Lietuvos vasaros biatlono čempionato medalius sportininkai dalinosi Latvijojenuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 10 d. 22:50:14 Perskaitė 257

Sekmadienį bendrojo starto lenktynėmis baigėsi atviras Lietuvos biatlono vasaros čempionatas ir Baltijos biatlono taurė.

 

Vyrų 15 kilometrų distancijoje čempionu tapo nemenčinietis Karolis Dombrovskis (šaudymas 0+0+1+0), distanciją įveikęs per 42 min. 45,2 sek.

„Džiaugiuosi, jog pavyko apginti Lietuvos vasaros čempiono titulą šioje rungtyje. Šaudykloje pavyko išlaikyti šaltus nervus ir susitvarkyti su įtampa, kurios varžybose buvo nemažai. Tai nulėmė mano beveik idealų šaudymą. Tai buvo geros kontrolinės varžybos, o jų metu nebuvo lengva - konkurencija ir įtampa jautėsi nuo pat starto linijos iki paskutiniųjų metrų. Tiesa, fiziškai dar jaučiuosi silpnai. Labai trūksta jėgos ir greičio ištvermės. Kol kas jėgų užtenka kokybiškai įveikti tik pusę distancijos“, - mintimis po finišo dalijosi čempionas.

Antras liko ignalinietis Tomas Kaukėnas (2+0+1+2), nugalėtojui pralaimėjęs 12,3 sek. Trečias finišo liniją kirto anykštėnas Vytautas Strolia (1+1+1+1), kuris nuo K. Dombrovskio atsiliko 44,1 sek.

Moterų grupėje rezultatai buvo identiški sprinto rungčiai: 12,5 kilometrų distancijoje triumfavo Natalija Kočergina, už nugaros palikusi Gabrielę Leščinskaitę.

Jaunimo grupėje pergales iškovojo Latvijos atstovai. Jaunių merginų tarpe antrą dieną iš eilės nugalėjo Raminta Dindaitė, o jaunių vaikinų grupėje nepralenkimas buvo Maksimas Fominas.

Šeštadienį vyrų 10 kilometrų sprinte čempiono titulą iškovojo T. Kaukėnas, nuotolį įveikęs per 27 min. 23,8 sek. bei šaudykloje suklydęs vos kartą.

„Šios dienos varžybos buvo išties gera treniruotė. Pats sau jokių didelių tikslų nekėliau, nes kol kas dar neturėjau intensyvių treniruočių ir iki galo nežinojau kokia pasirengimo lygyje esu. Aišku, džiugu, kad jau atsigaunu po praėjusio sunkaus ir varginančio olimpinio sezono. Pagaliau grįžta normali savijauta. Tiesa, šiandien buvo viena liūdna akimirka - nepataikiau paskutiniojo savo šūvio. Bet žinau aš savo klaidas ir kaip jas ištaisysiu. Apskritai, tai džiaugiuosi, kad tapau Lietuvos čempionu“, - po finišo sakė 13-vietą 2018 metų Pjončango žiemos olimpinėse žaidynėse užėmęs sportininkas.

Antras liko kitas olimpietis, anykštėnas Vytautas Strolia, kuris nugalėtojui pralaimėjo 36,5 sek. (šaudymas 2+1).

„Jau norėjosi varžybų, senokai jose nedalyvavome. Nesu labai patenkintas savo pasirodymu, nes klydau šaudydamas gulint. Esame neseniai grįžę iš treniruočių stovyklos aukštikalnėse, tad natūralu, kad savijauta dar nebuvo pati geriausia. Lietuvos čempionatui specialiai nesiruošėme, tad dėl rezultatų nepergyvenu. Bet jaučiu, kad pasiruošimas žiemos varžybų sezonui eina teigiama linkme“, - atviravo biatlonininkas.

Trečias tarp vyrų liko Latvijos rinktinės atstovas Robertas Slotinš, nuo nugalėtojo atsilikęs 1 min 40,6 sek. (1+3). Jaunimo vaikinų grupėje triumfavo latvis Edgaras Misė, aplenkęs lietuvį Liną Banį ir kitą Latvijos atstovą Nikitą Osipovą.

Jaunių vaikinų grupėje nepralenkiamas buvo Nikita Romanovas iš Nemenčinės.

Moterų 7,5 kilometro sprinto varžybose nepralenkiama buvo N. Kočergina, distanciją įveikusi per 27 min. 20,7 sek. (4+3). Antroji liko žGabrielė Leščinskaitė (1+2), nuo nugalėtojos atsilikusi 1 min 28,8 sek. Varžybose šį kartą nestartavo kita 2018 metų Pjončango žiemos olimpinių žaidynių dalyvė Diana Rasimovičiūtė.

Jaunimo merginų grupėje čempionės titulą iškovojo latvė Ieva Pucė, aplenkusi visaginietę Aną Jesipionok ir savo komandos draugę Juliją Matvijenko.

Jaunių merginų grupėje greičiausia buvo ignalinietė Raminta Dindaitė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net