(0)
Publikuota: 2018 rugpjūčio 07 08:03:22, Aistė LABINAITĖ
×
Sidabriniai vaikinai - Dovydas Nemeravičius, Saulius Riteris, Aurimas Adomavičius ir Mindaugas Griškonis. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Europos irklavimo čempionate Glazge startavo penkios Lietuvos įgulos, trys iš jų užlipo ant prizininkų pakylos. Į Lietuvą vyrų porinė keturvietė bei vienvietininkas Mindaugas Griškonis parvežė sidabro medalius, o moterų porinė dvivietė - bronzą. Tačiau irkluotojai neturi kada džiaugtis apdovanojimais, po mėnesio vyks planetos pirmenybės, kuriose mūsiškiai tikisi pasirodyti dar geriau.

Dovydas Nemeravičius, Saulius Riteris (Ritter), Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius porinių keturviečių valčių klasės finale 2000 m distanciją įveikė per 5 min. 43,40 sek. ir 1,48 sek. pralaimėjo čempionais tapusiems Italijos irkluotojams (5 min. 41,92 sek.). Bronzos medaliai atiteko Lenkijos įgulai (+1,96 sek.). Lietuviai startavo nepalankiame pirmajame takelyje ir ilgą laiką buvo penkti, tačiau galingas finišas leido pakilti iki antrosios vietos.

„Lengva priprasti prie aukštų rezultatų, apdovanojimų ir lengva prie jų pripratinti kitus. Kai laimi visus startus, kaip pernai, atrodo, kad visą laiką taip seksis. Tačiau žiūrint į tai, kokia buvo varžybų pradžia ir koks buvo visas pasiruošimo sezonas, manau, šiai dienai pasirodėme tiesiog fantastiškai. Juk kartu treniruotis laiko daug neturėjome“, - teigė D.Nemeravičius.

Rugsėjo 9-16 d. Plovdive (Bulgarija) vyks pasaulio čempionatas. D.Nemeravičius įsitikinęs, kad šis mūsiškių ketvertas turi tikrai didelį potencialą, ne mažesnį nei praėjusių metų „auksinė ketveriukė“. Kaip jau rašėme, 2017 m. Lietuvos porinė keturvietė valtis tapo Europos ir pasaulio čempione. Tiesa, tuomet įguloje vietoj S.Riterio buvo Martynas Džiaugys. Pastarasis dėl traumos šį Europos čempionatą Didžiojoje Britanijoje turėjo praleisti.

Vyrų vienviečių valčių finale M.Griškonis taip pat užėmė antrąją vietą. 32-ejų lietuvis 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 50,68 sek. Čempionu tapo norvegas Kjetilas Borchas (6 min. 49,95 sek.). Bronza atiteko šveicarui Romanui Roeoesliui (6.52,06).

„Pritrūko staigumo, greičio. Norvegas buvo greitesnis, aštresnis finiše. Taigi apmaudu, nes tikėjausi laimėti. Tačiau labai malonu po dvejų metų pertraukos Europoje iškovoti medalį. Pradžia sezono man buvo labai sudėtinga. Pradžioje treniravausi keturvietėje, paskui persėdau į vienvietę, o juk skiriasi valčių greičiai, technika. Tačiau dabar, kaip mes sakome, „pramušė“. Tikiuosi, tas jausmas liks ir toliau, galėsiu tęsti pasiruošimą pasaulio čempionatui“, - sakė M.Griškonis.

M.Griškonis yra 2009, 2011 ir 2012 m. Europos čempionas, 2007 ir 2016 m. iškovojo sidabro, o 2014 m. - bronzos medalius.

„Per tą mėnesį iki planetos pirmenybių dar tikiuosi pasigerinti sportinę formą ir startuoti ten kuo geriau. Aišku, dar negaliu sakyti, kad Bulgarijoje startuosiu vienviete, juk šiemet visokių permainų vyksta. Migruojame tarp valčių. Galbūt ir gerai. Kitąmet prasidės atranka į olimpines žaidynes, norime tam pasiruošti ir startuoti ten, kur esame stipriausi. Nors man vienvietė valtis yra maloniausia. Tu esi nepriklausomas nuo kitų, atsakai pats už save. Tačiau vienam ir daug sunkiau irkluoti nei komandoje“, - atviravo M.Griškonis.

O Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė po atkaklios kovos iškovojo bronzos medalius. Lietuvės finale 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 56,54 sek. Net keturios valtys iki paskutinės akimirkos kovojo dėl pirmosios vietos, o po dramatiško finišo Europos čempionėmis tapo prancūzės (6.55,99). Antrąją vietą užėmė olandės (6.56,29). Ketvirtoje pozicijoje likusios italės nuo lietuvių atsiliko vos 0,06 sek.

„Iš dalies tai buvo sėkmės dalykas. Keturias komandas skyrė pusė sekundės. Likus 200 m dar tikėjomės, kad galime iškovoti aukso medalius. Tačiau varžovės buvo stipresnės ir greitesnės, - kalbėjo M.Valčiukaitė. - Paskutiniuose metruose šiek tiek dairėmės į varžoves, bet kai jautėme, kad tokia intensyvi kova, tai stengėmės į save koncentruotis. Kai finišavome, jaučiau, kad esame ne pirmos. Tačiau nežinojau, kelintą vietą užėmėme, nes nebuvo jokios švieslentės, klausinėjome žmonių. Ta trečia vieta kažkiek nuvylė, tikėjomės aukščiau. Nors juk ir ketvirta vieta buvo arti, tad džiaugiamės, kad vis dėlto pavyko iškovoti medalį.“

Tai pirmas šio merginų dueto, kuris kartu irkluoja antrą sezoną, suaugusiųjų čempionato medalis. Pasak M.Valčiukaitės, jis įkvepia stipriau ruoštis tolimesniems startams.

„Darome dar nemažai klaidų, kurias galime ištaisyti, potencialo dar turime. Įsitikinome, kad galime kovoti su stipriausiomis varžovėmis. Bus didelė motyvacija ruoštis pasaulio čempionatui. Turime per tą likusį mėnesį patobulėti“, - pridūrė irkluotoja.

Kiti mūsų irkluotojai grįžo be apdovanojimų. Moterų vienviečių valčių B finale Lina Šaltytė-Masilionė užėmė pirmąją vietą. Galutinėje įskaitoje jai atiteko septinta pozicija. Lietuvė 2000 m distanciją įveikė per 7 min. 47,89 sek. O vyrų pavienių keturviečių valčių klasėje Lietuvos komanda užėmė paskutinę - 12-ąją - vietą. B finale (7-12 vietos) Povilas Stankūnas, Giedrius Bieliauskas, Mantas Juškevičius bei Sauliaus Ilonis 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 18,49 sek. Iki penktoje vietoje B finale likusių serbų mūsiškiams pritrūko daugiau nei 6 sek.