Juoda diena Meksikojenuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 12 d. 12:20:11 Perskaitė 240

Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato Meksikoje moterų varžybų atrankos barjeras buvo per aukštas visoms trims jose dalyvavusioms Lietuvos sportininkėms. Geriausiai iš mūsiškių atrankoje pasirodė Ieva Serapinaitė, užėmusi 20-ąją vietą. „Žinoma, esame nepatenkinti tokiais rezultatais“, - „Vakaro žinioms“ sakė Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos generalinis sekretorius Viačeslavas Kalininas. Lietuvių situaciją Meksikoje dar gali išgelbėti tik Justinas Kinderis.

 

Atrankos A grupėje 23-ejų I.Serapinaitė iš viso surinko 931 tašką. Fechtuodamasi ji buvo penkta (22 pergalės ir 11 pralaimėjimų; 243 taškai), plaukdama - šešta (2:18.56; 273), tačiau bėgdama ir šaudydama - tik 27-a (14:45.90; 415) ir iš penktosios vietos bendrojoje grupės įskaitoje smuko į 20-ąją. 25-erių Gintarei Venčkauskaitei-Juškienei atranka susiklostė visiškai nesėkmingai. Tiesa, tam turėjo įtakos ir pasimetęs bagažas su visu varžyboms reikalingu inventoriumi. Fechtuodamasi ji buvo 30-a (12/21; 173), plaukdama - 21-a (2:26.71; 257), o bėgdama bei šaudydama po trijų ratų pasitraukė iš trasos. Tad bendrojoje A grupės įskaitoje šių metų Pasaulio taurės finalo trečiosios vietos laimėtoja liko su 430 taškų ir paskutine - 34-ąja - vieta.

Trečia Lietuvos atstovė 29-erių Lina Batulevičiūtė su 863 taškais B grupėje užėmė 27-ąją poziciją. Ji buvo 31-a tiek fechtuojantis (10/21; 166), tiek plaukiant (2:32.74; 245) ir 25-a - bėgant bei šaudant (14:08.70; 452). Atrankoje dalyvavo 67 sportininkės, o į finalą pateko 36 (po 15 iš A ir B atrankos grupių bei dar 6 pagal geriausius rezultatus).

„Mus tenkintų medaliai arba dešimtukas. Tačiau mūsų merginos net į finalą nepateko, - kalbėjo V.Kalininas. - Gintarė turėjo problemų su bagažu, teko skolintis inventorių. Tikriausiai tai irgi kažkiek išmušė iš vėžių. Paskutinėje rungtyje ji labai greitai pradėjo bėgti ir po trijų ratų jau nebeturėjo jėgų, tad pasitraukė. Iš Gintarės šiose pirmenybėse buvo tikėtasi daugiausiai. Ievos bėgimas visada buvo silpnas. Paskutiniame rate ji taip pat nebeturėjo jėgų. Ten aukštikalnės, tad tam, kas silpnai bėga, dar sunkiau. Palyginus Ievos ir atrankos laimėtojos laiką, didelis skirtumas. O kas nutiko Linai, nežinau. Ji labai blogai fechtavosi.“

Kaip jau rašėme, Ieva, Lina ir Justinas į Meksiką vyko dvi savaitės iki planetos pirmenybių. Jie ten turėjo treniruočių stovyklą. O Gintarė išskrido likus dienai iki starto. LŠPF atstovo teigimu, abu pasirinkimo variantai galimi ir teisingi. Tiesiog šį kartą galbūt didžiausią vaidmenį suvaidino psichologinis faktorius.

„Žinoma, jog pasaulio čempionatuose sunku, nes suvažiuoja stipriausi sportininkai ir visi nori medalių. Tačiau esame nepatenkinti tokiais mūsiškių rezultatais. Blogai, tačiau, ką padarysi, sportas yra sportas. Mums šis čempionatas kol kas juodas. Ačiū Dievui dar turime J.Kinderį, galbūt jis išgelbės. Aišku, labai trūksta mūsų lyderės Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės“, - pridūrė V.Kalininas.

31-erių J.Kinderis pernai pasaulio čempionate iškovojo bronzą. Pasak LŠPF generalinio sekretoriaus, Meksikoje pakartoti tokį rezultatą jam bus sunku.

„Tačiau, manau, į finalą patekti jis turėtų. Justinas - patyręs, stiprus kovotojas. Jei jis pateks į geriausiųjų dešimtuką, bus labai gerai. O ten jau negali žinoti. Juk daug kas priklausys ir nuo to, kokį žirgą gausi tu, kokius varžovai. Penkiakovė toks dalykas, kur sunku kažką prognozuoti“, - pridūrė V.Kalininas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net