2018 rugsėjo 24, pirmadienis

Pilnėja lengvaatlečių kraitisnuotraukos

2018 rugpjūčio mėn. 24 d. 12:12:11
Aistė LABINAITĖ

Į Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate dalyvaujančios Lietuvos komandos sąskaitą įkrito dar keturi medaliai. Prie varžybų starte Egidijaus Valčiuko iškovotos bronzos Danas Sodaitis ir Ramūnas Verbavičius pridėjo sidabro apdovanojimus, o Andrius Skuja ir Donatas Dundzys pelnė bronzos medalius.

Berlyne (Vokietija) vykstančių pirmenybių vyrų 100 m bėgimo (T47 klasė) finale D.Sodaitis finišavo antras. 29-erių Lietuvos lengvaatletis distanciją įveikė per 11,19 sek. ir pagerino asmeninį rekordą. Greičiau bėgo tik lenkas Michalas Derusas (10,77 sek. - Europos čempionatų rekordas). Trečiąją vietą užėmė vokietis Filas Grola (Phil Grolla, 11,36 sek.).

„Prieš jus stovi Europos čempionato dalyvis, prizininkas, antros vietos laimėtojas. Jeigu dabar manęs paprašytų vienu žodžiu apibūdinti, kaip jaučiuosi, tas žodis būtų „jėėė“! Jeigu turėčiau abi rankas, tai dabar papločiau. Šiaip noriu padėkoti „Cosma“ klubui, kuris man padėjo ruoštis. Treniruotės, stovyklos, ačiū jums už tai. Pats didžiausias „ačiū“ treneriui Martui Skrabuliui, kuris turbūt ir iš kirvio gali padaryti buratiną, kuris juda“, - kalbėjo D.Sodaitis.

Vyrų ieties metimo (F55 klasė) varžybose R.Verbavičius taip pat tapo vicečempionu. 32-ejų atletas ietį numetė 28 m 13 cm. Sėkmingiausias buvo šeštasis lietuvio bandymas. Nugalėjo serbas Milošas Zaričius (31 m 60 cm), trečiąją vietą užėmė bulgaras Georgijus Kiriakovas (28 m 3 cm).

Trečiąją vietą A.Skuja užėmė vyrų rutulio stūmimo (F46 klasė) varžybose. 26-erių lietuvis rutulį nustūmė 14 m 20 cm ir nuo čempionu tapusio vokiečio Mariaso Šulcės (Mathias Schulze) atsiliko 74 cm, o nuo antrąją vietą užėmusio ukrainiečio Dmytro Ibragimovo - 43 cm.

A.Skuja po finalo buvo susikrimtęs, kad sektoriuje nepademonstravo visų savo galimybių. Jam nepavyko apginti 2016 m. iškovoto Europos čempiono titulo šioje rungtyje.

„Atrodo, jau buvau metimą pasigavęs, bet nežinau, atrodė, kad tas rutulys per pirštus išeina. Gaila, kad nepasiekiau asmeninio rezultato, buvau nusiteikęs tai padaryti. Su asmeniniu rezultatu aš būčiau bent sidabro medalį iškovojęs. Na, bet trečia vieta irgi gana gerai“, - teigė A.Skuja.

„Šiandien buvo labai karšta, 30 laipsnių ar net daugiau. Nepaisant to, parodėme gana gerą lygį, buvome netoli asmeninio rezultato. Aišku, visada norisi geriau. Mačiau, kad Andrius irgi tą jautė sektoriuje. Jis skubėjo, nes norėjo padaryti vis geriau. Nesusivaldymas atsiliepė šiek tiek rezultatui, bet rezultatas yra gana aukštas. Turime bronzą ir džiaugiamės ja“, - pridūrė treneris Deimantas Jusys.

A.Skujos Berlyne dar laukia startas ieties metimo varžybose.

Vyrų rutulio stūmimo (F37 klasė) varžybose bronzos medaliu pasipuošė ir D.Dundzys. 26-erių mūsų šalies lengvaatletis sėkmingiausiu, antruoju, bandymu rutulį nustūmė 13 m 38 cm ir pagerino asmeninį rekordą. Nugalėjo graikas Apostolos Charitonidis (15 m 28 cm), antrąją vietą užėmė ukrainietis Mykola Žabniakas (13 m 78 cm).

Tai buvo jau penktasis Lietuvos sportininkų medalis, iškovotas Berlyne. Kaip jau rašėme, pirmąją čempionato dieną E.Valčiukas pelnė bronzą taip pat rutulio stūmimo rungtyje.

Kiti mūsų sportininkai, startavę trečiąją Europos čempionato dieną, medaliais nepasipuošė, bet buvo arti jų. Moterų šuolių į tolį (T38 klasė) varžybose 49-erių Ramunė Adomaitienė užėmė penktąją vietą. Ji nušoko 4 m 21 cm. Nugalėjo vengrė Luka Ekler (Luca Ekler, 5 m 39 cm). Primename, jog R.Adomaitienė kovojo ir disko metimo varžybose (F64 klasė) bei užėmė ketvirtąją poziciją.

Vyrų 100 metrų vežimėliais (T52 klasė) rungtyje 50-metis Kęstutis Skučas taip pat buvo penktas (19,64 sek.). Europos čempionu tapo portugalas Marijus Trindadė (Mario Trindade, 18,53 sek.).

Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai

• KATASTROFA: Tunise gausios liūtys ir potvyniai pareikalavo mažiausiai keturių žmonių gyvybių; Šiaurės rytinėje Nabulo provincijoje gelbėjimo komandos rado dviejų pagyvenusių vyrų ir dviejų jaunų moterų kūnus.
  • TRAGEDIJA: per sukilėlių ataką neramiuose Kongo Demokratinės Respublikos rytuose, Benio mieste, žuvo 16 žmonių, tarp kurių 12 civilių ir keturi kariai arba sukilėliai.

1. V.Tomkus: nuo atgimimo iki išsigimimo