Maratonininkas V.Dopolskas Europos čempionate - 20-as

2018 rugpjūčio mėn. 12 d. 15:26:27
Ingrida Petuchovaitė, Elta

Berlyne (Vokietija) besibaigiančio Europos lengvosios atletikos čempionato vyrų maratono bėgime sekmadienį Lietuvos atstovas Valdas Dopolskas užėmė 20-ąją vietą.

26-erių metų bėgikas 42 km 195 m distanciją įveikė per 2 val. 18 min. 12 sek.

V. Dopolskas vyrų maratone pakartojo geriausią lietuvių rezultatą Europos čempionatuose istorijoje bei pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą.

„Laikas nelabai tenkina, bet vieta džiaugiuosi. Labai norėjau atstovauti Lietuvai ir nepasidaviau, treniravausi. Dabar džiaugiuosi“, - komentavo V. Dopolskas.

Nugalėjo naują Europos čempionatų rekordą pasiekęs belgas Koenas Naertas - 2 val. 9 min. 51 sek. Sidabro medalį iškovojo šveicaras Tadesse Abrahamas (2:11.24), o bronzos - italas Yassine Rachikas (2:12.09).

Kitas Lietuvos atstovas 31-erių metų Remigijus Kančys finišavo 26-as (2:18.59), 33-ejų metų Ignas Brasevičius - 40-as (2:20.20), o 32-ejų metų Mindaugas Viršilas - 55-as (2:27.47).

„Šis sezonas man nebuvo pats geriausias, kankino Achilo sausgyslės uždegimas ir truputėlį trūko laiko. Džiaugiuosi, kad komandai atstovavau iki pat galo. Laikas nėra toks prastas, bet norėjau truputį geriau, - sakė R. Kančys. - Bėgant skausmų nesijautė, viskas gerai. Jau galiu treniruotis visa jėga, tačiau pusantro mėnesio be bėgimo darė įtakos“.

Tuo tarpu I. Brasevičių iš vėžių išmušė pakilusi temperatūra bei klubo skausmai, neleidę realizuoti savęs trasoje.

„Bėgimą vertinu vidutiniškai. Pasirengime nieko netrūko, labai gerai ruošiausi šiam čempionatui, bet paskutinę savaitę pakilo temperatūrą, kuri laikėsi iki šio ketvirtadienio. Dar klubas „parėjo“, trečiadienį praktiškai paeiti negalėjau. Pusę distancijos tai labai smarkiai jautėsi, ypač posūkiuose. Jaučiau pasekmes ir temperatūros, ir traumos“, - apgailestavo I. Brasevičius.

Iš 72 bėgikų 14 nefinišavo.

Komandų įskaitoje Lietuva tarp 12 šalių užėmė devintąją vietą. Nugalėjo Italijos atstovai, antrąją poziciją užėmė Ispanija, o trečiąją - Austrija.

Moterų maratoną laimėjo baltarusė Volha Mazuronok (2:26.22). Antrąją vietą užėmė prancūzė Clemence Calvin (2:26.28), o trečiąją - čekė Eva Vrabcova-Nyvltova (2:26.31).

29-erių metų lietuvė Milda Eimontė finišavo 27-a (2:38.58), o 30-metė Vaida Žūsinaitė - 43-ia (2:50.49).

Europos čempionato debiutantė M. Eimontė pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą. Beje, tai vos antras lengvaatletės maratonas karjeroje.

„Oras geras, trasa irgi labai gera, tiesiog nepasisekė, ne mano diena. Jaučiau didelę atsakomybę ir norėjau parodyti, kad esu verta būti išvežta. Tikėjausi tikrai greičiau prabėgti, norėjau bent 2 val. 35 min., tada būtų dar dar, o dabar, sakyčiau, kad komandai gėdą padariau“, - savikritiška buvo M. Eimontė.

Didžiąją distancijos dalį lietuvė bėgo viena, priekyje esančios konkurentės tolo. Nepatogumų sukėlė ir laikrodis, rodęs ne visai tikslų sportininkės greitį.

„Praktiškai visą laiką bėgau viena. Sunku, nes nejaučiau tempo, o laikrodis „grybavo“. Pasižiūriu, kad gal jau per lėtai, o laikrodis rodo, jog viskas normaliai“, - sakė M. Eimontė.

Iš 55 startavusių sportininkių finišavo 46.

Europos čempionatą mūsų šalies lengvaatlečiai jau baigė. Rinktinės taupyklėje - medaliai, kuriuos iškovojo disko metikas Andrius Gudžius (auksas) bei ieties metikė Liveta Jasiūnaitė (bronza). Penki sportininkai pateko į geriausiųjų aštuntukus: šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė (ketvirta vieta), ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė (ketvirta vieta), dar viena ėjikė Živilė Vaiciukevičiūtė (penkta vieta) bei šeštas vietas užėmę bėgikai Agnė Šerkšnienė ir Simas Bertašius.

Pasidalink: Pasidalink: Facebook

• NUGALĖJO: Italijos vyrų krepšinio čempionate sekmadienį Milano „AX Armani Exchange“ ekipa, kuriai atstovauja Artūras Gudaitis ir Mindaugas Kuzminskas, svečiuose 84:81 nugalėjo Venecijos „Umana Reyer“ klubą.
  • UŽĖMĖ: JAV studentų (NCAA) I diviziono kroso čempionate lietuvė Eglė Morėnaitė užėmė 28-ąją vietą.