Kulminacijos tikisi Meksikojenuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 05 d. 06:55:10 Perskaitė 260

Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė praėjusius metus praleido be didžiojo sporto ir manė, jog sugrįžti „į trasą“ bus sunku. Tačiau šis sezonas parodė, kad nuogąstauti nereikėjo. 25-erių penkiakovininkės demonstruojami rezultatai užkabino jai Lietuvos rinktinės lyderės etiketę. „Šis sezonas buvo vienas geriausių mano karjeroje. Pasistengsiu durimis trinktelėti ir pagrindiniame sezono starte - pasaulio čempionate“, - „Vakaro žinioms“ sakė G.Venčkauskaitė-Juškienė.

 

Svarbiausios šiuolaikinės penkiakovės atstovų sezono varžybos - planetos pirmenybės - jau rytoj prasidės Meksikoje. Mūsų šalies garbę šiame čempionate gins keturi sportininkai. Trys iš jų - Lina Batulevičiūtė su treneriu Pavelu Makarovu bei Ieva Serapinaitė ir Justinas Kinderis su treneriu Daliumi Strazdu - į tolimąją Šiaurės Amerikos šalį išvyko iki starto likus maždaug porai savaičių, Lietuvoje treniruotis liko tik G.Venčkauskaitė-Juškienė.

„Galima sakyti, jog svarbiausiam sezono startui ruošiamės visus metus. Tiesa, intensyvesnes treniruotes rengti pradėjome likus mėnesiui iki varžybų Meksikoje. Treniruojamės Lietuvoje, kol kas viskas pagal planą. Nuotaikos prieš startą puikios, laukiame kelionės. Viskas gerai“, - kalbėjo G.Venč-
kauskaitė-Juškienė.

Henriko Eismonto auklėtinė, paklausta, kodėl ji, kaip kiti Lietuvos komandos nariai, nevyko anksčiau į Meksiką dėl aklimatizacijos, sakė, jog toks buvo jos ir trenerio sprendimas. Mergina nenorėjo palikti šeimos.

„Turiu šeimą. Nesinori jos palikti ilgam laikui. Per visą sezoną ir taip jau ne kartą teko atsisveikinti, juk ir stovyklų, ir varžybų nemažai buvo. Norisi pabūti su šeima“, - pridūrė penkiakovininkė.

Mergina Meksikoje dar nėra buvusi. Tačiau problemų dėl aklimatizacijos nebijo.

„Manau, viskas bus gerai. Turbūt viskas priklauso nuo to, kaip esi nusiteikęs. Galbūt nieko net nepajusime. Aklimatizacijos problemos dažniausiai pasireiškia po kelių dienų. Mes išskrisime į Meksiką rugsėjo 8 d., o kitą dieną jau lauks startas“, - pasakojo sportininkė.

Visi mūsų penkiakovininkai pasaulio čempionate jėgas išbandys tik individualiose varžybose, estafetėse nedalyvaus. Praėjusiais metais Egipte vykusiose planetos pirmenybėse Lietuvai atstovavo taip pat keturi atletai. Geriausiai iš mūsiškių pasirodė bronzos medalį iškovojęs J.Kinderis. Olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, kuriai liepos pradžioje buvo atlikta operacija ir ji šį sezoną praleidžia, tuomet liko 12-a. L.Batulevičiūtė užėmė 31-ąją, o I.Serapinaitė - 37-ąją vietas. Mišrioje estafetėje J.Kinderis ir L.Batulevičiūtė finišavo dešimti.

G.Venčkauskaitė-Juškienė pastarąjį kartą pasaulio čempionate dalyvavo 2016 m. Rusijoje ji buvo 19-a.

„Niekada prieš varžybas nekeliu sau konkrečių tikslų. Tiesiog stengsiuosi padaryti viską, ką tą dieną galiu geriausiai. Ruoštasi tikrai buvo daug. Tačiau kažkokių vietų nespėliosiu. Šiuolaikinėje penkiakovėje apskritai sunku kažką prognozuoti. Pavyzdžiui, jojimas - tokia rungtis, kur tikrai nieko nenumatysi. Priklausys nuo to, kokį žirgą gausi. Gali viskas ten gerai susiklostyti, arba priešingai - rungtis viską gali sugadinti. Dalyvaudama varžybose neskaičiuoju taškų, neseku rezultatų. Pabaigoje varžybų tik viską sužinau. Varžybų metu nesistengiu kažko analizuoti ir skaičiuoti, kas būtų, jeigu būtų. Juk būna, kad planuoji vienaip padaryti, o išeina priešingai“, - atviravo penkiakovininkė.

Kaip jau rašėme, praėjusiais metais G.Venčkauskaitės-Juškienės sportinėje karjeroje buvo pertrauka. Pernai ji tapo mama. Tiesa, į varžybas mergina sugrįžo jau 2017 m. pabaigoje.

„Esu labai laiminga ir dėkinga, kad išvis galėjau grįžti į sportą. Šis sezonas buvo vienas geriausių mano karjeroje. Dėl to labai džiaugiuosi. Toks sėkmingas sugrįžimas ir pačiai buvo netikėtas. Ypač pirmieji šio sezono startai po pertraukos labai nudžiugino. Tuomet svajojau bent į finalus patekti, o ne kartą pavyko užlipti ir ant prizininkų pakylos. Nesitikėjau, kad plaukimo ir bėgimo rezultatai taip greitai sugrįš. Kitoms reikia 1-2 metų atsigauti ir tik tada aukštesni rezultatai pasirodo. O man viskas atsitiko labai greitai. Net pačiai keista ir sunku tai suprasti“, - pripažino G.Venčkauskaitė-Juškienė.

Po pasaulio čempionato merginos dar lauks du startai. Rugsėjo 23 d. Rusijoje vyks „Kremliaus taurės“ turnyras, o 25-30 d. Vengrijoje organizuojamos pasaulio kariškių pirmenybės.

„Taigi dabar, sezono pabaigoje, pirmiausia pasistengsiu dar trinktelėti durimis pasaulio čempionate. Tada sudalyvausiu dar dviejuose startuose ir pagaliau bus ilgai lauktas poilsis, atostogos“, - sakė G.Venčkauskaitė-Juškienė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net