Porinės keturvietės auksinis finišas

(0)
Publikuota: 2017 spalio 07 08:25:53, Aistė LABINAITĖ, žurnalistė
×
NENUGALĖTI. Rolandas Maščinskas, Martynas Džiaugys, Aurimas Adomavičius ir Dovydas Nemeravičius šiame sezone laimėjo visas elitines varžybas, kuriose dalyvavo. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Šį sezoną Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius lygių sau neturėjo. Lietuvos irkluotojai susišlavė aukščiausios prabos apdovanojimus visose elitinėse varžybose, kuriose šiemet dalyvavo. Kažkokios sėkmės paslapties nėra. „Tik juodas darbas“, - po laimėto svarbiausio šio sezono starto - pasaulio čempionato JAV - vienbalsiai sakė auksinis ketvertukas.

Pasaulio irklavimo čempionatas šiemet vyko Sarasotoje. Mūsų šalies garbę ten gynė penkios įgulos. Aukso medaliais pasipuošusi Lietuvos porinė keturvietė komanda finale 2000 m distanciją įveikė per 5 min. 43,1 sek. ir antrą vietą užėmusius britus (5.45,03) aplenkė beveik 2 sek. Bronzos medaliai atiteko Estijos irkluotojams (5.45,32). Finale dar startavo Olandijos, Lenkijos ir Norvegijos įgulos.

Lenktynių, kurių startas buvo atidėtas beveik 20 min., pradžioje lietuviai nesiveržė į priekį ir, įveikę pirmuosius 500 m, buvo penkti. Įpusėjus distancijai, mūsiškiai pakilo į ketvirtą vietą ir ėmė kilti vis aukščiau. Netrukus buvo pavyti nuo pirmųjų trasos metrų pirmavę olandai, o konkurenciją mūsų irkluotojams sudarė jau tik britai. Vis dėlto ir jie, likus iki finišo 200 m, ėmė akivaizdžiai pralaimėti kovą dėl aukso medalių. Tad finišą lietuviai pasiekė turėdami saugią persvarą.

Pasak labiausiai patyrusio auksinės įgulos nario 30-mečio M.Džiaugio, pergalę finale ir lėmė galingas lietuvių finišas, kuris ir yra šios komandos „arkliukas“.

„Tokia mūsų taktika, kad iš pradžių laikomės su visais distancijoje, o mūsų finišas yra vienas iš stipriausių. Nebėra ko laukti ir atiduodi visas jėgas - tiesiog 150 proc., ir viskas. Sėkmės formulė - kas daugiausiai dirba, tam labiausiai sekasi“, - teigė M.Džiaugys.

„Manau, viską lėmė komandos vidinė kovinė dvasia. Nė vienas nenorėjome apvilti komandos. Atidavėme viską už ją, - sakė 20-metis D.Nemeravičius. - Sunkiausia buvo susitvarkyti su jauduliu prieš startą. Kai visą sezoną esi lyderis, atsiranda didžiulė baimė, kad tą paskutinį, bet lemiamą, startą pralaimėsi.“

Įdomu tai, kad mūsiškiai trasoje „išsikrovė“ taip, kad apdovanojimų ceremonijos metu tiek R.Maščinskas, tiek D.Nemeravičius turėjo sukaupti paskutinius jėgų likučius, kad išstovėtų ant kojų.

„Sunku net atsiminti tas pirmąsias akimirkas po finišo. Galbūt pirmosiomis sekundėmis net nepatikėjau tuo, kas įvyko, galbūt skausmas viską užgožė. Tačiau visą tai atpirko Lietuvos himnas, kurį, tiesa, buvo sunku iškentėti. Taigi pamenu tik tokias nuotrupas. Kitą dieną po finalo tikrai prastai jaučiausi. Tačiau dabar viskas gerai“, - pasakojo Dovydas.

Praėjusiais metais Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse vyrų irklavimo porinių keturviečių valčių varžybose Lietuvos rinktinė užėmė devintąją vietą. Tiesa, tuomet komandoje vietoj Rolando buvo Dominykas Jančionis. Pasak naujųjų pasaulio čempionų, toks nelabai sėkmingas pasirodymas Brazilijoje juos šiemet dar labiau motyvavo.

„Pernai, švelniai tariant, buvome sumalti į miltus. Tai privertė susimąstyti, kad reikia dar stipriau dirbti, daugiau širdies atiduoti“, - sakė D.Nemeravičius.

