Po pralaimėjimo traukiasi Lietuvos rankinio rinktinės treneris

(0)
Publikuota: 2018 spalio 28 19:53:42, Ingrida Petuchovaitė, ELTA
×
Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Artūras Juškėnas. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

2020 metų Europos vyrų rankinio čempionato atrankos varžybų 6 grupės antrosiose rungtynėse sekmadienį Lietuvos rinktinė Klaipėdos „Švyturio“ arenoje 23:24 (10:12) turėjo pripažinti Portugalijos rankininkų pranašumą.

Ši nesėkmė nulėmė rinktinės trenerio klaipėdiečio Artūro Juškėno sprendimą palikti užimamas pareigas.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai ir pirmas įvartis buvo pelnytas sužaidus beveik 4 minutes, kai pasižymėjo lietuviai. Pasinaudoję baudos minutėmis, kai ant suolelio sėdėjo Lietuvos rinktinės vartininkas Vilius Rašimas, portugalai ne tik išlygino rezultatą 3:3, bet netrukus jį ir persvėrė savo naudai 4:3. 15 min. lietuviams po ilgokos pertraukos pavyko išlyginti rezultatą 5:5, tačiau jau po kitos portugalų atakos metu jie ir vėl buvo atsiliekančiųjų vaidmenyje. Paskutinėmis pirmojo kėlinio sekundėmis Lietuvos rinktinei pavyko pelnyti įvartį, tad svečiai į ilgąją pertrauką išėjo turėdami dviejų įvarčių persvarą 12:10.

Sužaidus pusaštuntos minutės antrajame kėlinyje, Lietuvos rinktinei pagaliau pavyko išlyginti rezultatą 13:13. Po ilgokos pertraukos Lietuva vėl įsiveržė į priekį, kai Mindaugas Dumčius pelnė 15-ąjį mūsų šalies ekipos įvartį. Netrukus aikštės šeimininkai nutolo 19:15. Visgi portugalai netruko ir vėl priartėti (19:20), o likus žaisti puspenktos minutės, rezultatą ir išlygino (21:21). Šiurkšti lietuvių klaida, likus dviem minutėms iki rungtynių pabaigos, leido portugalams surengti greitą ataką ir išsiveržti į priekį 23:22. Pusiausvyrą atstatė Aidenas Malašinskas, bet neilgam - svečiai vėl atsidūrė priekyje 24:23, o sėkmingos atakos Lietuvos rinktinei surengti jau nepavyko.

Geriausiu mačo žaidėju Lietuvos ekipoje buvo pripažintas V. Rašimas.

Artūro Juškėno vadovaujamai Lietuvos rinktinei šiame mače dar negalėjo padėti Jonas Truchanovičius, Benas Petreikis bei Giedrius Morkūnas.

„Pirmame kėlinyje gavome dušą. Tikrai galėjome ištempti lygiąsias“, - sakė A. Juškėnas.

Pasak jo, norint patekti į čempionatą, dabar reikia laimėti visas likusias ketverias rungtynes.

„Rinktinei reikia naujų idėjų. Aš dabar pasitrauksiu iš jos. Jei šitos rungtynės būtų pasibaigusios, būčiau likęs. Tai turi teikti malonumą, nes finansiniu atžvilgiu tai nėra svajonių darbas. Šansas lieka patekti, reikia naudotis, gal kitam treneriui pavyks tai padaryti geriau“, - sakė A. Juškėnas.

Tai buvo antroji mūsiškių nesėkmė. Ketvirtadienį išvykoje lietuviai 27:42 pralaimėjo pasaulio čempionei Prancūzijos komandai. Portugalai laimėjo abu žaistus mačus.

Kitas rungtynes lietuviai žais kitų metų balandžio 10 arba 11 dieną svečiuose su Rumunijos rankininkais.