„Ferrari“ planai trasose sugriuvo kaip kortų namelisnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 04 d. 06:15:49 Perskaitė 388

„Mercedes“ komandos lyderis britas Luisas Hamiltonas (Lewis Hamilton) žengė labai didelį žingsnį gindamas „Formulės 1“ čempiono titulą. Jis triumfavo 14-ajame etape - Italijos „Grand Prix“ lenktynėse, nors prieš startą atrodė, kad visi koziriai yra „Ferrari“ pilotų rankose. L.Hamiltono persvara bendrojoje įskaitoje padidėjo iki 30 taškų.

 

Italija yra „Ferrari“ teritorija, todėl šios komandos lenktynininkai Monsos trasose galėjo jaustis kaip namie. Visgi šeimininkais jie jautėsi tik kvalifikacijoje, joje suomis Kimis Raikonenas (Kimi Raikkonen) užėmė pirmąją, o vokietis Sebastianas Fetelis (Sebastian Vettel) - antrąją vietas. Planai pradėjo griūti jau lenktynių pradžioje, kai S.Fetelis kliudė L.Hamiltono bolidą. Britui tai nesutrukdė, o vokiečiui teko pasikeisti priekinį sparną ir jis nusirito į rikiuotės galą.

Lenktynių lyderiu tapo K.Raikonenas, bet jis anksčiau už L.Hamiltoną pasikeitė padangas, o šis sprendimas nepasiteisino. L.Hamiltonas neleido varžovui nutolti ir 45-ajame rate, kai suomio padangos jau buvo nusidėvėjusios, jį aplenkė. K.Raikonenas finišavo antras, olandas Maksas Verstapenas (Max Versttapen, „Red Bull“) - trečias. Visgi teisėjai skyrė M.Verstapenui 5 sek. baudą, dėl to jis nusirito į penktąją poziciją. Į trečiąją vietą pakilo suomis Valteris Botas (Valtteri Bottas, „Mercedes“), į ketvirtąją - S.Fetelis.

Teisėjai nuliūdino ir „Haas“ lenktynininką prancūzą Romeną Grožaną (Romain Grosjean). Šis finišavo šeštas, bet buvo diskvalifikuotas dėl to, kad bolidas neatitiko taisyklių. „Haas“ pareiškė, kad pateiks apeliaciją.

Pakilimas iš rikiuotės galo į ketvirtąją vietą bent šiek tiek pataisė nuotaiką S.Feteliui, tačiau kovoje dėl čempiono titulo jo šansai vis mažėja. Likus septyniems etapams (iš 21), vokietis turi 226 taškus, o L.Hamiltonas - jau 256. Brito neįmanoma pasivyti per vienerias lenktynes. 15-asis etapas Singapūre vyks rugsėjo 16 d.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net