M.Knystautui - pasaulio kariškių imtynių čempionato auksas

Publikuota: 2017 rugsėjo 24 20:03:54, Ingrida Petuchovaitė, Elta
×
nuotr. 2 nuotr.
Mantas Knystautas (k). Artūro Ševelkovo (Imtynės) nuotr.

Klaipėdoje vykusio pasaulio kariškių imtynių čempionato graikų-romėnų imtynių svorio kategorijoje iki 130 kg Lietuvos atstovas Mantas Knystautas iškovojo aukso medalį.

23-ejų metų sunkiasvoris įveikė tris varžovus, tarp kurių - dukart pasaulio čempioną bei Londono olimpinių žaidynių vicečempioną estą Heikį Nabį. Pirmajame rate M. Knystautas aiškia persvara 8:0 nugalėjo lenką Lukašą Banaką (Lukasz Banak), o finalinėje imtyje ant menčių patiesė pasaulio jaunimo čempionato prizininką armėną Edgarą Chačatrianą.

Šioje svorio kategorijoje kovojo 14 atletų.

Anksčiau aukso medalius analogiškuose čempionatuose yra iškovoję Mindaugas Mizgaitis ir Aleksandras Kazakevičius. Abu sportininkai pasaulio čempionais tapo 2014 metais JAV.

„Iki šios dienos Mantas pralaimėjo penkis pasaulio ir Europos čempionatų finalus, todėl pergalė lemiamoje kovoje Klaipėdoje atletui svarbi psichologine prasme, nes jau kvepėjo antros vietos kompleksu. Sportininkas peržengė barjerą ir įrodė, kad sugeba užbaigti pradėtą darbą“, - kalbėjo pirmasis sportininko treneris Artūras Ševelkovas.

Svorio kategorijoje iki 59 kg (11 dalyvių) kovojęs Justas Petravičius pralaimėjo būsimam čempionui iraniečiui Mohamadui Nkorbakšiui (Mohamad Nkorbakshi), tačiau vėliau įveikė rusą Ivaną Tatarinovą bei alžyrietį Laundį Abdenurą (Laoundi Abdennour) ir iškovojo bronzos apdovanojimą.

Pirmąjį medalį pasaulio kariškių čempionatų istorijoje Lietuvai iškovojo moterų imtynių atstovė. Šiaulių universiteto studentė Danutė Domikaitytė (69 kg, 7 dalyvės) nugalėjo tris varžoves bei patyrė vieną pralaimėjimą ir pasidabino bronzos medaliu.

Giedrė Blekaitytė (60 kg, 4 dalyvės) užėmė ketvirtąją vietą, o Greta Čeponytė (75 kg, 6 dalyvės) - penktąją.

Graikų-romėnų imtynėse Julius Matuzevičius (85 kg, 13 dalyvių) buvo septintas, Kristupas Šleiva (71 kg, 13 dalyvių) - devintas, Ričardas Ivanovas (66 kg, 12 dalyvių), Valdemaras Venckaitis (80 kg, 14 dalyvių) ir Vilius Laurinaitis (98 kg, 15 dalyvių) - dešimti, o Paulius Galkinas (75 kg, 13 dalyvių) - 13-as.

Laisvosiose imtynėse Edgaras Voitechovskis (86 kg, 12 dalyvių) ir Mindaugas Rumbutis (97 kg, 9 dalyviai) užėmė penktąsias vietas, Martynas Damidavičius (70 kg, 7 dalyviai) - septintąją.

Čempionate kovojo atletai iš 22 valstybių.