respublika.lt

Nors ir išretinta traumų, rinktinė žada kovą

2018 sausio mėn. 14 d. 10:49:53
Aistė LABINAITĖ, žurnalistė

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pradeda 2019 m. pasaulio čempionato atrankos varžybų kovas. Sausio 12-14 d. Klaipėdoje mūsų šalies komanda žaidžia su Izraelio, Gruzijos ir Latvijos rinktinėmis. Kelialapis į kitą atrankos etapą atiteks tik grupės nugalėtojams. Nors Lietuvos rinktinėje trūksta net kelių pagrindinių žaidėjų, vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas tiki, kad mūsiškiai tikslą pasieks. „Rinktinė nusiteikusi kautis, o tikslai, kaip visada, tik aukščiausi. Negalime sau leisti net pagalvoti kitaip, juk žaisime savų žiūrovų akivaizdoje“, - „Sporto gyvenimui“ sakė 47-erių strategas.

 

Bėdų netrūksta

Sausio 3 d. mūsų nacionalinė komanda susirinko Klaipėdoje, kur pradėjo pasirengimą planetos pirmenybių atrankai. Deja, bet šį kartą mūsiškiai kovos ne stipriausios sudėties. Dėl traumų ekipai padėti negalės Vokietijoje rungtyniaujantys Gerdas Babarskas ir Benas Petreikis, iš rikiuotės iškritęs yra ir Vilniaus „Šviesos“ lyderis Valdas Drabavičius. Po išsamesnių tyrimų Prancūzijoje paaiškėjo, kad rinktinės garbės šį kartą negins ir Jonas Truchanovičius. Jis yra vienas iš dviejų Lietuvos rankininkų, žaidžiančių pajėgiausiame Europos čempionate - Čempionų lygoje.

„Tų keturių žmonių rinktinėje šį kartą tikrai nebus. Tačiau dabar turime ir kitų rūpesčių. Treniruočių metu nedidelę traumelę patyrė Aidenas Malašinskas. Neaiški šiuo metu yra ir Luko Juškėno situacija. Taigi bėdų turime daug ir jų su kiekviena diena ne mažėja, o daugėja. Tačiau tikime, kad viskas bus gerai“, - vylėsi treneris.

A.Juškėno teigimu, su tais žaidėjais, kurie yra, rinktinės vaizdas kiekvieną pasirengimo dieną buvo vis geresnis. Tik svarbiausia, kad daugiau nebūtų jokių netikėtumų.

„Laiko pasiruošimui užteko. Jo turėjome pakankamai daug, tiek niekada neturėdavome. Tačiau, kaip visuomet, jei vienoje pusėje gerai, kitoje - blogai. Laiko yra, bet nėra tų žaidėjų, kurie turėjo būti. Tai yra didžiausia problema. Tačiau mes čia nieko negalime pakeisti ir nesiskundžiame. Tiesiog, jei galima taip pasakyti, tai mums fortūna nelabai atsukusi veidą, bet tikimės, kad ji jį atsuks rungtynių metu“, - kalbėjo strategas.

Prieš atrankos kovas Lietuvos rinktinė sužaidė vienas draugiškas rungtynes su Klaipėdos „Dragūnu“. Pergalę 41:27 šventė nacionalinė ekipa. Rinktinės strategas pripažino, kad pasirengimo etape norėjo sužaisti daugiau draugiškų rungtynių, bet nepavyko.

„Daugelis Europos rinktinių šiuo metu arba žaidžia atrankos varžybas, arba draugiškas rungtynes jau buvo suplanavę iš anksto. Varžovų ieškojome jau prieš kokius 3-4 mėnesius. Bandėme tartis su Ukrainos komanda, bet susitarti nepavyko. Kitų ieškoti jau buvo per vėlu. Dar bent vieno draugiško mačo mums tikrai reikėjo. Tos rungtynės su „Dragūnu“ tikrai buvo ne tokio lygio, kokio reikėjo. Tiesiog buvo toks pasižaidimas, jėgų patikrinimas“, - pasakojo treneris.

Nepaisant visų netekčių, mūsų rinktinės tikslas yra tik pirmoji vieta grupėje ir patekimas į kitą etapą.

