Plaukikė R.Meilutytė - Europos čempionė!

(0)
Publikuota: 2017 gruodžio 14 07:40:44, Dominykas Genevičius, Elta
×
Plaukikė R. Meilutytė (v) - Europos čempionė. EPA-ELTA nuotr.

Lietuvė Rūta Meilutytė iškovojo aukso medalį Kopenhagoje (Danija) vykstančio Europos plaukimo čempionato 25 m baseine moterų 50 m plaukimo krūtine rungtyje.

20-metė mūsų šalies atstovė trečiadienį finale finišavo per 29,36 sek. ir pasiekė geriausią šio sezono rezultatą Europoje.

Antrąją vietą užėmė suomė Jena Laukanen (Jenn Laukkanen, 29,54 sek.), trečiąją - švedė Sofija Hanson (Sophie Hansson, 29,77 sek.). Finale plaukė aštuonios sportininkės.

Aukso medalį šiame čempionate R. Meilutytė iškovojo po ketverių metų pertraukos.

„Viskas labai gerai pavyko, todėl labai džiaugiuosi, kad ne tik laimėjau, bet ir pavyko parodyti gerą rezultatą. Dėl ligos nesitikėjau, kad tokį pasieksiu. Medalis pridės pasitikėjimo, kad viskas eina gera kryptimi“, - sakė Europos čempionė R. Meilutytė.

Atrankos varžybose R. Meilutytė (30,03 sek.) tarp 50 plaukikių buvo trečia, o pusfinalyje užfiksavo geriausią rezultatą (29,72 sek.).

R. Meilutytei vis dar priklauso šios rungties Europos rekordas - 28,81 sek.

Kaip jau skelbta, trečiadienį vyrų 200 m plaukimo nugara rungtyje 22-ejų metų lietuvis Danas Rapšys iškovojo bronzos medalį.

Ketvirtadienį atrankoje startuos D. Rapšys ir Povilas Strazdas (200 m laisvuoju stiliumi), Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas (200 m krūtine), Gytis Stankevičius (100 m nugara). Plaukimų sesijos pradžia - 10.30 val. Lietuvos laiku.

Plaukikas G. Titenis pagerino Lietuvos rekordą, bet į finalą nepateko

Kopenhagoje (Danija) vykstančio Europos plaukimo čempionato 25 m baseine vyrų 200 m plaukimo krūtine atrankos varžybose ketvirtadienį lietuvis Giedrius Titenis pagerino Lietuvos rekordą ir užėmė 11-ąją vietą.

28-erių metų G. Titenis nuotolį įveikė per 2 min. 6,92 sek. ir 0,73 sek. pagerino sau pačiam nuo 2009 metų priklaususį Lietuvos rekordą.

Pirmąją vietą atrankoje užėmė rusas Kirilas Prigoda. Jis finišavo per 2 min. 3,38 sek.

Kitas lietuvis 20-metis A. Šidlauskas (2 min. 8,96 sek.) užėmė 21-ąją vietą.

Atrankoje dalyvavo 33 plaukikai. Į ketvirtadienį vakare vyksiantį finalą pateko aštuoni sportininkai.