respublika.lt

Irkluotoja tikisi pratęsti pergalingą tradiciją

2018 rugpjūčio mėn. 13 d. 06:48:06
Aistė LABINAITĖ

Ievos Adomavičiūtės sąskaitoje - pirmas suaugusiųjų čempionatuose iškovotas apdovanojimas. 23-ejų irkluotoja kartu su 24-erių porininke Milda Valčiukaite Europos čempionate Glazge pasipuošė bronzos medaliais. Išlaikiusios Senojo žemyno egzaminą, merginos atsigręžė į pasaulį. Po mėnesio Bulgarijoje vyks planetos pirmenybės. Pasak Europos jaunių čempionės, 2015 ir 2016 m. pasaulio jaunimo (iki 23 metų) irklavimo pirmenybių čempionės, irklavimo treniruokliais pasaulio rekordininkės I.Adomavičiūtės, dabar pasiektas rezultatas - stimulas eiti pirmyn. Negana to, Plovdivo trasa mena puikias mūsų merginų pergales.

 

Senojo žemyno irklavimo pirmenybėse Jungtinėje Karalystėje iš viso startavo penkios Lietuvos įgulos. Trys iš jų užkopė ant prizininkų pakylos. Dovydas Nemeravičius, Saulius Riteris (Ritter), Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius iškovojo sidabro medalius. Porinių keturviečių valčių klasės finale mūsiškiai 2000 m distanciją įveikė per 5 min. 43,40 sek. ir 1,48 sek. pralaimėjo čempionais tapusiems Italijos irkluotojams (5 min. 41,92 sek.). Bronzos medaliai atiteko Lenkijos įgulai (+1,96 sek.).

Dar vieną sidabrinį apdovanojimą į Lietuvą parvežė Mindaugas Griškonis. Vyrų vienviečių valčių finale 32-ejų mūsų irkluotojas 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 50,68 sek. Čempionu tapo norvegas Kjetilas Borchas (6 min. 49,95 sek.). Bronza atiteko šveicarui Romanui Roeoesliui (6.52,06).

O M.Valčiukaitei ir I.Adomavičiūtei po atkaklios kovos teko tenkintis trečiąja pozicija ir bronzos medaliais. Lietuvės finale 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 56,54 sek. Net keturios valtys iki paskutinės akimirkos kovojo dėl pirmosios vietos, o po dramatiško finišo Europos čempionėmis tapo prancūzės (6.55,99). Antrąją vietą užėmė olandės (6.56,29). Ketvirtoje pozicijoje likusios italės nuo mūsiškių atsiliko vos 0,06 sek.

Kiti mūsų irkluotojai grįžo be apdovanojimų. Moterų vienviečių valčių B finale Lina Šaltytė-Masilionė užėmė pirmąją vietą. Galutinėje įskaitoje jai atiteko septinta pozicija. Lietuvė 2000 m distanciją įveikė per 7 min. 47,89 sek. Šioje rungtyje iš viso dalyvavo tik devynios sportininkės, todėl B finale varžėsi vos trys. Lietuvos irkluotoja aplenkė Izraelio atstovę Nurit Bezdesky (7.57,05) ir latvę Zanę Putniną (8.11,00). O vyrų pavienių keturviečių valčių klasėje mūsų šalies komanda užėmė paskutinę - 12-ąją - vietą. B finale (7-12 vietos) Povilas Stankūnas, Giedrius Bieliauskas, Mantas Juškevičius bei Saulius Ilonis 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 18,49 sek. Iki penktoje vietoje B finale likusių serbų mūsiškiams pritrūko daugiau nei 6 sek. B finalą laimėjo Vokietijos irkluotojai (6 min. 6,66 sek.).

- Tapote Europos čempionato prizininkėmis, ar jau atslūgo bronzinės emocijos? Kaip vertinate savo pasirodymą pirmenybėse? - „Sporto gyvenimas“ paklausė Ievos Adomavičiūtės.

- Medalių nuotaika jau nebegyvename. Visą laiką pasidžiaugi tą dieną, o kitą dieną vėl viską pradedi iš naujo. Reikia toliau treniruotis ir žiūrėti į kitas varžybas, galvoti apie pasaulio čempionatą.

