2018 rugsėjo 23, sekmadienis

Prasidėjo Vilniaus maratonasnuotraukos (3)

2018 rugsėjo mėn. 09 d. 09:59:54
Ingrida Petuchovaitė, Elta

Sekmadienį 9 val. ryto Katedros aikštėje startavo Vilniaus maratono bėgimai. Pirmieji į trasą išskubėjo maratono ir pusmaratonio distancijų bėgikai. Maratono trasą šiais metais pasiryžo įveikti 984 bėgikai, pusės maratono distanciją pasirinko 2088 sportininkai.

Planuojama, kad pusmaratonio nugalėjai finišą pasieks maždaug 10.10 val.

Iš viso dalyvauti Vilniaus maratono bėgimuose šiemet užsiregistravo daugiau nei 15 tūkst. bėgimo entuziastų iš 55 valstybių. 174 bėgikai atvyko iš D. Britanijos, 173 - iš Latvijos, 111 - iš Lenkijos, 107 - iš Vokietijos, 74 - iš Rusijos.

Be maratono ir pusmaratonio bėgimų, dar vyks 10 km, šeimų 4,2 km, studentų ir moksleivių 3 km bei 200 m vaikų bėgimai.

Vilniaus maratono pusmaratonio distancijoje greičiausi buvo V. Dopolskas ir ukrainietė O. Raita

Vilniaus maratono pusmaratonio bėgimo nugalėtojais tapo lietuvis Valdas Dopolskas ir ukrainietė Oksana Raita.

Tarp vyrų greičiausias buvęs V. Dopolskas finišavo per 1 val. 7 min. 32 sek. ir beveik minute aplenkė antrojoje vietoje likusį latvį Dmitrijų Serjoginą (1:08.30). Trečias liko Lukas Tarasevičius (1:12.12).

V. Dopolskas pusės maratono trasoje Vilniuje buvo greičiausias ir 2015 bei 2016 metais.

Moterų pusės maratono bėgimo nugalėtojos titulas šiais metais atiteko Ukrainos sportininkei O. Raitai (1:17.22). Antra finišavo Loreta Kančytė (1:18.08), trečia - Remalda Kergytė-Dauskudienė (1:21.13).

Renginio dalyviai dar varžysis maratono, 10 km, šeimų 4,2 km, studentų ir moksleivių 3 km bei 200 m vaikų bėgimuose. Maratono trasą šiais metais pasiryžo įveikti 984 bėgikai, pusės maratono distanciją pasirinko 2088 sportininkai.

Vilniaus maratono nugalėtojais tapo vyras ir žmona iš Ukrainos

15-ojo tarptautinio Vilniaus maratono nugalėtojais sekmadienį tapo ukrainiečiai vyras ir žmona Bogdanas ir Natalija Semenovyčiai.

Bogdanas Semenovyčius 42 km 195 m distanciją įveikė per 2 val. 24 min. 22 sek.

Antrąją vietą užėmė kitas ukrainietis Tarasas Salo (2 val. 25 min. 13 sek.), trečiąją - baltarusis Dmitrijus Grigorjevas (2:25.13).

Maratono nugalėtojas B. Semenovyčius, iškovojęs pergalę antrame maratone savo karjeroje, po finišo teigė esąs pavargęs, bet labai laimingas.

„Galbūt tik iš šalies atrodė, kad bėgu lengvai. Taip nebuvo, nes trasa Vilniuje yra gana sudėtinga. Joje vis dar nemažai pakilimų ir nusileidimų. Iš tikro labai džiaugiuosi, kad man pavyko tapti šių varžybų nugalėtoju, o dabar dar labiau jaudinsiuosi dėl savo žmonos, kuri šiuo metu pirmauja moterų bėgime“, - sakė B. Semenovyčius.

Greičiausias iš lietuvių Lukas Gaigalas (2:42.53) finišavo penktas. Šeštas liko šeštadienį savo vestuves atšventęs Vilius Aleliūnas (2:44.13), septintas - Andrius Preibys (2:43.56). Jie išsidalino Lietuvos maratono čempionato medalius.

N. Semenovyč maratono distanciją įveikė per 2 val. 47 min. 54 sek. Tarp visų dalyvių jos laikas yra aštuntas.

Antra tarp moterų finišavo Lietuvos čempione tapusi Lina Kiriliuk (2:50.27), trečia - baltarusė Alena Šumik (2:59.26).

Kiek anksčiau pasibaigusio pusmaratonio bėgimo nugalėtojais tapo lietuvis Valdas Dopolskas ir ukrainietė Oksana Raita.

Maratono trasą šiais metais pasiryžo įveikti 984 bėgikai, pusės maratono distanciją pasirinko 2088 sportininkai.

10 km bėgime greičiausi buvo Milda Eimontė ir Justinas Beržanskis.

Bene tituluočiausia 10 km bėgimo dalyvė - Lietuvos olimpietė Vaida Žūsinaitė, kuriai iki šiol priklauso ir maratono Vilniuje moterų rekordas. 2014 metais 42 km 195 m distanciją čia ji įveikė per 2 val. 43 min. 13 sek. Šiemet 10 km distanciją V. Žūsinaitė pasirinko dėl įtempto varžybų grafiko.

Visgi 10 km bėgime V. Žūsinaitei (36.54) nepavyko iškovoti pergalės. Ją kiek daugiau nei puse minutės aplenkė Milda Eimontė (36.21). Trečioji vieta atiteko Eglei Balčiūnaitei (38.13).

Vyrų bėgime greičiausias buvo J. Beržanskis (32.05). Antras finišavo Didžiosios Britanijos bėgikas Thomas Cornthwaite'as (32.41) ir Joną Stankevičių (34.51).

Šeimos 4,2 km bėgimas startavo 15.30 val., o moksleivių ir studentų iššūkių bėgimas - 16.20 val.

Dalyvauti 10 km bėgime šiemet užsiregistravo 3046 sportininkai, šeimos 4,2 km distancijoje - 3674 dalyviai, o moksleivių ir studentų iššūkių bėgime - net 3750.

Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai

Skaityti komentarus (3)

• netiesa? 2018 rugsėjo mėn. 09 d. 16:29:46

kai musa 140«90 ir krenta 80«50 ir taip ratu?.

• Manau, kad 2018 rugsėjo mėn. 09 d. 14:47:09

Vilniaus maratono trąsa tai 3 km 500 m, o pusmaratonio koks pusantro
    kilometro.

• :) 2018 rugsėjo mėn. 09 d. 11:59:38

Apie tokius "sportininkus" žodį turėtų tarti gydytojai. Nes tai
    sveikatos gadinimas. Kas iš tikro yra maratonas, ir kam jis leistinas, o
    kam ne, musėt nedaug kas iš tų "sportininkų" ir žino.

• KATASTROFA: Tunise gausios liūtys ir potvyniai pareikalavo mažiausiai keturių žmonių gyvybių; Šiaurės rytinėje Nabulo provincijoje gelbėjimo komandos rado dviejų pagyvenusių vyrų ir dviejų jaunų moterų kūnus.
  • TRAGEDIJA: per sukilėlių ataką neramiuose Kongo Demokratinės Respublikos rytuose, Benio mieste, žuvo 16 žmonių, tarp kurių 12 civilių ir keturi kariai arba sukilėliai.

1. V.Tomkus: nuo atgimimo iki išsigimimo