Lietuvos ledo ritulininkai pasaulio čempionate nesunkiai nugalėjo rumunus

(0)
Publikuota: 2018 balandžio 23 21:51:11, Dominykas Genevičius, Elta
×

Kauno „Žalgirio“ arenoje vykstančio pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės turnyro antrosiose rungtynėse pirmadienį Lietuvos rinktinė 8:3 (3:1, 3:1, 2:1) nugalėjo Rumunijos komandą ir iškovojo antrąją pergalę.

Nors greiti Rumunijos ledo ritulininkai visų rungtynių metu atliko daugiau metimų į vartus nei lietuviai, bet Lietuvos rinktinės žaidėjų atakos buvo gerokai kokybiškesnės.

3-iąją min. turnyro šeimininkus į priekį išvedė Edgaras Rybakovas (rez. perd. atliko Darius Kasparaitis ir Nerijus Ališauskas), o vos po minutės skirtumą padvigubino Povilas Verenis (Tadas Kumeliauskas, Danielius Bogdziulis). 11-ąją min. antrą kartą pasižymėjo E. Rybakovas (Paulius Gintautas, D. Kasparaitis). 17-ąją min. rumunams pirmąjį įvartį pelnė Gergo Biro.

24-ąją min. lietuvių pranašumą padidino D. Bogdziulis (T. Kumeliauskas, P. Verenis), bet 29-ąją min. vėl pasižymėjo rumunas G. Biro. Vėliau Lietuvos rinktinė puolime tapo sunkiai sustabdoma. 35-ąją min. įvartį pelnė Markas Kaleinikovas (D. Zubrus), 40-ąją - Arnoldas Bosas.

Trečiajame kėlinyje dar vieną įvartį pridėjo A. Bosas (43 min., M. Kaleinikovas, D. Zubrus), taip pat pasižymėjo ir Ugnius Čižas (47 min., Jaunius Jasinevičius). Rumunams trečiąjį įvartį pelnė G. Biro (49).

Mačo pabaigoje už pavojingą žaidimą aukštai pakelta lazda 25 min. pašalinimu buvo nubaustas N. Ališauskas.

Lietuviai į vartus metė 29 kartus, o rumunai - 42. Lietuvos ledo ritulininkai „užsidirbo“ 35 baudos minutes, o Rumunijos - 6.

Geriausiais žaidėjais pripažinti G. Biro ir E. Rybakovas.

Kitose grupės rungtynėse Estijos rinktinė 2:0 nugalėjo Ukrainą, o Japonija 4:3 įveikė Kroatijos ekipą.

Po dviejų turų Lietuva turi 6 taškus, Japonija - 5, Estija - 4, Ukraina - 3, o Rumunija ir Kroatija - po 0.

Trečiadienį Lietuvos rinktinė žais su Japonija, penktadienį - su Ukraina, o šeštadienį - su Estija.

Turnyro nugalėtoja iškops į I diviziono A grupę.