Kalbant apie Europos čempionato finalą ir ten pademonstruotą laiką, tai jis tikrai nebuvo rekordinis, tačiau ir nebuvo prastas. Tiesiog oro sąlygos buvo sudėtingos, pūtė šoninis vėjas, tad ir pasirodymą sunku vertinti. Tačiau, manau, irklavome gerai. Abi buvome gana patenkintos tuo, kaip irkluojame. Tiesa, finiše šiek tiek pritrūko, tačiau čia turbūt daugiau buvo sėkmės dalykas. Tarp keturių komandų skirtumai buvo labai maži, tad nėra ko kaltinti. Galėjome būti ir pirmos, ir ketvirtos.

- Su kokiais lūkesčiais vykote į Senojo žemyno pirmenybes. Jie buvo didesni nei pavyko įgyvendinti?

- Manėme, kad Olandijos irkluotojos bus lyderės. Jos laimėjo pirmąjį pasaulio taurės etapą Belgrade (Serbija) birželio pradžioje. Tose pirmosiose sezono varžybose, kai su jomis lenktyniavome, atsilikome 2,5-3 sek., o dabar skirtumas buvo daug mažiau nei sekundė. Manau, mes tikrai patobulėjome ir buvo smagu, kad turime galimybę jas net aplenkti. Per pirmas varžybas jos atrodė neįveikiamos, o dabar pamatėme, kad tikrai galime jas ir aplenkti, ir paspausti. Tačiau turbūt Europos čempionate labiausiai nustebino prancūzės. Anksčiau gan lengvai jas aplenkdavome, šį sezoną jos nelabai aukštus rezultatus rodė.

- Ar apmaudu, kad nepavyko užlipti ant aukštesnio prizininkių pakylos laiptelio?

- Žinoma, apmaudu. Tikrai labai gaila. Dar kai žiūrėjau finalo vaizdo įrašą, atrodė, jog tiek nedaug trūko. Tačiau žinau, kad padarėme viską, ką galėjome tai dienai. Bent jau aš asmeniškai tą dieną daugiau jau nežinau, ar galėjau iš savęs išspausti. Likus 100 m iki finišo, nieko nebejaučiau, buvo tamsu akyse. Taigi per treniruotes turime tą finišą kažkaip pagerinti, kad dar kartą taip neatsitiktų. Tai mums buvo gera pamoka.

- Tačiau vis dėlto džiugu, kad medalis bronzinis, nes galėjo būti ir „medinis“.

- Tikrai taip. Kai finišavome, nežinojome, kelintą vietą užėmėme. Visų keturių valčių irkluotojos dairėsi ir galvojo, kokia pozicija joms atiteko, kas laimėjo, o kas liko ketvirtos. Skaudu, kad nelaimėjome, tačiau būtų dar skaudžiau, jei būtume likusios ketvirtos.

- Su Milda jums tai pirmas suaugusiųjų čempionatų medalis. Ar jis suteikia daugiau motyvacijos, įkvepia tolesniems darbams?

- Šis rezultatas - didelis stimulas eiti pirmyn ir žinoti, kad dar yra kur tobulėti. Man apskritai čia pirmas Europos čempionato medalis ir mūsų kartu su Milda pirmas dvivietėje Senojo žemyno pirmenybių medalis. Tikrai jis pridėjo motyvacijos. Nesvarbu, kokios spalvos medalis, tačiau, kai jis pirmas, jis įkvepia. Žinome, kad galime siekti daugiau, geresnių rezultatų, galime turėti medalių. Esame laimėjusios trečiąją vietą Belgrade pasaulio taurės etape. Tačiau ten tikrai nebuvo susirinkusios visos stipriausios irkluotojos. Ten buvo sezono pradžia, tad tas medalis ne tiek daug reiškia kaip Europos čempionato. Suaugusiųjų varžybose tai kol kas svarbiausias mano karjeros apdovanojimas. Tikėkimės, kad tik kol kas. Būti trečiomis Europoje tikrai neblogas rezultatas.

- Rugsėjo 9-16 d. Plovdive vyks pasaulio suaugusiųjų irklavimo čempionatas. Kokias perspektyvas matote ten, ar užteks mėnesio pasiruošti svarbiausiam sezono startui?

- Sunku kažką pasakyti. Pavyzdžiui, pasaulio taurės etapai vykdavo kas mėnesį. Ten vieną mėnesį vienos buvo lyderėmis, kitą - kitos. Buvę lyderiai po mėnesio jau nebeiškovodavo medalių. Žinoma, šių etapų negalima lyginti su planetos pirmenybėmis. Tačiau, nežinau, kiek per tą likusį mėnesį mes patobulėsime, kiek varžovės patobulės. Nors jaučiame, kur dar reikia padirbėti, pasitempti. Stengsimės, dirbsime ir žiūrėsime, kaip pavyks.

