Naujoji Latvijos teniso princesėnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 06 d. 07:50:11 Perskaitė 349

Vis daugėja šansų, kad Niujorke vykstančiame atvirame JAV teniso čempionate triumfuos Latvijos sportininkė. 18-ąją vietą reitinge užimanti Anastasija Sevastova ketvirtfinalyje 6:2, 6:3 sutriuškino trečiąją pasaulio raketę amerikietę Sloun Stivens (Sloane Stephens), iki titulo jai liko tik du žingsniai. A.Sevastovos skrydis į aukštumas įspūdingas dar ir dėl to, kad prieš penkerius metus ji dėl traumų buvo apskritai pasitraukusi iš teniso.

 

Didžiausia Latvijos teniso pergalė buvo pasiekta pernai, kai Jelena Ostapenko laimėjo atvirą Prancūzijos čempionatą. Panašu, kad A.Sevastova gali perimti iš jos estafetę ir tapti pasaulinio lygio žvaigžde. Čempionės titulą gynusią S.Stivens Latvijos atstovė sudorojo per 1 val. 23 min. Savo geriausią tenisą A.Sevastova žaidžia būdama 28-erių. Prieš penkerius metus atrodė, kad jos karjera baigta, nors pradžia buvo daug žadanti.

Profesionale Anastasija tapo 2007 m., o 2010 m. ji laimėjo pirmąjį savo turnyrą ir įveikė pirmojo dešimtuko atstovę Jeleną Jankovič. Dar po metų Latvijos sportininkė pasiekė atviro Australijos čempionato aštuntfinalį, bet ją vis dažniau stabdė traumos. 2013 m. gegužę A.Sevastova paskelbė apie karjeros pabaigą. „Nutariau pasitraukti, nes buvau depresijoje. Turėjau daug problemų su raumenimis. Vos tik pasveikdavau, vėl patirdavau traumą“, - sunkius laikus prisiminė tenisininkė.

Pasitraukusi iš sporto, A.Sevastova studijavo vadybą Austrijoje, kur gyvena ir dabar. Visgi 2015 m. sausį ji pasiilgo teniso ir sugrįžo į varžybas. Atrodė, kad pertraukos lyg nebūta, nes užpernai A.Sevastova reitinge pakilo į 30-uką, pernai - į 20-uką. Kituose „Didžiojo kirčio“ turnyruose didelių pasiekimų kol kas nėra, tačiau JAV čempionate Latvijos sportininkė gąsdina favorites jau trečius metus iš eilės.

Ir užpernai, ir pernai Niujorke pavyko pasiekti ketvirtfinalį. Beje, pernai A.Sevastovą sustabdė būtent S.Stevens, taigi šiemet pasiekta pergalė buvo ir revanšas. „Trečias kartas nemelavo, bet net jei ir būčiau pralaimėjusi, vis tiek didžiuočiausi savimi“, - teigė Latvijos tenisininkė. Tai, kas jau pasiekta, gerokai viršijo lūkesčius. „Kai sugrįžau į tenisą, nekėliau sau didelių tikslų. Galvojau, kad galbūt pavyks patekti į geriausiųjų šimtuką ir pabūti jame kelerius metus“, - sakė A.Sevastova.

Pusfinalyje jos laukia akistata su šešiskart JAV čempionatą laimėjusia amerikiete Serena Viljams (Serena Williams, 26-oji pasaulio raketė). 36 metų veteranė ketvirtfinalyje 6:4, 6:3 nugalėjo čekę Karoliną Pliškovą (8). Vyrų varžybose į pusfinalį vargais negalais prasibrovė reitingo lyderis Rafaelis Nadalis. Ispanas po beveik 5 val. trukusios kovos 0:6, 6:4, 7:5, 6:7, 7:6 palaužė austrą Dominiką Tymą (Dominic Thiem, 9). Pusfinalyje R.Nadalis susitiks su argentiniečiu Chuanu Martinu del Potru (Juan Martin Del Potro, 3), kuris 6:7, 6:3, 7:6, 6:2 įveikė amerikietį Džoną Iznerį (John Isner, 11).

Situaciją komentuoja Vilniaus teniso klubo vadovas Liutauras Radzevičius:

- Daug bendrauju su Latvijos teniso federacijos vadovu ir teniso klubais, gerai pažįstu jų stiprius trenerius. Netradicinė yra ne tik Anastasijos Sevastovos, bet ir Jelenos Ostapenko biografija. Netradicinė ta prasme, kad abi jos yra iš Liepojos, abi - rusakalbės. Tai, kad jas išugdė ne Rygos olimpinis sporto centras, yra siurprizas. Jos abi pasižymi labai dideliu atkaklumu, siekia tikslo, turi vadinamąjį nugalėtojo geną.

Manęs A.Sevastovos pasiekimas nenustebino. Yra tendencija, kad pastaruoju metu vyrų varžybose vyrauja „keturi muškietininkai“. O moterų tenise to jau kurį laiką nėra. 2000 m. mačiau lūžį, kai į Martinos Hingis teritoriją atėjo Serena Viljams, belgės Kim Kleisters ir Enen Arden. Kai buvo ta karta, viskas buvo aišku, jos galėjo tik keistis vietomis. Vyrų tenise ir dabar yra aiški hierarchija. Moterų tenise visada gali laimėti S.Viljams, bet visa kita labai sparčiai keičiasi, kiekviename turnyre galima išvysti siurprizų. Todėl Latvijos tenisininkių artėjimas prie dešimtuko nestebina. Manau, po šio turnyro A.Sevastova jau bus dešimtuke.

Mums tai yra pamoka, dar vienas įrodymas, kad ne sostinėje, ne kažkurioje iš didžiųjų teniso šalių, gali atsirasti tenisininkai, taip stipriai iššokantys į viršų. Beje, Matsas Vilanderis savo laidoje pasakė, kad A.Sevastova gali netgi laimėti turnyrą. Kartais, kai ji pralaimi, kūno kalba rodo, kad ji nuleidžia galvą. Matosi patirties, kibumo stoka. Galbūt nėra ir pasaulinio lygio fizinės kondicijos, kuri leistų laikytis pirmame ketvertuke. Tačiau visa kita pas ją yra. Manau, A.Sevastovos laukia gera ateitis.

Anksčiau tenise 28 metų sportininkai buvo vadinami veteranais, bet dabar viskas pasikeitė. A.Sevastova tebėra jauna ir stipri - pats pajėgumas. Dar 2-4 metai jai gali būti labai geri. Viskas priklausys nuo to, ar nebus traumų, ir ji teisingai planuos turnyrus. Gal didesnis minusas nei amžius yra ūgis - 169 cm. Tačiau ji yra lengva, greita. Manau, A.Sevastova gali sėkmingai sužaisti ir su Serena. Ji dabar labai užsivedusi, ji pasiekė maksimumą ir nejaučia spaudimo. Laukiu labai įdomaus mačo.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net