respublika.lt

Ne visi gali būti profesionalūs sportininkai

(0)
Publikuota: 2013 lapkričio 03 13:00:55, Aistė LABINAITĖ, pramogos@vakarozinios.lt
×
nuotr. 4 nuotr.
Gediminas Liutkus

Kiekvienas laisvalaikį įsivaizduoja savaip - kas žiūri televizorių, kas skaito knygas, kas žvejoja, kas važinėja motociklais. Dar yra milijonai veiklų, kuriomis galima užsiimti atitrūkus nuo darbų ar mokslų. 25-erių Gediminas Liutkus tam laikui išnaudoti pasirinko gatvės gimnastiką. Tai įvairūs jėgos bei ištvermės pratimai, kuriuos atliekant yra naudojamas žmogaus kūno svoris.

Mažina stresą

Pasak G.Liutkaus, gatvės gimnastika Lietuvoje išpopuliarėjo prieš 3-4 metus. O pats vaikinas tuo labiau domėtis pradėjo prieš porą metų.

„Tiesiog internete ėmė plisti vis daugiau informacijos apie tai. Buvo galima rasti vis daugiau filmuotos medžiagos, nuotraukų, pratimų“, - sakė G.Liutkus.

Šiame sporte jam labiausiai patinka tai, kad lavinama koordinacija, jėga, ištvermė. Ir tai yra geros savijautos pagrindas. „Reikia tikrai daug treniruotis norint atlikti daugumą pratimų. Tačiau galiausiai supranti, jog būtent toks pats principas galioja ir gyvenime: nori turėti daugiau - privalai sunkiai dirbti ir stengtis. Taip pat man tai yra puiki streso mažinimo priemonė. Dažniausiai sportuoju po dienos darbų vakare. Tuomet susitelkiu tik ties tuo ir viskas, kas nutiko neigiamo, užsimiršta“, - teigė 25-erių vaikinas. Pasak G.Liutkaus, kiekvienas sportas, kuriuo žmogus užsiima, turėtų ugdyti discipliną. „Juk disciplina reikalinga tam, kad sunkius bei ne visada malonius dalykus darytume su aistra, lyg jie mums keltų pasitenkinimą. Ir tai galioja ne tik sportui“, - sakė sportininkas.

Idėjų generatorius

Nors ir gatvės gimnastika atrodo gana ekstremaliai, tačiau G.Liutkui to nepakanka. O vietas, kur dar galima „rasti“ adrenalino, vaikinas puikiai žino.

„Esu tas, kuris siekia kažką įrodyti pats sau, o ne kitiems. Prieš metus paprastu dviračiu sugalvojau įveikti 163 km per dieną tik tam, jog patikrinčiau pats save. Iš Kupiškio rajono išvažiavau apie 7 val. ryte ir jau vėlai po pietų buvau Vilniuje. Sustojau tik kartą, trumpam užkąsti. Kelionė truko šiek tiek daugiau nei 9 valandas. Žinoma, kitą dieną skaudėjo kai kuriuos raumenis, tačiau viskas nublanksta prieš tą jausmą, jog atstumą vis dėlto įveikiau. Esu galvojęs apie profesionalų sportą, tačiau mano prioritetas buvo studijos bei darbas. Tačiau tai niekada nesutrukdys tiesiog tuo užsiimti dėl savęs“, - paklaustas, ką ekstremaliausio yra padaręs, pasakojo vaikinas.

O kartą mėgstantis bėgioti ir vis naujų kelių ieškantis G.Liutkus sugalvojo nubėgti Vilniaus 11 numerio troleibuso maršrutą, kurį sudaro beveik 20 km. Nors, tada ir buvo žiema, vaikinas savo užsibrėžtą tikslą įvykdė. Žinoma, tuos milijonus galvoje nuolat besisukančių beprotiškiausių idėjų ne visada pavyksta įgyvendinti. Pavyzdžiui, šią vasarą Gediminas planavo Nerimi nuo Baltojo tilto Vilniuje baidare nuplaukti iki Kauno. Tačiau atsiradus nenumatytoms problemoms su baidare, šią mintį teko atidėti. Neribotam laikui.

„Neseniai išbandžiau ir laisvo kritimo pojūtį. Šokau iš lėktuvo su parašiutu. O didžiausia mano svajonė - pakartoti savo vadovo ekstremalią 4 mėnesių kelionę per Aziją su motociklu. Manau, tai turėtų įvykti per porą metų“, - sakė vaikinas.

Nieko nekainuoja

Vaikinas, paklaustas, ko reikia norint užsiimti vadinamąja gatvės gimnastika, atsakė trumpai - tik noro.

