2018 rugsėjo 20, ketvirtadienis

Lengvaatletis K.Skučas - Europos neįgaliųjų čempionasnuotraukos

2018 rugpjūčio mėn. 25 d. 18:17:23
Ingrida Petuchovaitė, Elta

Berlyne (Vokietija) vykstančio Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato vyrų 400 m vežimėlių lenktynėse (T52 klasė) šeštadienį Lietuvos atstovas Kęstutis Skučas iškovojo aukso medalį.

50-metis lietuvis finišavo per 1 min. 8,39 sek. ir antrąją vietą užėmusį portugalą Mario Trindadę aplenkė 0,06 sek.

„Net sunku sulaikyti emocijas. Esu labai patenkintas. Važiuoti sekėsi sunkokai, padariau keletą klaidų posūkiuose. Ypač paskutiniame posūkyje reikėjo ypač didelių pastangų, kad išsitiesinčiau. Nepaisant to, ištraukiau iki galo. Buvo labai įdomios lenktynės. Su portugalu finišavome vos ne lygiai. Finiše galvojau, kad turiu atiduoti visas jėgas, kiek turiu ir varyti iki galo. Aišku, tų jėgų buvo nedaug likę, bet išsėmiau viską iki dugno“, - po finišo švytėjo K. Skučas.

K. Skučas 1500 m distancijoje iškovojo sidabro medalį, o 100 m lenktynėse ir disko metime buvo penktas.

Per žingsnį nuo antro medalio Berlyne liko Ramūnas Verbavičius. Kaunietis F55 klasės rutulio stūmimo varžybose užėmė ketvirtąją vietą. Jis rutulį nustūmė 10 m 23 cm - tai R. Verbavičiaus asmeninis rekordas. Iki bronzos lietuviui pritrūko 13 cm.

Donatas Dundzys F37 klasės disko metimo finale liko toli nuo asmeninio rekordo ir taip pat užėmė ketvirtąją vietą. Lietuvis įrankį numetė 41 m 23 cm.

Juozas Eigminas T12 klasės šuolių į tolį finale pasiekė asmeninį rekordą - 6 m 29 cm. Vis dėlto to medaliui buvo maža. Mūsų šalies atstovas liko ketvirtas.

Lietuvos sportininkai šiose „pirmenybėse iškovojo jau aštuonis medalius - du aukso, tris sidabro ir tris bronzos. Medalių lentelėje Lietuva su Švedija dalijasi 19-ąją vietą. Iš viso medalius iškovojo 35 šalių sportininkai, aukso - 26.