Publikuota: 2019 gegužės 12 14:02:39, Ingrida Petuchovaitė, Elta
×
nuotr. 4 nuotr.
Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai išsidalijo pirmuosius sezono trofėjus. Alfredo Pliadžio nuotr.

Trakuose prasidėjo Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo taurės - D. ir Z. Survutų memorialo - varžybos. Pirmą varžybų dieną kova dėl medalių vyko 500 ir 1000 m distancijose.

Atkakliausia vyko keturviečių baidarių 500 m varžybose. Jau trečią sezoną kartu irkluojantis ketvertas - Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas bei broliai Mindaugas ir Simonas Maldoniai - sulaukė rimtos konkurencijos. Jiems iššūkį metė naujai suformuota keturvietė - Europos čempionatuose skirtingose rungtyse medalius skynę Ričardas Nekriošius, Andrejus Olijnikas ir Ignas Navakauskas bei jaunasis Lukas Šakalys.

Lietuvos taurę iškovojo A. Lanko, E. Ramanausko, S. ir M. Maldonių irkluojama keturvietė. Ji distanciją įveikė per 1 min. 24,506 sek. ir artimiausius persekiotojus aplenkė 1,603 sek.

R. Nekriošius ir A. Olijnikas užtikrintą pergalę iškovojo 1000 m dviviečių baidarių varžybose. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių finalininkai distanciją įveikė per 3 min. 35,503 sek. Antrąją vietą užėmusi Viktoro Čaplinskio ir Elvio Sutkaus pora atsiliko 1,463 sek.

Vienviečių kanojų 1000 m varžybose titulą apgynė Vadimas Korobovas. Jis distanciją įveikė per 4 min. 6,040 sek. ir antrojoje vietoje likusį latvį Robertą Lagzdiną aplenkė 1,22 sek.

Antrus metus iš eilės labai atkakli kova vyko dviviečių kanojų 1000 m varžybose. Henriko Žustauto ir Iljos Dovidovskio duetas nuotolį įveikė per 3 min. 45,541 sek. ir 1,872 sek. aplenkė praėjusių metų taurės laimėtojus Jevgenijų Kuračionoką ir Osvaldą Murzą.

Sekmadienį nuo 14 val. Trakuose prasidės 200 m finalai.

Labiausiai intriguojanti kova laukia vienviečių baidarių varžybose, kur prie starto linijos stos praėjusių metų pasaulio ir Europos vicečempionas Arturas Seja, olimpinių žaidynių prizininkas E. Ramanauskas, 2015 ir 2016 metų Europos čempionato prizininkas I. Navakauskas.

Lietuvos taurės varžybose prasidėjo ir kelialapių dalybos į Europos žaidynes, nes birželio mėnesį Minske vyksiančiose žaidynėse valstybei galės atstovauti tik vienas sportininkas. Antrą kartą vyksiančiose Europos žaidynėse Lietuvai atstovaus penkios baidarių ir kanojų irkluotojų įgulos.

Pirmosiose Europos žaidynėse Baku 2015 metais aukso medalį iškovojo kanojininkas H. Žustautas.