Geriausias čempionatas istorijoje

2018 rugpjūčio mėn. 14 d. 07:39:11
Arūnas ABROMAITIS

Vienas auksas, viena bronza, 17-oji vieta medalių įskaitoje ir dar penkių sportininkų patekimai į geriausiųjų šešetukus - tokį kraitį Lietuvos lengvaatlečiai sukaupė Europos čempionate Berlyne. Skaičiai rodo, kad mūsų šalies delegacijai tai buvo pačios sėkmingiausios Europos pirmenybės. Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentą Eimantą Skrabulį džiugina ir tai, kad sportininkai buvo jauni, o pasižymėti pavyko įvairiose rungtyse.

Vokietijos sostinėje varžėsi 49 valstybių lengvaatlečiai, į medalius pretendavo ir nepriklausomi atletai iš Rusijos. Konkurencija buvo didelė, bet lietuviai iš čempionato parsivežė du apdovanojimus. Prie disko metiko Andriaus Gudžiaus aukso ieties metikė Liveta Jasiūnaitė penktadienį pridėjo bronzą. Tai leido Lietuvos komandai užimti 17-ąją vietą medalius pelniusių valstybių įskaitoje. Palyginimui, Estijos delegacija Berlyne tenkinosi vienu bronzos medaliu, latviai liko be apdovanojimų.

Ką reiškia du medaliai, leidžia įvertinti žvilgsnis į Europos čempionatų istoriją. Po Nepriklausomybės atkūrimo mūsų lengvaatlečiai juose dalyvavo dešimtą kartą. Iškovoti du medalius pavyko tik 2012 m. Helsinkyje (Suomija). Tačiau 2012-ieji buvo olimpiniai metai, stipriausiems sportininkams labiau rūpėjo žaidynės, o ne Europos čempionatas. Be to, Helsinkyje lietuvių sąskaitoje buvo sidabras ir bronza. Šįkart yra ir auksas. Europos čempionais Lietuvos lengvaatlečiai nebuvo tapę nuo 2006 m., kai disko metimo sektoriuje triumfavo Virgilijus Alekna.

Pasak E.Skrabulio, sėkmingas pasirodymas nebuvo netikėtas: „Formuodami komandą ir išlydėdami ją į čempionatą tikėjomės kažko panašaus. Komanda buvo nemaža, nors galėjo būti ir dar didesnė, bet šiek tiek sumažėjo dėl traumų. Be to, kad komanda buvo gausi, ji buvo ir kokybiška. Ir labai jauna. Tai buvo turbūt pati jauniausia mūsų komanda iš visų buvusių. Įvyko kartų kaita. Ji tebevyksta, komandoje atsiranda 18 ar 20 metų sportininkai. Kai kam Europos čempionatas buvo kovos krikštas. Išlydėdami komandą, garsiai nesakėme, bet tikėjomės, kad gali būti taip gerai, o prie labai didelės sėkmės - galbūt ir dar truputį geriau. Truputis yra riba tarp 2 ir 3 ar 4 medalių“.

Iki 3 ar 4 medalių trūko išties nedaug. Penktadienį Airinė Palšytė liko ketvirta šuolių į aukštį varžybose. Savaitgalį pasižymėjo Lietuvos ėjikės. 20 km nuotolio varžybose Brigita Virbalytė užėmė ketvirtąją, o Živilė Vaiciukevičiūtė - penktąją vietas. Brigita finišavo per 1 val. 27 min. 59 sek. ir pagerino Lietuvos rekordą. Iki bronzos medalio jai trūko 29 sek. Živilė 20 km nuėjo per 1 val. 28 min. 7 sek. ir pasiekė naują Lietuvos jaunimo (iki 23 metų) rekordą.

Į geriausųjų šešetukus pateko dar du mūsų lengvaatlečiai. Penktadienį 1500 metrų bėgime šeštas finišavo Simas Bertašius. Šeštadienį šeštąją vietą 400 metrų bėgimo finale užėmė Agnė Šerkšnienė. Ji nuotolį įveikė per 51,42 sek. „Pasirodymą vertinu gerai, man tai buvo pirmas finalas. Sakiau, kad nenorėčiau būti paskutinė ir nenorėčiau būti ketvirta. Kodėl toks rezultatas? Nežinau, galbūt per greitai bėgau pradžią, bet toks ir buvo planas - rizikuoti“, - sakė A.Šerkšnienė. Šią vasarą bėgikė pasiekė Lietuvos rekordą - 50,99 sek. Visgi net ir tokio rezultato nebūtų pakakę medaliui iškovoti.

Taigi turime net septynis sportininkus, patekusius į geriausiųjų šešetukus. Finale varžėsi ir Edis Matusevičius, ieties metimo rungtyje užėmęs dešimtąją vietą. Aštuonių lietuvių dešimtukuose iki šiol dar niekada nebuvo.

„Svarbu ir tai, kad yra tikrai nemažas rungčių diapazonas. Pavyzdžiui, kada paskutinį kartą lietuvis Europos čempionato finale bėgo 1500 metrų? Tokio lygio bėgiko kaip S.Bertašius neturėjome turbūt nuo Jono Pipynės laikų, šešis dešimtmečius. Ne tik Simas, bet ir jo tėvai tuo metu dar turbūt nebuvo gimę. Kada medalį Europos čempionate iškovojo Lietuvos ieties metikė? Kada tokį lygį pasiekė ėjikės, kada mūsų sprinterė taip bėgo 400 metrų? Mūsų komanda nėra vienos rungties komanda. Turime jaunus žmones, diapazonas yra platus. Įrodėme, kad lietuviai gali kautis su stipriausiais Europos lengvaatlečiais įvairiose rungtyse - toks yra ilgo darbo rezultatas“, - pasirodymą įvertino E.Skrabulis.

Paskutiniais Lietuvos atstovais Europos čempionate tapo maratono bėgikai. Vyrų varžybose startavo net keturi lietuviai, o geriausiai pasirodė Valdas Dopolskas. 42 km 195 m distanciją įveikęs per 2 val. 18 min. 12 sek., jis užėmė 20-ąją vietą. V.Dopolskas pakartojo geriausią lietuvių maratonininkų vyrų pasiekimą Europos čempionatuose ir pasiekė geriausią šalies sezono rezultatą.

Remigijus Kančys finišavo 26-as (2:18.59), Ignas Brasevičius - 40-as (2:20.20), o Mindaugas Viršilas - 55-as (2:27.47). Komandų įskaitoje Lietuva tarp 12 šalių užėmė devintąją vietą. Iš viso varžybose dalyvavo 72 bėgikai, 14 iš jų nepasiekė finišo.

Moterų maratone Milda Eimontė užėmė 27-ąją (2:38.58), o Vaida Žūsinaitė - 43-iąją (2:50.49) vietas. Europos čempionato debiutantė M.Eimontė pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą. Maratoną ji bėgo tik antrą kartą per savo karjerą. Varžybose dalyvavo 55 sportininkės, finišą pasiekė 46.

Pasidalink:
Pasidalink: Facebook

• KALĖJIMAS: trečiadienį iškilmingai buvo atidarytas naujas Talino kalėjimas, skirtas 1208 kaliniams; kalėjime - 512 kamerų vyrams ir 92 kameros moterims.
  • NELAIMĖ: Lingailių kaime, kelyje Šiauliai-Pakapė, automobilis partrenkė kelkraščiu ėjusį 61 metų vyrą, kuris nuo patirtų sužalojimų mirė vietoje.