„Žinoma, rinktinė nusiteikusi kautis ir tikslai - kaip visada - aukščiausi. Nieko nesikeičia. Negalime sau leisti net pagalvoti kitaip. Juk žaisime savų žiūrovų akivaizdoje. Mes turime 16 žaidėjų, aikštelėje reikalingi septyni. Taigi tas septynetas tuo metu aikštelėje turi būti visiškai atsidavęs, siekiantis mūsų užsibrėžtų tikslų. Nėra ko slėpti, tikime, kad yra galimybė užimti pirmąją vietą“, - atviravo A.Juškėnas.

Visų vienas tikslas


Kovas atrankos varžybose Lietuvos rinktinė pradės rungtynėmis su Izraelio nacionaline komanda, vėliau bus dvikovos su Gruzija bei Latvija. Nors pastaruoju metu iš visų šių šalių būtent mūsiškiai demonstruoja geriausius rezultatus, tačiau, trenerio teigimu, visos komandos atvyksta su vienu tikslu - patekti į kitą etapą.

„Manau, kad kiekviena komanda šioje grupėje yra patenkinta varžovais ir sako, jog tai yra tokia grupė, iš kurios, užėmus pirmąją vietą, galima patekti į tolimesnį etapą, - įsitikinęs A.Juškėnas. - Izraelis labai rimtai ruošiasi šioms kovoms, sužaidė daugybę kontrolinių rungtynių. Apie Gruzijos komandą neturime labai daug informacijos. Tik žinome, kad atsiunčiami pajėgiausi šios šalies žaidėjai. Jie net pasikvietė veteranus, surinko visus geriausius. Ir Latvijos rinktinė turi ne vieną rankinio žvaigždę.“

Atrankoje į 2017 m. pasaulio čempionatą Izraelis tokio pat formato varžybose iškovojo dvi pergales ir patyrė vieną nesėkmę bei grupėje užėmė antrąją vietą. Tiesa, tuomet Izraeliui burtai buvo lėmę rungtyniauti ne su pačiomis pajėgiausiomis rinktinėmis: Estija, Gruzija, Portugalija. Būtent portugalai tuomet laimėjo grupės varžybas ir pateko į kitą etapą. Gruzijos rinktinę Izraelis tada įveikė 27:19.

Įdomu tai, kad Izraelio rinktinėje mažai aukštų rankininkų ir tai šiai komandai gali būti minusas. Tik dviejų narių ūgis siekia 195 cm, tačiau ir jie ekipoje turi antraeilį vaidmenį - abiem aukštaūgiams dar tik po 20 metų ir įvarčių vilkėdami nacionalinės rinktinės marškinėlius jie dar nėra pelnę. Veikiausiai daugiausia pavojaus prie Lietuvos nacionalinės komandos vartų reikėtų tikėtis iš Izraelio kairiojo pusiau krašto Ramo Turkenitzo, kuris per 20 žaistų tarptautinių rungtynių jau yra pasižymėjęs daugiau kaip 100 kartų.

Tuo metu Gruzijos rinktinė neoficialiai yra laikoma potencialia grupės autsaidere. Praėjusios atrankos gruzinams klostėsi ne itin gerai. Atrankoje į 2017 m. pasaulio čempionatą Gruzija iškovojo vieną tašką, lygiosiomis sužaidusi su Estijos rinktine. Gruzijos rinktinė tuomet užėmė paskutinę vietą grupėje. 2018 m. Europos čempionato pirmojo etapo atrankoje jie varžėsi su estais ir Liuksemburgo rinktine. Nors namie Gruzija iškovojo pergales prieš abi rinktines, bet išvykose nusileido didesniais skirtumais ir grupėje liko paskutiniai.

Priešingai nei Izraelio rinktinėje, Gruzijos nacionalinė komanda savo sudėtyje turi net tris žaidėjus aukštesnius kaip 2 m, o ekipos lyderiai rungtyniauja užsienyje. Du iš jų šį sezoną lankėsi ir Lietuvoje. Vladimeras Rusia iš „Red Boys“ (Liuksemburgas) EHF Iššūkio taurėje rungtyniavo su Kauno KTU ekipa, o Rati Machvilidzė su „Eurofarm Rabotnik“ (Makedonija) tame pačiame turnyre kovojo su Kauno „Granitu-Kariu“.