„Vos tik išėjus į lauką galima surasti visas sąlygas, skirtas šiai veiklai. Šiuo metu beveik visuose kiemuose yra įrengtos vaikų žaidimo aikštelės. Reikia tik tvirto vamzdžio ir jau galima daryti prisitraukimus. Internete yra nemažai informacijos, kuri paaiškina, kaip pasitelkus vaizduotę galima lavinti įvairias raumenų grupes. Be to, toks užsiėmimas visiškai nieko nekainuoja, o ir viskas vyksta gryname ore. Ir, žinoma, čia nėra jokių sezonų: nesvarbu, žiema ar vasara. Su tinkama apranga galima sportuoti visada“, - įsitikinęs G.Liutkus.

Visų sporto šakų atstovai, kad ir kaip nenorėtų, būna, jog susiduria su tokiu nemaloniu dalyku kaip traumos. Pasak gatvės gimnastikos atstovo, čia kaip ir kitose sporto šakose, nutinka visko.

„Kiekviena sporto šaka kelia kažkokią riziką. Rizika susižeisti auga su paties užsibrėžtais tikslais. Esu dėkingas Dievui, jog nepatyriau didelių traumų. Užsiimdamas gatvės gimnastika labiausiai rizikuoju patirti patempimus ar gali plyšti raiščiai. Žinoma, yra visko nutikę, tačiau kiekvienas sportas padeda pažinti ir savo paties kūną, ir jo galimybes“, - sakė G.Liutkus.

Vaikinas pasakojo, jog kartą teko patirti kelio operaciją, po to, kai nukrito iš nemažo aukščio.

„Tačiau galiausiai vėl atsistoji, sukandi dantis ir įtikini save, jog tai darai ne veltui. Dažniausiai tik kažkuo rizikuodamas žmogus gali pasiekti aukštesnius tikslus“, - teigė sportininkas.

Laiko visada yra

Vaikinas apgailestavo, jog dabartinis jaunimas labiau yra linkęs užsiimti kompiuterinių žaidimų paieška nei kūno lavinimu. Nors, pasidžiaugė jis, vis dažniau vakarais gali pamatyti bėgiojančius ar aikštelėje besitreniruojančius žmones. Pats G.Liutkus per savaitę stengiasi sportuoti ne mažiau nei 4 kartus.

„Iš tikrųjų nesvarbu, ar žmogus sportuoja profesionaliai ir siekia olimpinių aukštumų, ar tiesiog tai daro dėl savęs, tiesiog tokia veikla jį atpalaiduoja. Svarbiausia yra tai, kad žmogus daro tai, kas jam patinka. Ne visi galime būti pripažinti profesionalūs sportininkai, nes save atiduodame kitai veiklai: akademinei, profesinei. Tačiau visi turime bent dalį laisvalaikio ir galime užsiimti bet kokia fizine veikla“, - sakė G.Liutkus.

Pats jis jau ne vienus metus dirba tarptautinėje personalo atrankos įmonėje, kur darbas nepasižymi aktyvia fizine veikla. Būtent todėl vaikinas džiaugiasi, jog vadovai įrengė net atskirą kambarį, kuriame darbuotojai gali pailsėti, pažaisti stalo futbolą, atlikti įvairius fizinius pratimus, kurie pagerina kraujotaką bei raumenų tonusą: „Kiekvienas darbdavys turėtų atsižvelgti į darbuotojų sveikatą, nes 8 val. „sėdimo darbo“ nėra sveika.“

Dėkingas tėčiui

Netgi būdamas vaikas G.Liutkus nenustygdavo vietoje. Vaikystėje su draugais jis eidavo į lauką ir lažindavosi, kuris daugiau prisitrauks prie skersinio. O šiandien, akivaizdu, vaikinas jau išvis nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be aktyvaus laisvalaikio.

Tačiau yra ir konkretus žmogus, kuriam G.Liutkus dėkingas už susidomėjimą sportu. Tai jo tėtis.

„Kai buvau dar mažas, jis man nuolat kartodavo, jog per dieną privalau padaryti kažkiek atsispaudimų, atsilenkimų. Mamos brolis mūsų bute net įrengė skersinį. Pamenu, kaip taupydavau kiekvieną centą, kad galėčiau nusipirkti svarmenis. Mano tėtis dirba Lietuvos krepšinio lygoje, tačiau manęs jis niekada nevertė lankyti krepšinio pamokų. Tiesiog nuolat kartodavo, jog yra privalu judėti fiziškai“, - sakė aktyvų laisvalaikį mėgstantis jaunuolis. Tačiau, G.Liutkaus teigimu, jis visada turėdavo pasirinkimo laisvę, todėl nuo mažens labiausiai domėjosi kovinėmis sporto šakomis. Labiausiai jam patiko Tailando boksas, todėl ir dabar esant galimybei pasiima bokso pirštines ir lekia su draugais pasitreniruoti į parką.

 

Parengta pagal dienraštį "Vakaro žinios"

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kiek kiaušinių suvalgote per Velykas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s