Lietuvos ledo ritulio rinktinė nugalėjo Didžiąją Britaniją

(0)
Publikuota: 2018 balandžio 15 11:35:27, Dominykas Genevičius, Elta
×

Pasaulio ledo ritulio čempionato IB diviziono kovoms besiruošianti Lietuvos rinktinė draugiškose rungtynėse šeštadienį išvykoje 3:2 (0:0, 0:2, 3:0) nugalėjo Didžiosios Britanijos komandą.

Lietuviams įvarčius pelnė Emilijus Krakauskas (46 min.), Povilas Verenis (49) ir Markas Kaleinikovas (52).

Didžiosios Britanijos rinktinė pernai laimėjo IB divizioną, į ką šiemet nusitaikė ir lietuviai.

Dvikovoje jau žaidė Dainius Zubrus, praleidęs pirmąsias draugiškas rungtynes su Latvija ir Darius Kasparaitis, tik šeštadienio rytą atvykęs iš JAV.

Lietuviai pirmieji galėjo pasižymėti rungtynėse, kai į virpstą pataikė Paulius Gintautas. Vėliau britai perėmė iniciatyvą ir atakavo pavojingiau, tačiau pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių.

Antrojo kėlinio viduryje šeimininkai pabėgo į kontrataką ir dviese prieš vieną išmaudė lietuvių gynybą - įvartį pelnė Robertas Farmeris Maikas Hammondas (32). Kėlinio pabaigoje krito dar vienas įvartis, kai teniso judesiu netikėtai atšokusį ritulį link vartų pasiuntė, o netrukus ir dar kartą jį į vartus nukreipė Maikas Hammondas (39).

Trečiasis kėlinys tapo kone stebuklingas lietuviams. Beveik trijų šimtų lietuvių palaikomi svečiai išnaudojo kone visas progas įvarčiui pasiekti ir apstulbino ir varžovus, ir žiūrovus. Iš pradžių E. Krakauskas gudriai kyštelėjo lazdą po D. Kasparaičio perdavimo, vėliau rezultatą lygino P. Verenis, kai sulaukė puikaus Tado Kumeliausko perdavimo. Į ekstazę lietuvių emigrantus Milton Keinso arenoje pasiuntė M. Kaleinikovas, kuris pirma „iškišo“ puikų perdavimą D. Zubrui, pastarojo metimą pataisyti galėjo Arnoldas Bosas, tačiau jis pastebėjo laisvą jaunąjį M. Kaleinikovą.

Geriausiu žaidėju Lietuvos komandoje pripažintas vartininkas Mantas Armalis, ne kartą gelbėjęs savo komandą. Pagal metimus britai laimėjo 41-25.

„Neblogai vertinu savo pasirodymą. Atskridau ką tik iš JAV, lengva nebuvo. Svarbiausia, kad komanda nepasidavė, toliau bus matyti, kokia bus savijauta ir nuotaika“,- po dvikovos sakė Darius Kasparaitis.

„Jaučiuosi, kaip dvejus metus nežaidęs. Tas jautėsi. Iš savo žaidimo, tiesa pasakius, labai daug ir nesitikėjau. Aišku, ne pačios geriausios mano varžybos, bet tam ir atvažiavau anksčiau, kad priprasčiau prie greičių, žaidimo ritmo. Taip , kad procesas vyksta“, - sakė D. Zubrus.