O pagrindinė Latvijos rinktinės stiprybė yra neabejotinas lyderis - Dainis Krištopanas, kurio ūgis 212 cm. Jis yra pakankamai mobilus ir gali rungtyniauti tiek ginantis, tiek puolant. Šį sezoną Čempionų lygoje šis latvis jau yra pelnęs 33 įvarčius, o jo ekipa savo grupėje užima pirmą vietą.

Nemaža dalis kaimynų nacionalinės komandos žaidėjų yra pažįstama iš Baltijos lygos, kurioje žaidžia trys Lietuvos ekipos. Net aštuoni Latvijos rinktinės žaidėjai rungtyniauja įvairiose Vokietijos lygose. Iš viso daugiau negu pusė Latvijos komandos rankininkų rungtyniauja užsienyje.

Praėjusį pavasarį lietuviai latvius įveikė du kartus - 40:30 ir 36:23, bet tai buvo draugiškos rungtynės, o latviai tada žaidė be D.Krištopano. 2018 m. Europos čempionato atrankoje latviai savo grupėje susitiko su danais, vengrais bei olandais ir pralaimėjo visas 6 žaistas rungtynes. Praėjusioje pasaulio čempionato atrankoje latviai laimėjo visas grupės varžybas, kelią į planetos pirmenybes jiems pastojo baltarusiai.

„Bus labai įdomu kovoti su latviais. Žinant Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės istoriją, žaidžiant rankinį su latviais, labai norėtųsi, kad ji būtų kitokia“, - pridūrė treneris.

Tuo metu 2017 metų pasaulio čempionato atrankoje Lietuvos rinktinė grupėje užėmė trečią vietą, į priekį praleidusi Slovakijos bei Bosnijos ir Hercegovinos rinktines.

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė šias pasaulio čempionato atrankos varžybas žais savo žiūrovų akivaizdoje - Klaipėdoje. O juk, sakoma, kad namie ir sienos padeda. Trenerio teigimu, šis turnyras bus uostamiesčiui patikrinimas, kiek jis ir jo svečiai myli rankinį.

„O juk 2018 m. Klaipėda paskelbta sporto miestu. Tad tai bus pirmas tarptautinis renginys šiemet. Labai gaila, bet, manau, truputėlį mums trūksta reklamos, galbūt dėl lėšų trūkumo. Kaip prisibelsti iki tų klaipėdiečių širdžių? Reikia, kad jie sužinotų, jog toks turnyras vyks, kad ateitų, o visa kita pasistengsime padaryti mes. Nuobodu tikrai nebus“, - patikino A.Juškėnas.


Tvarkaraštis

Sausio 12 d.

16.30 val. Latvija - Gruzija

19.00 val. Lietuva - Izraelis

Sausio 13 d.

15.30 val. Izraelis - Latvija

18.00 val. Lietuva - Gruzija

Sausio 14 d.

14.30 val. Izraelis - Gruzija

17.00 val. Lietuva - Latvija

Parengta pagal savaitraščio „Respublika“ priedą „Sporto gyvenimas“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • NUGALĖJO: Lietuvos vyrų krepšinio lygoje (LKL) sekmadienį Klaipėdos „Neptūno“ komanda namuose 81:70 nugalėjo Utenos „Juventus“ ekipą.
  • LYGIOSIOS: atidėtose Lietuvos futbolo A lygos rungtynėse sekmadienį vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“ sužaidė lygiosiomis 2:2 su „Trakų“ ekipa.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMINISTRATORIUS

Ar jūsų seneliai be vargo naudojasi kompiuteriu ir internetu?

balsuoti rezultatai

Ar pritariate organų donorystei?

balsuoti rezultatai
reklama
darbas vadyb
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +4   +5 C

   -1   +1 C

 

   +3  +5 C

  +7  +9 C

   +7  +9 C

 

   +9  +11 C

 1-2 m/s

 1-2 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018