respublika.lt

Pratybos prieš mūšius

(0)
Publikuota: 2018 rugpjūčio 09 07:59:11, Aistė LABINAITĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Imtynininkas Mantas Knystautas atsisveikino su jaunimo varžybomis ir dabar koncentruosis tik į suaugusiųjų startus. imtynes.lt nuotr.

Vilniuje dešimt dienų vyko tarptautinė mokomoji graikų-romėnų imtynių stovykla, kurioje dalyvavo daugiau kaip 70 sportininkų iš 11 šalių. Pasak Lietuvos imtynių federacijos prezidento Giedriaus Dambrausko, tokia stovykla mūsų šaliai yra didžiulis pasiekimas. Lietuviai turėjo galimybę treniruotis su aukščiausio lygio imtynininkais ir toliau ruoštis pagrindinėms sezono varžyboms niekur neišvykdami. „Užsieniečiai jau klausia, kada vėl rengsime tokią stovyklą“, - teigė LIF vadovas.

 

Pirmąjį blyną lietuviai „iškepė“ pernai, kai po Panevėžyje vykusio Šiaurės šalių imtynių čempionato Aukštaitijos sostinėje buvo surengta ir tarptautinė treniruočių stovykla. Pajėgiausi Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Lenkijos ir visų Skandinavijos valstybių „klasikai“ ten ruošėsi pagrindiniam sezono startui - Prancūzijoje vykusiam pasaulio imtynių čempionatui. Tai buvo pirmas tokio masto treniruočių renginys Lietuvoje. Ant aštuonių imtynių kilimų plušėjo apie 80 sportininkų. Šį kartą Vilniuje imtynininkai vėl turėjo aštuonis kilimus. Iš mūsų šalies dalyvavo 10 imtynininkų.

„Tai didelis LIF ir mūsų trenerių pasiekimas. Antrą kartą turėjome tokio lygio stovyklą. Aišku, mažesnio mastelio stovyklų, kai atvažiuoja 30-40 imtynininkų, turėjome. Pernai stovykla pasiteisino, visi liko patenkinti, tad nusprendėme ir šiemet pakartoti. Vėl viskas sekėsi puikiai, - „Vakaro žinioms“ pasakojo G.Dambrauskas. - Pavyzdžiui, jei esant tokioms pat sąlygoms 10 savo sportininkų 10 dienų išvežtume į stovyklą Vokietijoje ar Skandinavijos šalyse, sumokėtume 7000 eurų. O čia mūsų sportininkai nieko nemokėjo, nes organizatorė LIF. Taigi liekame „pliuse“, mat atvykstančios komandos turėjo sumokėti numatytą mokestį.“

G.Dambrausko teigimu, stovykloje sostinėje netrūko pajėgiausių pasaulio imtynininkų. O tai jau reiškia mūsiškių pripažinimą. Juk lyderiai savo treniruočių partnerius renkasi labai atsargiai, taip pat, žinoma, jie atsižvelgia ir į stovyklų sąlygas.

„Atvyko olimpinių žaidynių, Europos ir pasaulio čempionatų nugalėtojai ir prizininkai. Vokiečiai, kurie turi du pasaulio čempionus, skambino ir klausė, kada kitais metais rengsime tokią stovyklą. Skandinavai taip pat domėjosi. Sulaukėme tarptautinio pripažinimo. Sukviesti tokių šalių atstovus mums tikrai yra didžiulė nauda. Mūsų sunkiasvoris Mantas Knystautas turėjo nerealius treniruočių partnerius, pavyzdžiui, Estijos žvaigždę olimpinį vicečempioną, pasaulio čempioną ir prizininką Heikį Nabį. Jis galėjo treniruotis ir su pajėgiais Baltarusijos, Suomijos, Norvegijos sportininkais. Sunkiasvoriai imtynininkai suvažiavo geriausi. Stovykla visiems patiko, sakė, kad nepamirštume jų kitais metais. Vokiečiai juokavo, kad užkėlėme kartelę ir jiems norint kažką panašaus padaryti savo šalyje, reikės verstis per galvas“, - kalbėjo LIF prezidentas.

„Stovykla tikrai buvo labai gera. Visi mano svorio kategorijoje buvo tituluoti, su medaliais iš įvairių amžiaus grupių varžybų. Buvome devyni sunkiasvoriai. Visi varžovai labai pajėgūs, visi skirtingi, visi vienas už kitą geresni. Svečiams iš užsienio irgi patiko stovykla, maistas, apgyvendinimas“, - pridūrė M.Knystautas.

Lietuvos imtynininkų šiame sezone dar laukia du svarbūs startai. Rugsėjo 17-23 d. Slovakijoje vyks pasaulio jaunimo (iki 23 metų) imtynių čempionatas, o spalio 20-28 d. Vengrijoje rengiamos planetos suaugusiųjų imtynių pirmenybės.

„Mūsų komandos lyderis 24-erių M.Knystautas jau perėjo į suaugusiųjų grupę, tačiau kiti mūsų sportininkai lieka. Taigi jaunimo pirmenybėse turėsime ir Kristupą Šleivą, ir Justą Petravičių. Tikimės, kad Kristupas dar atsiskleis, o Justas pernai iškovojo bronzą Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionate. Taip pat šiemet turime ir malonų atradimą - Martyną Nemsevičių, kuris metus buvo pasitraukęs iš aktyvaus sporto. Tad mūsų jaunimo komanda Slovakijoje nebus stipriai susilpnėjusi“, - atviravo G.Dambrauskas.

„Nepasiilgsiu jaunimo pirmenybių. Savo jau padariau, esu ir laimėjęs, ir pralaimėjęs. Užtenka. Dabar suaugusiųjų varžybose reikia kažką nuveikti. Yra gerų lietuvių tarp jaunimo, tad ramu. Man jau reikia iš suaugusiųjų varžybų medalius vežti. Pažiūrėsime, kaip seksis Vengrijoje“, - sakė M.Knystautas, kuris pernai pasaulio jaunimo (iki 23 metų) čempionate iškovojo bronzą, o Europoje - sidabrą.

LIF vadovas apie tikslus pasaulio suaugusiųjų imtynių čempionate nekalbėjo. Žinoma, medaliai visada gerai, tačiau šie metai yra tarsi pasiruošimas 2019 m. Mat svarbiausi imtynininkams bus kiti metai, kai prasidės olimpinė atranka.

„Taigi didžiausi lūkesčiai ir bus siejami su kitais metais. Graikų-romėnų imtynėse mes visada turime 5-6 sportininkus, kurie gali „iššauti“, kurie gana aukšto lygio ir gali pretenduoti į vietas geriausiųjų šešetukuose. Taip pat turime vieną stiprią merginą - Danutę Domikaitytę ir du pajėgius laisvųjų imtynių atstovus - Edgarą Voitechovskį ir Andrių Mažeiką. Bandysime pretenduoti patekti tarp geriausiųjų. Nors, aišku, tokių kaip mes yra daug. Konkurencija pas mus didžiulė“, - sakė G.Dambrauskas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s