blintcovas. Jie finišavo per 1 min. 30,666 sek. Sidabro apdovanojimus pelnė serbai Stefanas Vekičius bei Vladimiras Torubanovas (+0,287 sek.).

31-erių R.Nekriošius ir 30-metis A.Olijnikas nugalėtojams pralaimėjo 0,783 sek.). Finale varžėsi devynios įgulos. Dvigubai ilgesnėje, 1000 m distancijoje, Lietuvos duetas užėmė paskutinę - devintąją - vietą (3.24,678).

Trečiąją vietą tarp devynių finalo dalyvių pasaulio čempionate užėmė H.Žustautas. Vienviečių kanojų 200 m distancijos rungties pasaulio čempionu tapo baltarusis Arciomas Kozyras (39,81 sek.). Antrąją vietą užėmė rusas Ivanas Štylis (+0,16 sek.). 24-erių lietuvis Baltarusijos sportininkui nusileido 0,233 sek. Mūsiškis paskutiniuose metruose buvo išsiveržęs į priekį, bet kiek per anksti ėmė finišuoti ir jį aplenkė du varžovai. H.Žustautas savo jėgas dar išbandė ir dviviečių kanojų 1000 m distancijoje. Šios rungties B finale jis su Ilja Davidovskiu (3.46,065) finišavo penkti ir galutinėje įskaitoje liko 14-i.

Šeštoji pozicija pirmenybėse Portugalijoje atiteko Edvinui Ramanauskui ir Ignui Navakauskui.Vyrų dviviečių baidarių 200 m finale jie finišavo per 32,79 sek. Iki trečiosios vietos mūsiškiams pritrūko 0,634 sek. Vyrų keturviečių baidarių 500 m distancijos B finale Lietuvos komanda užėmė antrąją vietą, o galutinėje rikiuotėje buvo 11-a. Aurimas Lankas, E.Ramanauskas, Mindaugas Maldonis ir Simonas Maldonis distanciją įveikė per 1 min. 24,232 sek.

Dar vienas Lietuvos atstovas Vadimas Korobovas vyrų vienviečių kanojų 1000 m B finale finišavo trečias ir galutinėje įskaitoje užėmė 12-ąją vietą. Jis distanciją įveikė per 4 min. 0,144 sek. Dvivietę kanoją irkluojantys Osvaldas Murza ir Jevgenijus Kuračionokas 500 m distancijos pirmajame pusfinalio plaukime liko aštunti (1.48,931) bei baigė savo pasirodymą. Moterų vienviečių kanojų 200 m antrajame pusfinalio plaukime Rūta Dagytė liko aštunta (51,57 sek.) ir taip pat ten baigė savo pasirodymą.