Optimistinis sezono startas

(0)
Publikuota: 2017 sausio 24 10:18:06, Aistė LABINAITĖ, sportas@vakarozinios.lt
×
Pirmose sezono varžybose 50 m baseine Belgijoje Rūta Meilutytė iškovojo du aukso ir vieną bronzos medalį. EPA-Eltos nuotr.

Pirmosiose šio sezono varžybose 50 m baseine „Flanders Speedo Cup“ Belgijoje savo jėgas išbandė 10 Lietuvos plaukikų, jie iškovojo 11 medalių. Olimpinė čempionė Rūta Meilutytė pasipuošė dviem aukso ir vienu bronzos apdovanojimu. Pasak Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) prezidento Emilio Vaitkaičio, tai rodo didelį jos potencialą, kad viskas eis tik geryn ir geryn.

Mūsų šalies komandą Antverpene sudarė R.Meilutytė, Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Dominyka Rapšytė, Beatričė Kanapienytė, Tomas Sungaila, Deividas Margevičius, Darijus Astrauskas, Paulius Martinkėnas ir Agnė Šeleikaitė. O medalius Lietuvai iškovojo R.Meilutytė, D.Rapšys ir A.Šidlauskas.

Antrose oficialiose varžybose po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių startavusi R.Meilutytė triumfavo 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Finale ji finišavo per 1 min. 7,03 sek. ir įvykdė pasaulio čempionato A normatyvą (1.07,58). Ji laimėjo ir moterų 50 m plaukimo krūtine rungtį. „Auksinė žuvelė“ finišavo per 30,87 sek., artimiausią varžovę aplenkė 0,72 sek. ir vėlgi įvykdė planetos pirmenybių A normatyvą (31,22). Moterų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale R.Meilutytė (25,80 sek.) buvo trečia, o 50 m plaukimo peteliške rungtyje (27,64 sek.) liko šešta.

Vyrų 100 m plaukimo krūtine finale triumfavo A.Šidlauskas. Jis distanciją įveikė per 1 min. 0,34 sek. ir artimiausią varžovą aplenkė 1,72 sek. A.Šidlauskas šioje rungtyje įvykdė pasaulio čempionato A normatyvą (1.00,35). Lietuvis laimėjo ir vyrų 50 m plaukimo krūtine finalą. Jis finišavo per 27,89 sek. O vyrų 200 m plaukimo krūtine varžybose A.Šidlauskas iškovojo bronzos medalį. Lietuvio laikas finale - 2 min. 14,57 sek.

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale nugalėjo D.Rapšys. Jis finišavo per 1 min. 47,93 sek. Iki planetos pirmenybių A normatyvo jam pritrūko 0,2 sek. 100 m plaukimo nugara rungtyje D.Rapšys iškovojo sidabro medalį. Jis finale sugaišo 55,10 sek. Vyrų 200 m plaukimo nugara finale D.Rapšys (1.58,39) vėlgi užėmė antrąją vietą ir įvykdė pasaulio čempionato A normatyvą (1.58,55). 50 m plaukimo nugara finale D.Rapšys (25,66 sek.) taip pat liko antras, o 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale finišavo trečias (50,19 sek.).

„Visų pirma šių varžybų nereikia labai sureikšminti. Tai tiesiog vienas iš pasirengimo etapų, pirmos sezono varžybos 50 m baseine. Kaip šiam periodui mūsų plaukikų pasirodymus vertinčiau pakankamai gerai, - „Vakaro žinioms“ sakė E.Vaitkaitis. - Ypač gerai pasirodė A.Šidlauskas. Jo pasirodymas labiausiai džiugina. Čia pasaulio čempionato A normatyvas buvo net aukštesnis nei atrankoje į olimpines žaidynes. Džiugu, kad jis įvykdė tą normatyvą ir dabar galės sau ramiai rengtis pasaulio čempionatui, o ne kaip pernai, kai iki paskutinių varžybų vis mėgino tik įvykdyti normatyvą. Kalbant apie R.Meilutytės pademonstruotus laikus, reikia atsižvelgti į visą kontekstą, įvertinti visą jos darbingumą, kokioje ji dabar situacijoje. Belgijoje jos 100 m plaukimo krūtine rezultatas net geresnis nei pademonstruotas Rio de Žaneiro olimpiados finale (1 min. 7,32 sek.). Kadangi tai pirmos keturmečiame cikle varžybos, manau, tai rodo didelį jos potencialą. Kad viskas bus tik geryn ir geryn.“

Paklaustas apie R.Meilutytės sportinę formą, LPF vadovas sakė, kad tai dar tikrai nėra pats pikas. Juk vis dėlto buvo praleista pakankamai nemažai laiko ir po olimpinių žaidynių ilgokai ilsėtasi.

„Svarbiausia, kad ji nori varžytis, lenktyniauti. Dar vienas geras dalykas - kad šiose varžybose ji plaukė keturis nuotolius. Manau, tai tikrai svarbu, tuos kitus du nuotolius bent jau kaip varžybinėje treniruotėje vis tiek reikia plaukti“, - pridūrė E.Vaitkaitis.

Sausio 27 d. R.Meilutytė išvyks į treniruočių stovyklą Ispanijoje. O vasario viduryje, LPF prezidento teigimu, planuojama spaudos konferencija, kurios metu R.Meilutytė visiems turėtų pristatyti ir savo naująjį trenerį, ir savo planus, ir siekiamybes.

Dabar artimiausias olimpinės čempionės startas veikiausiai bus kovo 2-4 d. Kaune vyksiančios Lietuvos žiemos plaukimo pirmenybės. Vėliau, balandžio 8-11 d., R.Meilutytė su kitais geriausiais mūsų šalies plaukikais turėtų startuoti „Stockholm Cup“ varžybose. Tai, pasak E.Vaitkaičio, bus tarsi generalinė repeticija prieš liepos 14-30 d. Budapešte (Vengrija) vyksiantį pasaulio čempionatą.

Primename, kad pernai „Flanders Speedo Cup“ varžėsi penki šalies sportininkai - D.Rapšys, A.Šidlauskas, D.Margevičius, D.Astrauskas ir Povilas Strazdas. Jie parsivežė 4 aukso ir 2 sidabro medalius.