Lietuvos golfo rinktinės debiutavo pasaulio čempionatenuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 10 d. 13:31:45 Perskaitė 264

Tarptautinė golfo federacija (IGF) kartu su Airijos golfo sąjunga (GUI) ir Airijos moterų golfo sąjunga (ILGU) surengė 2018 metų pasaulinį mėgėjų komandų čempionatą. IGF organizuoja tris pagrindinius golfo turnyrus - olimpinių bei jaunimo olimpinių žaidynių golfo rungtis bei pasaulio mėgėjų golfo čempionatą. Čempionatas vyko „O'Meara“ ir „Montgomerie“ golfo aikštynuose.

 

„Montgomerie“ itin sudėtingas savo atvirumu vėjui kuris laikosi labai stiprus, ilgumu - prireikia ne kartą sunkiai atakuoti ridenimo aikštelę, ir 127 giliais bunkeriais (smėlio kliūtimis), kurie sunkina galimybes žaisti gerai. Taip pat beveik kiekvienos duobutės ribas iš šonų supa iš pirmo žvilgsnio vos aukštesnė žolė, visgi joje kamuoliuką rasti beveik neįmanoma. Antrasis „O'Meara“ laukas daug uždaresnis su daugiau medžių ir miškų. Nors yra kalvotesnis, laukas trumpesnis už „Montgomerie“ ir vėjas jaučiasi ne taip stipriai. Oro sąlygos ne itin blogos, bet ir ne pačios draugiškiausios golfui, temperatūra apie 18, tačiau vėjas stiprus ir šaltas, tai daro gan didelę įtaką kamuoliuko skrydžiui“, - pasakojo Moterų rinktinės kapitonė Gilė Bitė Starkutė.

Čempionate dalyvauja golfo komandos iš viso pasaulio, šaliai atstovauja trys golfo žaidėjai, žaidžiami keturi raundai, skaičiuojami tik du geriausi kiekvieno raundo rezultatai. Abu čempionatai kartu sudaro tarptautinį golfo festivalį „World Amateur Team Championship“ , kurio metu buvo surengta iškilminga čempionatų vakarienė visiems dalyviams ir kas dvejus metus vykstantis Tarptautinės golfo federacijos susirinkimas. Šiais metais Lietuvos rinktinės pirmą kartą atstovauja šaliai šiame čempionate. Čempionatas ypač aukšto lygio ir yra laikoma, kad tai daugumai žaidėjų yra kelias į profesionalo karjerą.

Moterų pirmenybėse susirinko 57 komandos, tarp kurių ir Lietuvos atstovės Gilė Bitė Starkutė ir Saulė Jarašūnaitė. Varžybos vyko nuo rugpjūčio 29 dienos. G. B. Starkutė asmeninėje įskaitoje užėmė 111-ąją vietą, per keturis raundus surinkusi 307 smūgius. S. Jarašiūnaitė su 326 smūgiais užkopė iki 151-osios vietos. Pirmą kartą pasaulio čempionate startavusios Lietuvos merginos komandų įskaitoje užėmė 51-ąją vietą.

Nugalėjo JAV atstovės, antrąją vietą užėmė japonės, trečiąją - Pietų Korėjos sportininkės.

Vyrų varžybose dalyvavo net 72 komandos. Lietuvos atstovai Gediminas Markevičius, Mindaugas Vaičius ir Darius Momkus savo debiutinio čempionato komandų įskaitoje pasiekė 66-ąją vietą. G. Markevičius dalinosi 138-ąją vietą (301 smūgis). D. Momkus užėmė 198-ąją vietą (340 smūgių), o M. Vaičiui čempionato metu teko pasitraukti iš vieno raundo dėl nugaros problemų, tačiau savo rezultatais jis prisidėjo prie komandos pastangų iškovoti kuo geresnį rezultatą komandų įskaitoje.

Nugalėjo Danijos rinktinė, antra liko JAV, trečia - Ispanija. Danija pirmą kartą tapo pasaulio čempione, vienu smūgiu bendroje įskaitoje aplenkusi daugkartinę čempionę JAV rinktinę.

„Vien dalyvauti čempionate didžiulė garbė, turėjau tikslą patekti tarp 100 geriausių čempionate, pritrūko atrodo nedaug - po du smūgius per varžybų dieną, bet tai ir yra aukšto lygio varžybos, kiekvienas smūgis svarbus. Po varžybų prisimenu kaip įmušiau į vandens kliūtį ar nepavyko tolimas smūgis, o visa tai ir sudaro ilgą keturių dienų žaidimą, iš viso 72 duobutės golfo, stipriausi pasaulio golfo mėgėjai, bent pusė jų po metų ar dvejų - būsimi profesionalai“, - įspūdžiais dalijosi Lietuvos rinktinės lyderis G. Markevičius.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net