Geležinę gynybą demonstravęs „Kaunas Hockey" - per žingsnį nuo triumfo

(0)
Publikuota: 2021 vasario 06 22:38:28, hockey.lt inf.
×
Rungtynių akimirka. Igno Jakučio nuotr.

Lietuvos ledo ritulio čempionate įvyko paskutinė šiame reguliariajame sezone dviejų lygos lyderių akistata.

Šeštadienio rungtynėse Kaune savo gynyba varžovus surakinusi „Kaunas Hockey" komanda 3:0 palaužė Vilniaus „Hockey Punks" ekipą. Laimėję šias rungtynes kauniečiai įgijo pranašumą tarpusavio akistatose ir žengė itin svarų žingsnį link pirmosios vietos reguliariajame sezone.

Po šio rungtynių „Kaunas Hockey" susigrąžino pirmąją poziciją lygoje tašku aplenkdami „pankus". Negana to, per kauniečiai yra sužaidę dvejomis rungtynėmis mažiau nei jų oponentai, tad net ir dukart suklupę vis tiek neprarastų pirmosios pozicijos.

Rungtynių pradžia šeimininkams buvo nelengva: jau antrąją rungtynių minutę kauniečiai užsidirbo pražangą, o vos ją neutralizavę Kauno atstovai vėl sėdosi ant nubaustųjų suolelio. Visgi, abu kartus „Kaunas Hockey" specialiosios pajėgos nenuvylė ir neutralizavo šias situacijas.

Pirmajame kėlinyje netrūko kietos kovos ir savo progų turėjo abi komandos, bet įvarčių pelnyta nebuvo. Kėlinį itin pavojingu išpuoliu dviese prieš vieną užbaigė „Kaunas Hockey" atstovai, tačiau ir tąkart atakos pabaigoje pritrūko tikslumo.

Komandų įvarčių badą įpusėjus antrajam kėliniui nutraukė „Kaunas Hockey" legionierius Pavelas Pravilo. Puolėjo galingas šūvis į viršutinį vartų kampą nepaliko jokių vilčių svečių vartininkui Simui Baltrūnui (27:30, rez. perd. Kirillas Danilenko).

Po kelių minučių kauniečių persvara padvigubėjo. Varžovų zonoje ritulį perėmusio Ylia Malashkevichiaus pirmąjį metimą Simas Baltrūnas atrėmė, bet po kelių kauniečiams palankių rikošetų ritulys galiausiai atsidūrė vartų tinkle (32:59).

Į nemalonių situaciją pasiųstiems „Hockey Punks" atstovams teko vis dažniau leisti laiką prie savo vartų, o jų pačių išpuoliams trūkdavo tikslumo. Galiausiai rimtą vartų šturmą jiems pavyko surengti jau pačioje rungtynių pabaigoje, vartininką pakeitus šeštuoju aikštės žaidėju, bet Artūras Pavliukovas ir toliau buvo nepramušamas.

Paskutinę minutę užfiksuotas nemalonus epizodas, kai po varžovo kieto veiksmo į bortą trenkėsi ir ilgai ant ledo gulėjo „Hockey Punks" atstovas Ilya Zheltakovas, o komandos draugą puolęs ginti Aliaksejus Kuveka sukėlė muštynes su šį veiksmą atlikusiu Luku Žukausku. Už šiuos veiksmus abu žaidėjai rungtynes užbaigė sėdėdami ant nubaustųjų suolo.

Rungtynių pabaigoje „Kaunas Hockey" puolėjui P. Pravilo pavyko pelnyti ir savo antrąjį įvartį, kai jis pirmasis atsidūrė varžovų zonoje ir pasiuntė ritulį į tuščius vartus (59:50, rez. perd. Egidijus Binkulis).

„Kaunas Hockey" treneris Petras Nausėda po rungtynių pripažino, jog ši pergalė jo auklėtiniams buvo labai svarbi bei pagyrė komandą už puikiai išpildytas užduotis.

„Rungtynės buvo geros, vyravo dideli greičiai, žaidėme prieš stiprų oponentą. Buvome stipriai motyvuoti, ruošėmės šioms rungtynėms, nes paskutiniai susitikimai nesusiklostė taip, kaip mes norėjome. Daug analizavome oponentus ir skyrėme daug dėmesio mažesniems momentams, kuriuos atidirbinėjome prieš šias rungtynes. Labai džiaugiuosi, jog tai suveikė ir mes buvome verti pergalės.

Puikiai rungtynėse žaidė vartininkas ir visi žaidė sėkmingai savo pozicijose atnešę mums pelnytą pergalę. Pergalė buvo labai būtina: visi žaidėjai tai suprato. Po dviejų pralaimėjimų prieš „pankus" jie nepalūžo, o šis triumfas padės dar labiau pagerinti emocinę būklę."

„Hockey Punks" strategas Mindaugas Kieras po rungtynių neliko nepaisant pralaimėjimo, liko patenkintas demonstruota kova, tačiau pripažino, jog varžovai buvo šviežesni.

„Šios rungtynės buvo labai kovingos ir panašios į atkrintamąsias varžybas. Kiekviena detalė sprendė labai daug. Mes savo progų įvarčiams neišnaudojome ir todėl toks vaizdas buvo iki pat paskutinės rungtynių minutės. Varžovai taip pat atrodė ir šviežesni, o mums šiek tiek to trūko. Žaidėme rungtynes, vėliau turėjome dvi treniruotes ir atrodėme pavargę, tad galbūt vienos iš jų daryti nereikėjo. Visgi, nepaisant pralaimėjimo, komandos žaidimu esu patenkintas: kovėmės iki galo, galėjome pelnyti įvartį ir žaisdami 6 prieš 5, bandydami lyginti rezultatą.

Po dviejų praleistų įvarčių trečiajame kėlinyje kiek keitėme taktiką palikdami puolėjus aukščiau ant ledo, bandydami jiems kaip įmanoma greičiau perduoti ritulį. Bet pirmiausia norėjosi greičiau pasiekti įvartį, kad jis padėtų rasti daugiau jėgų likusiai kovai, o to padaryti nepavyko."