(0)
Publikuota: 2018 sausio 11 13:31:02
×
Alicija Ramaneckienė

Lietuvos raitelės puikiais rezultatais užbaigė tarptautinių „FEI World Dressage Challenge 2017“ varžybų seriją, kurioje dėl skirtingų grupių ir komandinės įskaitos nugalėtojų titulų visus 2017 metus varžėsi net 665 duetai iš 39 pasaulio šalių.

Ketvirtoje zonoje, į kurią pateko Lietuva, Latvija, Estija, Rusija, Rumunija, Izraelis ir Slovėnija, iš viso varžėsi 134 duetai ir komandos iš visų 7 šalių. Komandinėje įskaitoje mūsų šalies komanda, kuriai atstovavo Sandra Sysojeva su Furst, Raimonda Palionytė su Linguist G ir Barbora Jakilaitė su Quo Vadis G, užėmė pirmą vietą, leidusią bendroje „FEI World Dressage Challenge 2017“ įskaitoje pakilti net į trečią vietą tarp 39 pasaulio valstybių.

Taip pat, susumavus visų varžybų galutinius rezultatus, paaiškėjo, kad sudėtingiausioje  Viduriniojo I rungtyje individualios įskaitos ketvirtos zonos nugalėtoja tapo Lietuvos raitelė S. Sysojeva su žirgu Furst. Antrą vietą užėmė Dalia Katinaitė-Pranckevičienė su Lafontenu MG. Šioje rungtyje varžėsi 4 duetai.

Antroje pagal sudėtingumą šv. Jurgio rungtyje S. Sysojevos ir Furst duetas triumfavo antrą kartą ir užsitikrino pirmą vietą savo zonoje. Šioje rungtyje varžėsi dar dvi lietuvės – Raimonda Palionytė su Linguist G ir Viktorija Kundrotaitė su Hefaistu, kurios atitinkamai užėmė trečią ir šeštą vietas. Iš viso šioje rungtyje varžėsi 13 duetų.

Antroje suaugusiųjų grupėje aukštą ketvirtą vietą užėmė Alicija Ramaneckienė su Demi, šeštą – Raimonda Palionytė su Bavaru. Vos per žingsnį nuo dešimtuko liko Dalia Katinaitė-Pranckevičienė su Chordena MG – duetas užėmė vienuoliktą vietą. Šioje rungtyje dalyvavo 40 duetų.

Jaunių užskaitos nugalėtojais tapo Barbora Jakilaitė ir Quo Vadis G, aplenkę net 38 varžovus. Jodama antruoju savo žirgu Havanna jaunoji Lietuvos raitelė toje pačioje užskaitoje užėmė trečią vietą.

„Šios pasaulinio masto varžybos savo formatu gerokai skiriasi nuo įprastų tarptautinių ar nacionalinių varžybų, mat dažniausiai pergalę galima švęsti ir rezultatus vertinti jau varžybų pabaigoje. Tuo tarpu tai buvo visa serija varžybų, pareikalavusių sunkaus ir nuoseklaus darbo ištisus metus. Manau, mūsų šalies raitelėms puikiai pavyko šį iššūkį priimti ir su juo susidoroti“, – sakė Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidentas Gediminas Gutkauskas.

„FEI World Dressage Challenge“ varžybų formatas išsiskiria tuo, jog raiteliai gali neakivaizdžiai varžytis tarpusavyje net neišvykdami už savo šalies ribų.