Šis sezonas Lietuvos porinei keturvietei ėjosi kaip iš natų. Vaikinai dar triumfavo pasaulio taurės pirmajame ir trečiajame etapuose bei Europos čempionate.

„Nenugalimųjų etiketė irklavime neegzistuoja. Šiandien tu čempionas, o rytoj gali būti paskutinis“, - įsitikinęs Dovydas.

„Labai malonus jausmas tapti čempionu. Daug darbo įdėjome, nes tai buvo svarbiausias sezono startas. Kadangi laimėjome iki tol visas varžybas, tai norėjosi triumfuoti ir pasaulio čempionate. Juodas darbas lėmė šią pergalę“, - kalbėjo 24-erių A.Adomavičius.

Vis dėlto, sugrįžus į gimtinę su aukso medaliu, didžiausiu džiaugsmu tryško R.Maščinskas. Jis juk pasaulio ir Europos čempionato prizininku yra tapęs irkluodamas dvivietę su Sauliumi Riteriu (Ritter), bet praėjusiais metais prieš pat olimpines žaidynes patyrė traumą ir vietoj jo išvyko Mindaugas Griškonis.

„Jausmas sugrįžus į elitą labai geras. Pasiekiau, ką buvau užsibrėžęs. Po praėjusių metų buvo šioks toks nuopuolis, bet darbas atsipirko su kaupu. Sportinio pykčio buvo likę labai daug. Tačiau mesti visko nenorėjau, nes darbas nebuvo padarytas iki galo, - atviravo 25-erių Rolandas. - Pernai, galima sakyti, mane išmetė iš komandos, tad sukūrėme naują, kuri tapo Europos ir pasaulio čempione, nė karto nepralošė. Tad jausmas dar malonesnis. Iš tiesų prieš sezoną negalvojome apie kažkokius rezultatus, bet jau pirmoje stovykloje Italijoje pamatėme, kad valtis yra labai greita ir mums niekas negali pasipriešinti. Net plaukdamas dviviete nesu susidūręs su tokia situacija, kad nė viena komanda negali mums pasipriešinti. Tad ir kitus trejus metus iki Tokijo olimpinių žaidynių dar reikia taip stipriai dirbti.“

R.Maščinskas nemano, kad po tokio pergalingo sezono kitais metais įgulai išaugs atsakomybė ir tai apsunkins kelią link naujų pergalių.

„Atsakomybė ir šiemet jau buvo didelė. Per kiekvienas lenktynes patys save motyvuojame ir stengiamės varžovams nepalikti šansų. Svarbiausia, kad jie neįgautų pasitikėjimo“, - pridūrė Rolandas.

Vieno žingsnelio iki pasaulio čempionato prizininkų pakylos pritrūko Lietuvos porinių dviviečių įguloms. Ir vaikinai, ir merginos užėmė ketvirtąsias vietas.

Moterų porinių dviviečių valčių finale Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė 2000 m įveikė per 6 min. 51,3 sek. Nuo bronzą iškovojusios Australijos įgulos lietuvės atsiliko 1,54 sek. Nugalėjo Naujosios Zelandijos irkluotojos (6.45,08), o sidabrą pelnė JAV atstovės (6.46,57).

Tuo metu vyrų porinių dviviečių finale olimpiniai vicečempionai M.Griškonis ir S.Riteris finišavo per 6 min. 12, 58 sek. Triumfavo Naujosios Zelandijos irkluotojai (6.10,07), antri finišavo Lenkijos atstovai (6.10,66), treti - italai (6.11,33).

Dar vienas Lietuvos atstovas - parairkluotojas Augustas Navickas - planetos pirmenybėse liko devintas. Neįgaliųjų vienviečių valčių varžybų B finale (7-12 vietos) jis finišavo trečias. Mūsų šalies irkluotojas 2000 m distanciją įveikė per 10 min. 53,79 sek. ir nusileido tik varžovams iš Vokietijos ir Lenkijos.

Prasčiausiai iš mūsiškių Sarasotoje sekėsi keturvietei be vairininko, ši liko paskutinė. C finale Lietuvos įgula užėmė trečią vietą, o galutinėje įskaitoje jai atiteko 15-oji pozicija. Povilas Stankūnas, Saulius Ilonis, Giedrius Bieliauskas ir Dominykas Jančionis 2000 m įveikė per 6 min. 10,86 sek. C finalą laimėjo Pietų Afrikos Respublikos (PAR, 6.04,42) irkluotojai, o antri finišavo argentiniečiai (6.10,12).