Eksperimentai irkluotojų valtysenuotraukos

2018 gegužės mėn. 31 d. 12:10:44 Perskaitė 1019

Praėjusiais metais Lietuvos vyrų porinė keturvietė laimėjo visas varžybas, kuriose dalyvavo. Tačiau šiame sezone auksinis irkluotojų ketvertas buvo išardytas. Kol kas nėra aišku, kada vyrai vėl sulips ir, ar dar sulips, į vieną valtį. „Keturvietės nėra laikinai“,  - „Vakaro žinioms“ sakė Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilonis.

 

Birželio 2-3 d. Serbijos sostinėje Belgrade vyks pirmasis irklavimo pasaulio taurės etapas. Mūsų šalies garbę šiose varžybose gins 10 sportininkų (6 įgulos). Be keturvietės, Lietuvos komandoje yra ir daugiau permainų. Vyrų vienviečių valčių klasėje mūsų šaliai atstovaus du irkluotojai  - Mindaugas Griškonis ir Žygimantas Gališanskis. Vyrų porinių dviviečių valčių klasėje iš Lietuvos kovos dvi įgulos - Dovydas Nemeravičius ir Saulius Riteris (Ritter) bei Martynas Džiaugys su Aurimu Adomavičiumi.

Primename, kad 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse porinę dvivietę irklavę S.Riteris ir M.Griškonis iškovojo sidabro apdovanojimus, o Senojo žemyno pirmenybėse ir 2017 m. pasaulio taurės pirmajame etape Belgrade šioje valčių klasėje jie tapo nugalėtojais. Tuo metu D.Nemeravičius, M.Džiaugys, A.Adomavičius ir Rolandas Maščinskas 2017 m. porinių keturviečių valčių klasėje tapo pasaulio ir Europos čempionais, triumfavo pasaulio taurės pirmajame etape.

„Galima išskirti dvi priežastis, kodėl nėra porinės keturvietės. Pirmiausia todėl, kad R.Maščinskas nusprendė padaryti pertraukėlę. Taip pat, norime išbandyti įvairius įgulų variantus“,  - kalbėjo D.Pavilonis.

Rokiruotes rinktinėje padarė nuo 2013 m. su mūsiškiais dirbantis treneris-konsultantas Džianis Postiljonė (Gianni Postiglione). Tačiau, pasak LIF vadovo, italas, žiūrint į ateitį, mato perspektyvas bei nori, kad ir porinė keturvietė, ir porinė dvivietė išliktų tokių pat pergalingų sudėčių, kokios buvo anksčiau.

„Bandymai vyksta visada. Italas tiesiog eksperimentuoja. Galutinis tikslas šiemet yra pasaulio čempionatas, vyksiantis rugsėjo 9-16 d. Plovdive (Bulgarija), o tarpiniuose startuose galima išmėginti įvairius variantus. Galbūt kažkam trūksta greičio keturvietėje, o kažkam dvivietėje  - stabilumo. Dėl to keitimai ir daromi,  - pasakojo D.Pavilonis.  - Pasamdėme Dž.Postiljonę, nes juo tikime. Juokauju, kad Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis neduoda nurodymų nei mūsų šalies vyrų rinktinės strategui Dainiui Adomaičiui, nei Kauno „Žalgirio“ treneriui Šarūnui Jasikevičiui kokius žaidėjus leisti į aikštelę ir kaip žaisti. Mes pasirinkome trenerius, sportininkai tam pritarė, tad pradėti man reguliuoti, kas su kuo irkluos, būtų neetiška.“

Paklauskas, kokia R.Maščinsko pertraukos priežastis, LIF prezidentas sakė, kad šis irkluotojas yra pavargęs ir morališkai, ir fiziškai: „Stovyklos buvo ilgos, didelis moralinis krūvis.“

„Nematėme tikslo į varžybas vežtis pavargusio žmogaus. Jis neparodytų savo pajėgumo, ką gali. Rolandas treniruojasi individualiai namie,  - pridūrė Lietuvos irklavimo rinktinės vyriausiasis treneris Mykolas Masilionis.  - Iš tiesų keturvietė buvo planuota. Tiesiog jos negalėjome padaryti iš trijų žmonių.“

LIF vadovas įsitikinęs, kad nuo šių permainų niekam blogiau nebus. Viskas tik į naudą.

„Sportininkai pabandys kitas valtis. Tai suteikia patirties ir galimybių geriau po to jaustis savo įprastoje valtyje. Šiaip irkluotojai dažniausiai treniruojasi vienvietėse arba dvivietėse valtyse, stovyklose tarpusavyje konkuruoja. Toks procesas. Dabar kažkas pailsės morališkai, kažkas ras daugiau motyvacijos. Juk ir geriausi draugai būdami kiekvieną dieną kartu po truputį atsibosta. Poilsis ir tam tikri pasikeitimai turėtų būti į naudą“,  - sakė D.Pavilonis.

Be šių keturių įgulų Lietuva dar turės ir moterų porinę dvivietę, kurią sudarys 2016 m Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja Milda Valčiukaitė bei 2015 ir 2016 m. pasaulio jaunimo (iki 23 metų) irklavimo pirmenybių čempionė Ieva Adomavičiūtė. O pavienių dviviečių valčių klasėje mūsų šaliai atstovaus gegužės 4-6 d. Trakuose vykusiose atrankos varžybose aukso medalius iškovoję Giedrius Bieliauskas ir Povilas Stankūnas.

„Kadangi tai pirmas pasaulio taurės etapas, suvažiavo daug rimtų konkurentų iš viso pasaulio. Laukia didelis iššūkis. Pavyzdžiui, vienviečių varžybose paduotos 37 paraiškos. Dažniausiai tiek sportininkų dalyvauja tik pasaulio čempionatuose. Šiose varžybose norime pasitikrinti, kaip atrodome, ką nuveikėme iki šio momento, koks buvo pasirengimas. Po pirmojo pasaulio taurės etapo žiūrėsime, ką turime daryti toliau, ką taisyti, tobulinti. Žiūrėsime, kaip su naujomis įgulomis atrodome pasauliniame lygyje. O galiausiai bandysime suformuoti geriausią keturvietę ir dvivietę, kurios veš medalius. Tad iki pagrindinių startų ir vyks tokie bandymai su įgulomis“,  - teigė M.Masilionis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net