JAV akrobatinio slidinėjimo atstovas D.Wise'as apgynė čempiono titulą

(0)
Publikuota: 2018 vasario 22 13:06:50, Ingrida Petuchovaitė, Elta
×
JAV akrobatinio slidinėjimo atstovas D. Wiseas apgynė olimpinio čempiono titulą. EPA-ELTA nuotr.

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių akrobatinio slidinėjimo vyrų puslankio rungtyje ketvirtadienį aukso medalį iškovojo 2013 metų pasaulio čempionas amerikietis Davidas Wise'as.

27-erių metų JAV slidininkas, kuris buvo pirmas ir prieš ketverius metus Sočio žaidynėse, finale surinko 97,2 taško.

Antrąją vietą užėmė kitas amerikietis 23-ejų metų Alexas Ferreira (96,4 tšk.), trečiąją - 16-metis Naujosios Zelandijos atstovas Nico Porteous (94,8 tšk.). Tai antrasis Naujosios Zelandijos sportininkų medalis Pjongčange. Moterų snieglenčių didžiojo šuolio rungtyje taip pat ketvirtadienį bronza pasipuošė Zoi Sadowski Synnott.

Varžybas pradėjo 27 sportininkai. Finale kovojo 12 akrobatinio slidinėjimo atstovų.

Estafetėje triumfavo Baltarusijos biatlonininkės

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių biatlono varžybų moterų estafetę 4x6 km ketvirtadienį laimėjo Baltarusijos komanda.

Baudos ratų išvengusios Nadežda Skardino, Iryna Kriuko, Dzinara Alimbekava ir Darja Domračeva finišavo per 1 val. 12 min. 3,4 sek.

31-erių metų D. Domračeva tapo pirmąja biatlonininke, kuriai pavyko keturiskart tapti olimpine čempione. Baltarusė tris aukso medalius asmeninėse rungtyse pelnė prieš ketverius metus Sočio žaidynėse.

Sidabro medalius pelnė švedės Linn Persson, Mona Brorsson, Anna Magnusson ir Hanna Oeberg (+10,7 sek.), o bronzos - prancūzės Anais Chevalier, Marie Dorin Habert, Justine Braisaz ir Anais Bescond (+17,6 sek.). Šios dvi komandos taip pat išvengė baudos ratų.

Varžybose dalyvavo 18 komandų.

Vengrijos čiuožėjai pagerino olimpinį rekordą ir iškovojo aukso medalius

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių vyrų greitojo čiuožimo trumpuoju taku 5000 m estafetę ketvirtadienį laimėjo Vengrijos atstovai Shaoang Liu, Shaolin Sandor Liu, Viktoras Knochas ir Csaba Burjanas.

Vengrai finale finišavo per 6 min. 31,971 sek. ir 2,539 sek. pagerino olimpinį rekordą, kurį vasario 13 dieną pasiekė Pietų Korėjos čiuožėjai.

Tai pirmasis olimpinis greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybų medalis Vengrijos istorijoje.

Sidabro medalius iškovojo kinai Wu Dajingas, Han Tianyu, Xu Hongzhi ir Chen Dequanas (6.32,035), o bronzos - kanadiečiai Samuelis Girard'as, Charlesas Hamelinas, Charle'is Cournoyer ir Pascalis Dionas (6.32,282).

Finale kovojo ir Pietų Korėjos komanda, tačiau vienas iš jos sportininkų trasoje griuvo ir prarado viltis pakovoti dėl apdovanojimų.

Moterų varžybose 1000 m distancijoje triumfavo 20-metė olandė Suzanne Schulting - 1 min. 29,778 sek.

Sidabro medalį iškovojo kanadietė Kim Boutin (1.29,956), o bronzos - italė Arianna Fontana (1.30,656).

K. Boutin tapo antrąja sportininke, kuriai pavyko iškovoti medalius trijose asmeninėse rungtyse per vienerias olimpines žaidynes. Kanadietė pelnė bronzą 500 m ir 1500 m distancijose.

Italė A. Fontana taip pat pasipuošė trečiuoju medaliu Pjongčange. Ji triumfavo 500 m nuotolyje ir pelnė sidabrą 3000 m estafetėje.

Kinijos čiuožėjas Wu Dajing olimpinį auksą iškovojo su nauju pasaulio rekordu

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių vyrų greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybas 500 m distancijoje ketvirtadienį laimėjo kinas Wu Dajing. Tai pirmasis Kinijos atstovų iškovotas olimpinis auksas šioje rungtyje.

23-ejų metų čiuožėjas du kartus gerino pasaulio rekordą. Wu Dajing ketvirtfinalio važiavime finišavo per 39,800 sek. ir 0,137 sek. pagerino planetos rekordą, kuris nuo 2012 metų spalio 21 dienos priklausė amerikiečiui J. R. Celski. Finale Sočio žaidynių vicečempionas čiuožė dar greičiau - 39,584 sek.

Antrąją ir trečiąją vietas užėmė Pietų Korėjos atstovai - 18-metis Hwang Daeheonas (39,854 sek.) ir 21-erių metų Lim Hyojunas (39,919 sek.).

Šiaurės dvikovės komandų varžybas laimėjo Vokietijos atstovai

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių Šiaurės dvikovės - šuolių nuo didžiojo tramplyno ir slidinėjimo estafetės 4x5 km - komandų varžybas ketvirtadienį laimėjo Vokietijos atstovai Vinzenzas Geigeris, Fabianas Riessle, Ericas Frenzelis ir Johannesas Rydzekas.

Vokiečiai po šuolių nuo tramplyno rungties buvo antri, tačiau slidinėjimo varžybose pranoko iš pirmosios pozicijos startavusius austrus. Vokiečiai buvo geriausi ir asmeninėse Šiaurės dvikovės varžybose.

Vokietijos atletai Pjongčango žaidynėse iškovojo jau 13 aukso medalių - tai šalies rekordas.

Sidabro medalius iškovojo po pirmosios rungties ketvirti buvę, bet greičiausiai slidinėjimo estafetę įveikę Norvegijos sportininkai - Janas Schmidas, Espenas Andersenas, Jarlas Magnusas Riiberas ir Joergenas Graabakas. Jie čempionams pralaimėjo 52,7 sek. Norvegijos komanda prieš ketverius metus Sočyje džiaugėsi aukščiausios prabos apdovanojimais.

Austrijos atletai Wilhelmas Deniflas, Lukas Klapferis, Bernhardas Gruberis ir Mario Seidlas (+1.07,8) pelnė bronzos medalius.