- Esate trečios Europoje, pernai pasaulio čempionate JAV užėmėte ketvirtąją vietą, ko tikitės Bulgarijoje?

- Nežinau. Tačiau ta trasa man yra labai sėkminga. 2012 m. su Milda laimėjome pasaulio jaunių čempionatą, 2015 m. laimėjau vienviete pasaulio jaunimo čempionatą ten, dabar vėl po trejų metų grįžtame į Plovdivą. Žiūrėsime, kaip seksis, tikiuosi pratęsime gražią tradiciją toje trasoje. Sunku kažką prognozuoti, tačiau kovosime, bandysime padaryti viską, ką galime geriausiai. Nors, žinoma, bus sunku. Prisidės pajėgios Naujosios Zelandijos, JAV, Kanados irkluotojos. Naujosios Zelandijos atstovės jau antrus metus yra lyderės, niekas dar jų nėra aplenkęs. Tačiau, manau, nėra nieko neįmanomo. Stengsimės ir kovosime iš visų jėgų.

- Su Milda antrą sezoną kartu kovojate suaugusiųjų varžybose. Kaip vertinate tuos metus, ar jau pagaliau pavyko susiirkluoti?

- Padirbėti dar tikrai daug kur reikia, ypač iš techninės pusės. Esame skirtingos, tad gan sunku būna susiderinti. Kai jaučiame viena kitą, kai susideriname, yris būna geras, valtis gerai slysta. Tačiau ne visada tai pavyksta. Iš techninės pusės tikrai turime kur tobulėti. Taip pat ir fiziškai dar galime daugiau sustiprėti. Tai ir bandysime padaryti, pasaulio čempionatui ruošimės Lietuvoje, Trakuose.

- Viliatės, jog pavyks pasiekti sportinės formos piką būtent pagrindiniam startui, planetos pirmenybėms?

- Šiuo metu tikrai nesijaučiu, kad esu pike. Yra daug kur tobulėti. Manau, užtruks, kol pasieksiu aukščiausią sportinės formos tašką. Žiūrėsime, kaip forma atrodys prieš pasaulio čempionatą. Būna, sportininkės pradeda sezoną ir parodo tikrai gerus rezultatus, o baigiantis sezonui pradeda lėtėti. Pavyzdžiui, olandės. Nežinau, ar mes pagreitėjome, ar jos sulėtėjo, tačiau skirtumą nuo pirmųjų sezono varžybų sugebėjome sumažinti. Manau, į sezono pabaigą mes tik tobulėjame ir greitėjame.

- Šiais metais irklavimo rinktinėje netrūksta permainų, kiekvienam startui keičiamos daugumos įgulų sudėtys. Nebijote, kad ir jus eksperimentuodami treneriai gali išskirti?

- Buvome dvi merginos, dabar dar grįžo L.Šaltytė-Masilionė. Kol kas šį sezoną užtikrintai irkluojame dvivietėje, tad nelabai yra ką keisti. Mus permainos nelabai liečia. Kitą sezoną žiūrėsime, kaip bus. Negaliu pasakyti, čia ne mes sprendžiame, sprendžia treneriai. Galbūt kitą sezoną atsiras naujų irkluotojų merginų, kurios bus stiprios ir labai gerai irkluos. Tačiau kol kas galvojame tik apie dvivietę.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • TRENERIS: Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo jaunimo sistemą sustiprins treneris Arvydas Gronskis.
  • INAUGURACIJA: penktadienį įvykusias prezidento Gitano inauguracijos iškilmes per LRT TV stebėjo 25,3 proc. visų televizijos žiūrovų.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar Lietuva turi tikrų politikų?

balsuoti rezultatai

Ar džiaugiatės atvėsusia vasara?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +14 C

 +11 +12 C

 

 +11 +13 C

+20 +23 C

 +18 +20 C

 

 +19 +21 C

 0-3 m/s

 0-4 m/s

 

 0-4 m/s

 

USD - 1.1269 PLN - 4.2622
RUB - 70.5998 CHF - 1.1071
GBP - 0.8987 NOK - 9.6223
reklama
Ūkis
reklama
Sveikata ir grožis