L.Pelakauskas - Lietuvos reitingo lyderisnuotraukos

2017 sausio mėn. 11 d. 12:05:15 Perskaitė 487

Vilniaus kovos menų centro auklėtinis Laurynas Pelakauskas praėjusius metus užbaigė kaip geriausias šalies graplingo imtynininkas. Pirmąkart Lietuvos graplingo federacijos sudarytame reitinge vilnietis didžiule persvara aplenkė antroje vietoje likusį Laimoną Stančiką bei trečiąją poziciją užėmusį Tomą Smirnovą.

 

"Negaliu sakyti, kad labai netikėta, nes nuo pat praėjusių metų pradžios kėliau šį tikslą. Džiaugiuosi, kad įgyvendinau", - teigė sportininkas.

2016 metais L. Pelakauskas buvo laikomas pagrindiniu favoritu laimėti Europos čempionatą absoliučioje įskaitoje. Tokį tikslą kėlė ir pats sportininkas, ir Lietuvos rinktinės treneris Ričardas Piepolis.

"Jei atvirai, noras laimėti Europos čempionatą buvo didesnis nei tapti reitingo lyderiu. Gaila, kad nepavyko. Padariau tik vieną klaidą.. Ilgai apie tai galvojau ir žinau, kad dabar elgčiausi kitaip. Apskritai, man tai buvo pirmas pralaimėjimas karjeroje ne prieš mūsų komandos narį, todėl natūralu, kad reikėjo viską racionaliai apmąstyti. Vieną dalyką supratau, kad pralaimėjimas - tai dovana. Tai galimybė tobulėti. Labai norėčiau darkart susikauti su Mindaugu Veržbicku ir atsirevanšuoti jam", - pasakojo L. Pelakauskas, pridūręs, kad šiuo metu visą savo dėmesį skiria mokslams ir nėra apsisprendęs, ar tęsti sportininko karjerą.

2016 metų reitingo lydere tarp merginų tapo šakietė Auksė Kaušiūtė, tarp veteranų - klaipėdietis Ramūnas Petraitis, tarp pradedančiųjų suaugusiųjų - šiaulietis Ernestas Skapinskas, tarp 19-mečių - vilnietis Aleksas Valiukevičius, tarp 17-mečių - taip pat vilnietis Deividas Matusevičius, tarp 15-mečių - sostinės gyventojas Domantas Baranovskis, o tarp 13-mečių - Ignas Žekonis iš Šakių.

Šakietė A. Kaušiūtė aukščiausią reitingą užsitikrino po gana atkaklios netiesioginės kovos su Latvijos atstove Oksana Černikova. Trečiojoje vietoje liko jurbarkietė Roberta Karušytė.

Veteranų reitingo lyderiui R. Petraičiui pirmąją poziciją garantavo puikus pasirodymas Europos ir Baltijos čempionatuose. Jis per metus surinko 288 reitingo taškus bei beveik šimtu taškų aplenkė vilniečius Albertą Kašėtą ir Andrių Baukį.

Suaugusiųjų pradedančiųjų grupės reitingo lyderis E. Skapinskas nugalėtojo vardą užsitikrino dar rugsėjį. Jis sau už nugaros paliko vilnietį Paulių Cicėną ir klaipėdietį Simoną Simanauską.

Į arenas Lietuvos graplingo federacija savo narius pakvies jau sausio 28 dieną, kai sostinėje bus surengtas atvirasis Vilniaus čempionatas. Renginį globoja meras Remigijus Šimašius, o jame turėtų varžytis ne mažiau 300 dalyvių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net